Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Eroğlu'nun Ninnileri Değiştirme Çağrısı Üzerine #NinniÖnerileri Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -

Yeni doğan veya doğacak çocukların 2017 yılı yani Malazgirt Zaferi'nin bininci yılında Türkiye'yi küresel bir güç yapacaklarını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, annelere seslenerek, "Artık çocuklarınıza ninni okurken 'uyusun da büyüsün' demeyeceksiniz. ‘Oğlum uyu büyü hedef 2071, büyük Türkiye'nin ayak seslerini sen meydana getireceksin’ diyeceksin. Ninnileri artık değiştirin lütfen" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Amasya'da düzenlenen toplu temel atma ve açılış programına katıldı. 

Burada konuşma yapan Bakan Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedeflerinin gerçekleşeceğini ve 2023 yılında Türkiye ekonomisinin dünyada ilk 10’a gireceğini ifade ederek, İstanbul’un fethinin 600. yılı olan 2053’te ülkenin daha ileri noktaya taşınacağına inandığını söyledi.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Eroğlu şöyle konuştu:

"Türkiye büyük bir devlet, güçlü bir devlet ama bu coğrafyada ayakta kalmanın yegane yolu daha güçlü bir ekonomiye, daha güçlü kurumlara, daha güçlü orduya, emniyet teşkilatına sahip olmaktan geçiyor ama bunu da inşallah sağlıyoruz Allah’ın izniyle büyük hedefler var. Şunu unutmayalım büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği 3 büyük hedefi bu milletin evlatları gerçekleştirecektir."

"Ninni okurken ‘uyusun da büyüsün’ demeyeceksiniz"

"Birinci hedef 2023’te Türkiye dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına girecektir. Gençlerin de hedefi var 2053 yılı İstanbul’un fethinin 600. yılı olacak. Gençler o tarihte Türkiye’yi çok daha ileri noktaya taşıyacak. Bayrağımızı daha da zirveye dikecektir bunu inancımız tamdır. Tabii değerli bacılar, ablalar kardeşler sizlere de önemli vazife düşüyor. Yeni doğan veya doğacak çocuklar 2071 yılı yani Malazgirt Zaferi'nin bininci yılında inşallah Türkiye’yi küresel bir güç yapacak. Artık evletlarınıza çocuklarınıza ninni okurken ‘uyusun da büyüsün’ demeyeceksiniz. ‘Oğlum uyu büyü hedef 2071, büyük Türkiye’nin ayak seslerini sen meydana getireceksin’ diyeceksin. Ninnileri artık değiştirin lütfen. Onu özellikle vurgulayayım. Allah’ın izniyle Türkiye’nin bahtı açık değerli kardeşler."

Elbette sosyal alemin bu çağrıya tepkisi gecikmedi, #NinniÖnerileri Twitter gündeminde 👇

😬

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir