Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Bozkır: 'Şu Marmaray Bir Patlasa da İçerisine Su Dolsa Diye Bekleyen Bir Zihniyet Var'

Anasayfa > Gündem

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye’de hiçbir şey yapılmasa mutlu olacak bir kesim olduğunu belirterek, “Denizin altından tünelle metro geçiriyoruz. Gözlerine bakınca hissediyorsunuz. Şu Marmaray bir patlasa da içerisine su dolsa diye bekleyen bir zihniyet” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB’ye üyelik süreci ve Türkiye’nin yeni AB stratejisi konulu sivil toplumla diyalog toplantısının ardından AK Parti Antalya İl Binası’nda partililerle bir araya geldi. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in karşıladığı Bozkır, partilileri ile seçim dönemini değerlendirdi.

Antalya’da sivil toplum örgütleri ile bir araya gelip AB sürecini görüştüklerini hatırlatan Bozkır, sivil toplumun özellikle kürsüde hitap etmesini istediğini söyledi. Sivil toplumun yıllardır kürsüden konuşma hakkının elinden alındığını belirten Bozkır, “Türkiye’de son 10 yılda demokrasideki gelişmenin de bir anlamda göstergesidir. Özellikle yerlerinden değil kürsüye gelerek hitap etmelerini arzu ettim. Yıllardır kürsüden hitap etmeleri ellerinden alınmıştı. Önemli olan oraya çıkıp serbest konuşabilmesi ve konuştuktan sonrada başına bir iş gelecek mi korkusu olmadan konuşmasıdır. Biz bir çağrı yaptık ve herkes geldi. Sıkıntı olmadan toplantı tamamlandı” dedi.

“ÇOK MÜTEVAZI BİR PARTİYİZ ÖVÜNMEYİ SEVMEYİZ”

Seçimlerin önemli olduğunu belirten Bozkır, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında yapılan her şeyi 2’ye katlama hedefi olan bir parti olduğunu söyledi. Çok mütevazı bir parti oldukları için övünmeyi sevmediklerini ancak bu durumu yanlış anlayanların olduğunu belirten Bozkır, “Biz çok mütevazı bir partiyiz yaptıklarımızla çok övünmeyi sevmeyiz. Ama bir yanlış anlama oluyor. Sanki bir şey yapmamışız gibi” diye konuştu.

THY İFLAS EŞİĞİNDEN HERKESİN ALMAK İÇİN UĞRAŞTIĞI HALE GELDİ”

AK Parti iktidarında ulaşım açısından birçok iş yapıldığını da belirten Bozkır, “Eskiden Ankara’dan Antalya’ya bir günde gelinemezdi. Şimdi ise 4 saatte geliniyor. Türkiye’de ilk defa uçağa binen insanlar oldu bu dönemde. Bunlar hep son 10 yılda oldu. Ak Parti iktidara geldiğinde THY’nin 20 uçağı vardı. Ama şimdi 280 uçağı var. Anlaşması imzalananlarla birlikte 450 uçağı olacak. 108 ülkeye 260 destinasyona uçuyor. “THY uçuyor da ne oluyor” diyenler var. THY arkasında Türk Bayrağı ile uçuyor. Türk Bayrağı’nı taşıyor. Bu bir gurur vesilesidir. İflas eşiğinden şimdi herkesin gıpta ile baktığı almak için uğraştığı bir hale geldi” şeklinde konuştu.

“ŞU MARMARAY PATLASA DA İÇİNE SU DOLSA DİYE BEKLEYEN BİR ZİHNİYET”

Muhalefetin AK Parti’nin yaptığı her işi beğenmemek için uğraştığını belirten Bakan Bozkır, sözlerini şöyle sürdürdü:

İstanbul’da bir havaalanı inşa edeceğiz. Ancak öyle bir kesim var ki, Türkiye’de hiçbir şey yapılmasa mutlu olacak bir kesim. Vaktiyle bir milli eğitim bakanı vardı CHP’nin “Şu okullar olmasa milli eğitimi ne güzel idare ederdim” lafını söyledi. Havaalanı yapacaksın da ne olacak diyorlar. 25 milyon yolcu taşıyoruz. Uçaklar havada bazen bir saat dolaşmak zorunda kalıyor. Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki bu kadar hava trafiği artırırsanız uçaklar havada çarpışabilir. Millet nerde halk partisi nerede? Köprü yapıyoruz 2 köprü var ne gerek var 3’üncüye diyorlar. İstanbul’a çok görüyorlar bu köprüyü. Denizin altından tünelle metro geçiriyoruz. Gözlerine bakınca hissediyorsunuz. Şu Marmaray bir patlasa da içerisine su dolsa diye bekleyen bir zihniyet.”

Bakan Bozkır, konuşmasının ardından partilileri ile basına kapalı bir şekilde görüştü.

ALPARSLAN ÇINAR - SABRİ ÇAĞLAR

İHA

Kaynak: http://www.iha.com.tr/haber-hicbir-se...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?