Bakan Bozdağ: 'Gözaltı Kararları Yasaya Uygun'

 > -

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'daki terör saldırısının bombalı araçla düzenlendiğini, saldırıda polis ve sivil şehitlerin olduğunu açıkladı. Bozdağ ayrıca HDP'ye yapılan operasyonla ile ilgili de konuştu. Adalet Bakanı Bozdağ, "Yapılan operasyon hukuk devleti ve Anayasa'ya uygun. Herkese uygulanan hukuk vekillere de uygulanıyor. Hukuka uymadılar gereği yerine getirildi" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP'li vekillerin gözaltına alınmasına dair bir açıklama yaptı. Bozdağ, "Yapılan operasyon hukuk devleti ve Anayasa'ya uygun. Herkese uygulanan hukuk vekillere de uygulanıyor. Hukuka uymadılar gereği yerine getirildi" diye konuştu.

11 HDP'li Vekil Gözaltında: Demirtaş Hakkında Tutuklama Talebi - onedio.com
11 HDP'li Vekil Gözaltında: Demirtaş Hakkında Tutuklama Talebi - onedio.com

Bozdağ şunları söyledi: "Türkiye en az 10 tane terör örgütü ile eş zamanlı mücadele ediyor. Dünyada böyle bir ülke yok. Terörü sadece ülkenin kendi kaynaklarıyla belli bir yere getirebiliyorsunuz ama silahı başka yerlerden alıyor, lojistiği başka yerlerden alıyor. Terör konusunda bütün dünyanın samimiyet ve işbirliği halinde olması gerekiyor. Uluslararası toplum Türkiye’ye destek veriyor mu? Yeterince vermiyor."

"Diyarbakır’daki saldırıda şehitlerimiz var"

Bakan Bozdağ, Diyarbakır Bağlar'daki terör saldırısıyla ilgili  ''Bugün Diyarbakır’da Bağlar’da bir aracın patlatılması sonucu pek çok vatandaşımız yaralandı, bazı vatandaşlarımız ve polislerimiz şehit oldu. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye terörle etkin bir mücadele yürütmektedir." açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: Adalet Bakanı 'Polis ve Sivil Şehitler' Olduğunu Açıkladı - onedio.com
Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: Adalet Bakanı 'Polis ve Sivil Şehitler' Olduğunu Açıkladı - onedio.com

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir