Bakan Bayraktar'ın Damadına Tuzak

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Bayraktar'ın Damadı Soyuldu

Bakan Bayraktar'ın Damadı Soyuldu

Mendev'in, aracını kilitlemesini jammer ile engelleyen hırsızlar, para dolu çantayı alarak kayıplara karıştı. İşadamı Murat Barış Mendev, kişisel birikimi olduğunu söylediği 500 bin lirasını bir bankadan çekti. Muhasebecisi ile birlikte Kadıköy'de başka bir bankaya geldi. Bir süre bankada kaldıktan sonra 34 HM 0777 plakalı otomobiline gelen Mendev, içinde 500 bin lira bulunan çantanın yerinde olmadığını gördü. Büyük bir şaşkınlıkla tekrar içeriye koşan Mendev, bankanın güvenlik kameralarını inceleyince soyulduğunu anladı. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, henüz plakası belirlenemeyen bir otomobille Mendev'i takip eden 3 kişinin jammer cihazı kullanarak soygunu gerçekleştirdikleri belirlendi.

Olay yerine gönderilen çok sayıdaki polis ekibi, çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarında zanlıların izlerini aradı. Kimliği belirsiz zanlıların jammer cihazı ile kapılarının kapanmasını engelledikleri lüks otomobilde de parmak izi çalışması yapıldı.

BÜYÜK SOYGUNLAR BU YÖNTEMLE YAPILIYOR

Son yıllarda birçok işadamı bu yöntemle soyuldu. Hırsızlar, araçlarında para veya değerli eşya taşıdıklarını öğrendikleri kişileri takibe alıyor. Araç sahibi otomobilinden inip uzaktan kumanda ile aracını kilitlerken, jammer (sinyal bozucu) sistem devreye sokuluyor. Böylece aracın kilitlenmesi uzaktan kumanda ile engelleniyor. Kişi, aracını kilitlediğini düşünüp oradan uzaklaşırken, hırsızlar araca girip değerli ne varsa alıp gidiyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Bayraktar'ın Damadına Tuzak

Bankadan çektiği 500 bin lira parası çalındı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın damadı işadamı Murat Barış Mendev'in bir bankadan çektiği 500 bin lira, otomobilinin içerisinden çalındı. Mendev'in, aracını kilitlemesini jammer cihazı ile engelleyen hırsızlar, para dolu çantayı alarak kayıplara karıştı. Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini polisin iki kişiyi tespit ettiği öğrenildi. Kimlikleri belirlenen polis, kişileri yakalamak için operasyon düzenliyor.

Murat Barış Mendev, 2008 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kızı Sema Bayraktar ile evlenmiş, nikahta Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan şahitlik yapmıştı.

İşadamı Murat Barış Mendev, kişisel birikimi olduğunu söylediği 500 bin lirasını bir bankadan çekti. Muhasebecisi bir kadınla birlikte Kadıköy'de başka bir bankaya geldi. Bir süre bankada kaldıktan sonra 34 HM 0777 plakalı otomobiline gelen Mendev, içinde 500 bin lira bulunan çantanın yerinde olmadığını gördü. Büyük bir şaşkınlıkla tekrar içeriye koşan işadamı, bankanın güvenlik kameralarını inceleyince soyulduğunu anladı. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, henüz plakası belirlenemeyen bir otomobille Mendev'i takip eden 3 kişinin jammer cihazı kullanarak olayı gerçekleştirdikleri belirlendi.

Olaydan sonra kaçan zanlıların yakalanması için geniş çaplı inceleme başlatıldı. Olay yerine gönderilen çok sayıdaki polis ekibi, çevredeki iş yerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarında zanlıların izlerini aradı. Olayla ilgili iki zanlının tespit edildiği ve kimliklerinin de belirlendiği kaydedildi. Zanlıların jammer cihazı ile kapılarının kapanmasını engelledikleri lüks otomobilde de parmak izi çalışması yapıldı.

Murat Barış Mendev, çalınan paranın kişisel birikimi olduğunu, kendisini uzun süre takip eden kişiler tarafından çalındığını söyledi.

BENZER YÖNTEMLER
Son yıllarda hırsızların başvurduğu bu yöntemle birçok işadamı soyuldu. Bu yöntemde hırsızlar, araçlarında para veya değerli eşya taşıdıklarını öğrendikleri kişileri takibe alıyor. Araç sahibi otomobilinden inip uzaktan kumanda ile aracını kilitlerken, jammer (sinyal bozucu) sistem devreye sokuluyor. Böylece aracın kilitlenmesi uzaktan kumanda ile engelleniyor. Kişi, aracını kilitlediğini düşünüp oradan uzaklaşırken, hırsızlar araca girip değerli eşyaları alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanErdoğan BayraktarPolisolay
Görüş Bildir