Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Açıkladı: 100 Lira Yatırım Yapana, 116 Lira İade

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Açıkladı: '100 Lira Yatırım Yapana, 116 Lira İade'

Bakan Açıkladı: '100 Lira Yatırım Yapana, 116 Lira İade'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da düzenlenen gıda ve tarım sektörü istişare toplantısında yaptığı açıklamada, bölgeye 100 lira yatırım yapana devletin 116 lira geri verdiğini söyledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen Gıda ve Tarım Sektörü Türkiye İstişare Toplantısına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Gıda ve Tarım Sektör Kurulu Başkanı İsa Albayrak, Müsiad Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan ile çok sayıda kurum müdürü ile vatandaş katıldı. Kuran-i Kerim okunması ile başlayan toplantıda Müsiad’ı tanıtmak amacıyla slayt gösterisi yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker toplantıda, bölgeye yapılan yatırımlar ve bölgenin tarım üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Eker, bölgesel kalkınmışlık farkını kaldırmak için değil, işsizlere iş üretmek için bir çok proje ürettiklerini belirterek, "Biz hükümet olarak çok uzunca bir süredir vatandaşlarımızın maruz kaldığı sosyal, ekonomik, altyapı ile ilgili bir çok sorunun bölgesel kalkınmışlık farkını gidermek için değil burada refahı arttırmak, işsizlere iş üretmek, insanların sofrasına bir tabak daha yemek ilave edebilmek, bir işsiz kardeşimize daha iş bulabilmek için buranın temel zenginlik alanını oluşturan tarım ve hayvancılığı geliştirmek için bir çok proje hazırladık" dedi.

"ŞANLIURFA VE DİYARBAKIR PAMUĞUNUN YARISINDAN FAZLASINI ÜRETİYOR"

Bakan Eker, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ın tek başına Türkiye’de üretilen pamuğun yarısından fazlasını ürettiğini belirterek, "Geçen yıl 2.6 milyon ton üretilen pamuğun yarısından fazlasını bu iki il üretti. Türkiye’de tarım sektörünün daha iyi bir noktaya gelmesi için bu sene çiftçinin cebine nakden karşılıksız hibe olarak aktardığımız para Kasım başı itibari ile 7 milyar TL, 31 Aralık itibari ile 7.7 milyar liraya mal olacak" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırŞanlıurfa
Görüş Bildir