Görüş Bildir

etiket Bahçeli'nin 'Geri Dönün' Çağrısına İYİ Parti'den Emoji ve Kahkahalı Video ile Yanıt

Anasayfa > Gündem

Bu hafta sonu kongreye giden İYİ Parti'ye MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den çağrı geldi. Bahçeli, 'Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir' dedi. Bu davete İYİ Parti'den gelen yanıt ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3-4 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı öncesi, daha önce MHP çatısı altında birlikte siyaset yaptığı isimlere 'geri dönün' çağrısı yaptı. 

Bahçeli'nin Twitter hesabından verdiği mesajlar şöyle:

"Ana gövde sağlam olduğundan fırtınalar tesirsiz kalmıştır"

"Ana gövde sağlam olduğundan fırtınalar tesirsiz kalmıştır"

'Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır.

Özellikle siyasi müesseselerin gelişmesi bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası buna müşahit, hatta bunun mübeşşiridir.

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.'

"Davamız hak ve hakikat davasıdır"

"Davamız hak ve hakikat davasıdır"

'Elbette dalından kopan yaprağın akıbetini her zaman rüzgâr tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset gerçeğidir. Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.

Çünkü davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkûmiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir.'

"Beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamadı"

"Beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamadı"

'1 Kasım 2015’ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir.

MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Parti’yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir.

CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür.

Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür.'

"MHP'ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir"

"MHP'ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir"

'3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır.

Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.'

İYİ Parti, Bahçeli'nin teklifine 'gülerek' yanıt verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Partili isimlere 'geri dönün' çağrısına, partinin Twitter hesabından video ile yanıt verildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir videosu, 'gülen yüz' emojisi ile birlikte paylaşıldı. Videoda Akşener alkış yapıp 'harika' diyerek kahkahalarla gülüyor.

"Yine ne dedin bu arkadaşa?"

"Yine ne dedin bu arkadaşa?"

Ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bahçeli'nin İYİ Parti'ye çağrı yaptığı tweetini alıntıladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyip 'Yine ne dedin bu arkadaşa?' diye sordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1767
231
121
91
55
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
GARİP BİR KULUM

Meral mommy yine mizahıyla herkese ağzının payını vermiş.

Resho

Dünya siyaset tarihinin en vasıfsız, en omurgasız, en yanar döner siyasetçisi ... Asıl bu adamı lider olarak görenlere şaşıyorum. Hiç mi zorunuza gitmiyor bö... Devamını Gör

Hakan Demir

şahane taşak geçmişler yalnız. :D böyle tükürdüğünüzü yalaya yalaya, milletin maskarası ola ola tarihin lağım çukurundaki yerinizi alacaksınız, tasmanızı tu... Devamını Gör