Bahçeli: 'Erdoğan Başkan, PKK Şampiyon'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli: 'Erdoğan Elinde Çiçeklerle Silivri'ye Koşabilir'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan Başkan, PKK Şampiyon

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı ile yürütülen yeni süreci sert sözlerle eleştirmeye devam ediyor.

“Artık bundan sonra 'Erdoğan Başkan, PKK şampiyon' sözleri işitilirse hiç kimse 'bu da nerden çıktı dememeli' ve hiç kimse bunu garip karşılamamalıdır" diyen Bahçeli, bir ucunda başkanlık diğer ucunda ilk etapta özerkliğin bulunduğu sürecin alçakça müzakere edildiğini söyledi.

Bu süreç sonucunda Başbakanın konfederal bir yapının başkanı İmralı'nın ise sözde Kürdistan'ın başı olacağını kaydeden Bahçeli, Başbakanın Ergin Saygun'u ziyaretini de eleştirdi. Bahçeli, “Silivri'ye koştura koştura giderse kimse şaşırmasınî derken, ABD Başkanı Obama'nın Türkiye ile ilgili sözlerini “Beyaz sarayda beyaz düşler kurmaya devam etsinî sözleriyle değerlendirdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli şunları kaydetti:

SINIR GÜVENLİĞİ ZEDELENDİ

Görülmektedir ki sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönüşmüştür. Suriye'deki kör dövüşün Türkiye'ye maliyeti yıkıcı, neden olduğu sonuçları yakıcı olmaktadır. Sınır hatlarımızdaki güvenlik ağır şekilde zedelenmiştir. Suriye güven ve huzura ulaşmadan, sınır bölgelerimizin istikrar bulması, bölücü emellerin rahat durması mümkün olmayacaktır. Bu itibarla Suriye bölünmemeli, bölücülere bırakılmamalıdır.

KISA METRAJLI İHANET FİLMİ

İmralı süreci isimli kısa metrajlı ihanet filminde; Başbakan Erdoğan'ın başrol arkadaşları teröristbaşı ve örgütü, yönetmen ABD, makyajcı AB, dublör BDP, set dekoratörü CHP, montajcı peşmerge, kameraman sözde aydınlar, ses tasarımcıları da bazı eski sinema artistleri olarak yerini almıştır.

REFERANDUMA GÖTÜRÜR

Başbakan Erdoğan, başkanlık sisteminin ağırlıklı olduğu yeni anayasa hazırlığı paralelinde kafasının içindekileri bir bir dökmüştür. TBMM'nde eksik kalan milletvekili sayısını BDP'ye tamamlayacak ve kuvvetle muhtemel Türkiye'yi referanduma götürmekten geri durmayacaktır. Başbakan Erdoğan başkan olabilmek için İmralı canisine ve bölücü terör örgütüne her şeyi peşkeş çekmeye karar vermiş gibidir. Başbakan Erdoğan başkan olabilmek, tek adam olarak hanedanlığını kurabilmek için Türkiye'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü satışa çıkarmış, milli birliğini devretmek için bölücü terör şebekesine çağrıda bulunmuştur. Artık bundan sonra 'Erdoğan Başkan, PKK şampiyon' sözleri işitilirse hiç kimse 'bu da nerden çıktı dememeli' ve hiç kimse bunu garip karşılamamalıdır.

ALÇAKÇA MÜZAKERE

Bir ucunda başkanlık modelinin olduğu, diğer ucunda önce özerklik ve federasyon, arkasından da bağımsız Kürdistan'ın bulunduğu bir süreç alçakça müzakere konusu yapılmaktadır. Başbakan Erdoğan; dağılmış, ayrılmış ve öbek öbek etnik kimliklere taksim edilmiş konfederal bir yapının başkanı, İmralı canisi de ilk etapta sözde Kürdistan özerk bölgesinin başı olacaktır.

BAŞBAKAN KİMİ KANDIRIYOR

Başbakan Erdoğan ve hükümeti şehitler verilirken dahi PKK'yla diyalog ve görüşme zeminini hiç bırakmamıştır. Bu zihniyetin şimdi kalkıp İmralı seferine çıkmak için kapı aşındıran ve ısrar eden BDP'ye yönelik olarak; 'dağdaki teröristlerle kucaklaşan adaya gidemez, hassasiyete darbe vuran aracı olamaz, uygun görülenlere görüşme izni verilir' demesi abesle iştigaldir. Eğer PKK'yla görüşenlere, militanlara kucak açanlara ambargo konulacaksa, Başbakan Erdoğan'ın insan içine çıkacak yüzü bile olamayacaktır. Başbakan kimi kandırmaktadır? BDP'yle köşe kapmaca oynamasının, yalandan manevralar yapmasının inandırıcı olacağını mı düşünmektedir? Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında BDP'li bir grup milletvekilinin Hakkâri'de PKK'lılarla sarmaş dolaş olması neyse Başbakan ve partisinin İmralı canisiyle çözüm ve barış adı altında bir araya gelmesi odur. Aralarında hiçbir fark yoktur.

VİCDAN MASKESİ TAKMIŞ

Şu feleğin işine bakınız ki, insani bir görüntüsü olsa da, Başbakan Erdoğan, Balyoz Hareket Planı Davası kapsamında hüküm alan değerli bir komutanımızı geçirdiği ameliyatından sonra ziyaret etmiştir. Başbakan bu anlayışla, elinde çiçeklerle Silivri'ye kadar koştura koştura giderse hiç kimse şaşırmamalıdır. Başbakan Erdoğan yargıya son darbeyi indirmek ve tek çatı altında toplamak için evvela eleştirmesi ve mevcut sistemin aksaklıklarını toplumsal yapıya kabullendirmesi lazımdır. Bunun için de harekete geçmiş ve vicdan maskesi takmıştır. Başbakan keşke ameliyat masasına gelmeden önce bu değerli şahsiyeti hatırlamış olsaydın, keşke yargılama sürecinin adil ve adaletli olması için elinden geleni çabayı gösterebilseydin.

Haberin Tamamı İçin:

Devlet Bahçeli'den Erdoğan'a İlginç Benzetme

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, grup konuşmasında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli "Bizim için öncelikli konu Suriye'nin toprak bütünlüğü ve ülkedeki iç savaşın sona ermesidir." dedi. Cilvegözü Sınırkapısı'nda meydana gelen saldırıya da değinen Bahçeli "Sınırdan kimlerin gidip geldiği iyi kontrol edilmeli. Görülmektedir ki sınırlarımız barut fıçısına, ateş topuna dönüşmüştür. Suriye'deki kör dövüşün Türkiye'ye maliyeti yıkıcı, neden olduğu sonuçları yakıcı olmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları

"44 yıl önce Türk milleti için hangi amaçlarımız varsa aslından ve gerçeklerinden korkmadan daha da yükseğiyle bizim hedefimiz pusulamızdır. MHP, Türkiye'ye sahip çıkacak; Türklüğü kaderiyle başbaşa bırakmayacaktır. Türkiye, bir Yugoslavya bir Irak olmayacaktır; buna izin vermeyeceğiz. AKP hükümeti tüm imkan ve kaynaklarını devreye sokarak ismine süreç dediği bir ihanet serüvenine girmiştir. AKP-PKK-BDP'li bölücü ortaklık, aşama aşama ilerlemektedir. Bölücülük AKP'nin himayesine alınmış, PKK, AKP'nin yanında hizanlanmıştır.

Başbakan Erdoğan PKK'nın yan ürünü olan BDP'yi yanına alarak Türkiye'ye ve Türklük'e savaş ilan etmiş gibidir."

İmralı sürecine ilişkin de çarpıcı açıklamalarda bulunan Bahçeli, yaşanan süreci bir filme benzetti. Bahçeli, "İmralı isimli bölücü metrajlı film çekilmektedir. Bu filmde Yönetmen ABD, Makyajcı Avrupa Birliği, Set dekoratörü peşmerge, kamera sözde aydınlar, ses tasarımcıları ise CHP olmuştur" dedi. Bahçeli "Süreç sonunda Erdoğan Başkan, PKK şampiyon denilirse kimse şaşırmamalıdır " diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAvrupa BirliğiBalyoz DavasıBarack ObamaBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDarbeHakkariİmralıIrakMilliyetçi Hareket PartisiSavaşSinemaSuriyeTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir