Bahçeli'den Kanal İstanbul Yorumu: 'Projeden Rahatsızlık Duyanlar Şuursuz ve Gayri Millidir'

 > 
60PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kanal İstanbul’un yönetimi ve rejimi iyi yürütüldüğü takdirde Türkiye’nin eli güçlenecek, jeostratejik imkan ve kabiliyeti perçinlenecektir. Bu projeden hiçbir haklı ve meşru bahanesi olmadan rahatsızlık duyanlar şuursuz ve gayri millidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Libya ile imzalanan mutabakat, Kanal İstanbul projesi ve CHP'nin projeye ilişkin eleştirilerine değinen bir açıklama yayımladı. 

Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İktidar olursak para vermeyiz, projeyi iptal ederiz” demek sorumsuzluk örneğidir

"Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili isabetli ve tevsik edilmiş eleştiri ve teklifleri muhataplarıyla veya kamuoyuyla paylaşmak varken, “Yapamazsınız, herkes hayır diyor, iktidar olursak para vermeyiz, projeyi iptal ederiz” demek sorumsuzluk örneğidir. Kaldı ki CHP’nin iktidara geliyoruz iddiaları da uyduruk ve sakil bir hayaldir."

"Referandum çağrıları hezeyandır"

"Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili referandum çağrıları ise hezeyandır.Bir siyasi partinin seçimden önce vaatlerini sıralayıp iktidara geldikten sonra sözünü tutması milli iradeye saygının gereği, demokrasiye bağlılığın neticesidir. CHP’nin bunu anlaması oldukça zor ve zahmetlidir."

"Projeyi Türkiye’nin hükümdarlık beratı çerçevesinde yorumlamak lazımdır"

"Bu kapsamda Kanal İstanbul Projesi Türkiye’nin hükümdarlık beratı çerçevesinde okumak ve yorumlamak lazımdır. Bu projeden hiçbir haklı ve meşru bahanesi olmadan rahatsızlık duyanlar şuursuz ve gayri millidir."

Fatih Portakal'a ABD donanması cevabı

"Kanal İstanbul Projesi’nin ABD donanmasının Karadeniz’e çıkışının ve yerleşmesinin önünü açmak için hazırlandığını söyleyenler sadece yalancı değil, aynı zamanda müfteridir."

Konuyla ilgili Portakal ne demişti 👇

"Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin tartışılması Türkiye için tehdit ve beka sorunudur"

"Milliyetçi Hareket Partisi’ne göre, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin tartışılması Türkiye için tehdit ve beka sorunudur. Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi gereğince, gemiler boğazlardan transit geçme hakkını ücret ödemeden kullanma hakkına sahiptir."

Bahçeli 2011 | "Bu, soygun düzenini çılgınca sürdürecek bir projedir" 🎥

Bu açıklamaların ardından Bahçeli’nin 2011 yılında kullandığı “Güya yeni bir kanal açıyorlar, adına da ‘İstanbul Kanalı ve bu bir çılgın proje‘ diyorlar. Bu, soygun düzenini çılgınca sürdürecek bir projedir‘‘ şeklindeki sözler tekrar gündeme geldi.

Sosyal medyadan da yorumlar geldi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir