Bahçeli'den Hükümete Ayasofya Desteği: 'Çan Değil, Ezan Sesi Yükselecek'

 > 
328PAYLAŞIM

Gündemdeki konulara ilişkin bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya'nın ibadete açılması ile ilgili olarak "Çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi. Bahçeli, milletvekillikleri düşürülen CHP ve HDP'li 3 isim hakkında da "adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereğidir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, gündeme ilişkin yaptığı 2 sayfalık yazılı açıklamada, Türkiye’nin Libya'daki varlığı, Yunanistan'ın Ayasofya ile ilgili açıklamaları ve TBMM’de milletvekillikleri düşürülen üç isimle ilgili konulara değindi.

"Çan sesi değil Allah’ın izni ile ezan sesi yükselecektir"

Bahçeli, Ayasofya ile ilgili tartışmalar için 

“Son günlerde Yunanistan’ın sivil ve askeri yöneticilerinden gelen tehditvari açıklamalar milli tahammülü zorlamaktadır. Herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Ayasofya’dan çan sesi değil Allah’ın izni ile ezan sesi yükselecektir.” ifadelerini kullandı.

Ayasofya'da Fetih Suresi Okundu: Tartışmaların Odağındaki Kutsal Mekan Neden Bu Kadar Önemli? - onedio.com
Ayasofya'da Fetih Suresi Okundu: Tartışmaların Odağındaki Kutsal Mekan Neden Bu Kadar Önemli? - onedio.com

"Adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereğidir"

Bahçeli, CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın millletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin ise, 

“İki HDP'li, bir CHP'linin milletvekilliklerinin düşürülmesi adaletin ve demokrasi ahlakının zorunlu bir gereğidir. Nitekim kanun önünde herkes eşittir. Hiç kimsenin suç işleme ayrıcalığı veya özgürlüğü yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP'li Enes Berberoğlu ile HDP'li Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in Milletvekilliği Düşürüldü - onedio.com
CHP'li Enes Berberoğlu ile HDP'li Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in Milletvekilliği Düşürüldü - onedio.com

CHP'ye Libya eleştirisi: Küresel vampirlerin yörüngesine girmiştir

"Libya'da ne işimiz var?" diyenlerin süngüleri düşmüş, sadakatleri erimiş mankurtlar olduğunu söyleyen Bahçeli, bu konu üzerinden CHP'ye yüklendi:

"Libya'daki haklı, hukuki ve meşru varlığımız dış güçleri rahatsız ettiği gibi, CHP'yi ve ittifak ortaklarını da telaşlandırıp ürkütmektedir.

CHP emperyalizmin sınır bekçisi olmak uğruna milli hedeflere kara çalmış, zalim planların tedarikçisi ve teşvikçisi konumuna göz göre göre düşmüştür. 

CHP yanılmıştır, yanlışa düşmüştür, yanlış ata oynamıştır. CHP tutsak alınmış, FETÖ-PKK-küresel vampirlerin yörüngesine girmiştir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir