Bahçeli'den Boğaziçi Yorumu: 'Protestolar Başı Ezilmesi Gereken Bir Komplodur'

 > 
24PAYLAŞIM

MHP lideri Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasına tepki olarak başlayan protestoları üzerinden 'Gezi' uyarısında bulundu ve "Kanuna uygun bir atamaya terör yöntemleriyle karşı çıkmak, bu vesileyle Boğaziçi Üniversite’sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülke Gündeminde Öne Çıkan Konu ve Sorun Başlıklarıyla” ilgili yazılı basın açıklamasında, Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu protestolarına ilişkin ifadelere yer verdi.

Bahçeli, protestoları, "Kanuna uygun bir atamaya terör yöntemleriyle karşı çıkmak, bu vesileyle Boğaziçi Üniversite’sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur" sözleri ile nitelendirdi.

Başbuğ'un açıklamaları: 'Bu ifadeler normal karşılanacak ve sineye çekilecek bir durum sayılamayacağı gibi vesayetçi ve anti demokratik bir açmazdır'

Bahçeli'nin açıklamasında öne çıkanlar şöyle:

"Genelkurmay Eski Başkanı Sayın İlker Başbuğ’un, 4 Ocak 2021’de Cumhuriyet Gazetesi’nde neşredilen düşünce ve kanaatleri her zaviyeden sakıncalı, her cepheden sorunludur. Bu şahsın mantık hataları, kafa karışıklığı ileri düzeydedir. 27 Mayıs 1960 darbesinden önce şayet bir erken seçim tarihi açıklansaydı darbe önlenebilirdi, demek tam bir gaflet, tam bir garabettir.

Sayın İlker Başbuğ, erken seçim kararı almış bir hükümete karşı yapılan darbeyi gayri meşru, erken seçim kararı almamış bir hükümete yapılan darbeyi de zımnen makul ve meşru kabul etmektedir. Bu ifadeler normal karşılanacak ve sineye çekilecek bir durum sayılamayacağı gibi vesayetçi ve anti demokratik bir açmazdır"

'Protestoları bir sokak hareketine dönüştürme ısrarları ateşle oynamaktır.'

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşananlar 'suni bir protesto' olarak değerlendiren Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Kanuna uygun bir atamaya terör yöntemleriyle karşı çıkmak, bu vesileyle Boğaziçi Üniversite’sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur. CHP’nin, İP’in, HDP’nin provoke ettiği, PKK, MLKP, DHKP-C’nin alevlendirdiği protestoları bir sokak hareketine dönüştürme ısrarları ateşle oynamaktır.

Yazılı ve görsel medya vasıtasıyla gerilimi tırmandıranlar, darbe imalarını örtbas etmeye çalışanlar, hatta mezkur Rektör atama yöntemini tenkit edenler, Allah muhafaza, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü başarılı olsaydı durumlarının ya da konumlarının ne olacağını, ülkemizin ne hallere düşeceğini sorgulama zahmetine hiç niyet etmişler midir?"

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Boğaziçi Üniversitesi'nde Atanan Rektör Melih Bulu'ya Metallica'lı Protesto - onedio.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde Atanan Rektör Melih Bulu'ya Metallica'lı Protesto - onedio.com
Rekoru Norveç Kırdı: Yeni Araçların Yüzde 54'ü Elektrikli - onedio.com
Rekoru Norveç Kırdı: Yeni Araçların Yüzde 54'ü Elektrikli - onedio.com
Dünya 2021'de Daha Hızlı Dönecek! Bilim İnsanları 'Saniye Eksiltmeyi' Tartışıyor - onedio.com
Dünya 2021'de Daha Hızlı Dönecek! Bilim İnsanları 'Saniye Eksiltmeyi' Tartışıyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir