Bahçeli: 'Davutoğlu Yapamıyorsa İktidarı Bize Versin'

 > 
39PAYLAŞIM

MHP lideri Bahçeli bayram namazı sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan'ı "milli vekil" açıklaması, Davutoğlu'nu ise "teröre karşı ortak deklarasyon çağrısı" üzerinden eleştirdi. Bahçeli, "Kalkmış 550 tane milletvekili... Ne yapacaksın sen cumhurbaşkanı olarak milletvekilini? O bakımdan sonu felakettir cumhurbaşkanının, iyi gitmiyor" ifadelerini kullandı.  Davutoğlu'nun deklarasyon çağrısıyla ilgili ise Bahçeli "Bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçiyor. Bizi davet edip de ne yapacak yani? Yapamıyorsa iktidarı versin bize." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliKurban Bayramı'nı Ankara'da karşıladı. Bayram namazını Gazi Merkez Camisinde kılan Bahçeli, cami çıkışında kendisini bekleyen vatandaşlarla bayramlaştı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "1 Kasım'da 550 tane yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum" sözlerini değerlendiren Bahçeli, sert sözler sarf etti.

Bahçeli'nin kısa açıklamasından bazı satırbaşları şöyle: 

"KENDİSİNE ÇEKİ DÜZEN VERSİN, SONU FELAKET"

"Çok yanlış konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı kendisine bir çeki düzen vermeli, sözlerinin nereye gittiğini iyi anlamalı. Ben merak ediyorum her gün vatanın bir köşesinde bir aile büyük bir acı ile karşı karşıya kaldığında, anaların ağladığında, feryatların dillendirildiği bir ortamda evde nasıl uyuyor? Çocuklarıyla beraber bir akşam yemeğini nasıl geçiriyor? Hiç mi vicdanı sızlamıyor bu adamın? Kalkmış 550 tane milletvekili... Ne yapacaksın sen cumhurbaşkanı olarak milletvekilini? O bakımdan sonu felakettir cumhurbaşkanının, iyi gitmiyor."

HDP'Lİ BAKANLARIN İSTİFASI

HDP'li iki bakanın hükümetten istifa etmesine yönelik bir soruya ise Bahçeli, "Bunun değerlendirilecek hiçbir tarafı yok. Seçim yapmak için her yolu denediler, şimdide beraberce bu hale gelen bir Türkiye'de ortaklarıyla, bana göre göstermelik bir ayrıcalığa düşmüş oldular. Bunun sonunda ya bir pazarlık yapılacak yada başka şeyler gelişecek." şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU'NUN ÇAĞRISI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun deklarasyon çağrısıyla ilgili ise Bahçeli, "Sayın Başbakanın çağrıdan başka bir gündemi yok. Kendisi çağrı yapacağına terörle mücadelede kararlılık göstersin. Bize ne çağrı yapacak? Bizim hayatımız teröre karşı mücadeleyle geçiyor. Bizi davet edip de ne yapacak yani? Yapamıyorsa iktidarı versin bize." dedi.

CİZRE'DE SANDIKLARIN BİRLEŞTİRİLMESİ

Cizre'de sandıkların birleştirilmesine yönelik kararın sorulması üzerine Bahçeli, "Cizre'de 8 gün süren ve silahlı kuvvetlerle, emniyet güçleriyle, halkla beraber PKK'nın bir çatışma ortamı var. Burada 3 mahalleye PKK'lılar hakim olmuş ve her tarafı kazmak, silah depoları haline getirmek suretiyle bir tavır ortaya koymuşlardır. Buna son verilecek yerde bu 3 mahallede seçim yapılamıyor diye bir gerekçe ile orada sandıkların kaldırılıp başka bir yere nakli, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin topraklar üzerindeki hükümdarlık haklarının bir kısmının seçim bahanesiyle terk etmek demektir. O hakim kimse görevden alınmalıdır ve savcılar harekete geçmelidir." karşılığını verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir