Bahçeli: Başbakan Erdoğan Türkiye'yi Kutuplaştırmıştır

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli: Başbakan Erdoğan Türkiye'yi Kutuplaştırmıştır

Bahçeli: Başbakan Erdoğan Türkiye'yi Kutuplaştırmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenimahalle, Akyurt, Kazan ilçeleri belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'yi kutuplaştırdığını ifade eden Bahçeli, "Başbakan bu milletin evlatlarını birbirine düşürmek için olağanüstü gayret göstermektedir." diye konuştu

Ankara Sincan'da Milli İradeye Saygı' mitinginde üç hillali ve bozkurt pankartlarının asılması ile ilgili olarak Bahçeli, "Başbakan Erdoğan açılan üç hilalli ve bozkurtlu pankartlara sanki ö nceden bilmiyormuşcasına dikkat kesilmiştir ve 'MHP'li kardeşlerime teşekkür ediyorum' diyerek komplo mucidi olduğunu göstermiştir. Eğer böyle değilse 25 kuruşu 25 metreden vuracak şahısların yanına kadar sokulabileceğini ve çok ciddi bir tehlikeye maruz kalacağını iyi görmelidir. Yani profesyonel ya da amatör suikastçılar Başbakan Erdoğan'ın yanına kolaylıkla sızabilecek ve açık hedef yapacaklardır. Yanı başında bu tezgahı hazırlayanlar Başbakan Erdoğan'ın etrafını risklerle örmektedirler" dedi.

"KENDİSİNE SUİKAST HAZIRLAMAYA ÇALIŞAN ALÇAKLARA DA DİKKAT ETMELİ"

Ak Parti'lilere seslenen Bahçeli, "Dün Sincan'daki ahlaksızlık çok tehlikeli bir oyundur. Mitinginde 25 metrelik güvenlik çembelerinin içine kadar bir siyasi partinin pankartı ile oraya gelebilmesi Başbakan'ın hayati riskidir. Başbakan Erdoğan bunun farkına varmalı. MHP'nin pankartını taşıyan alçakları ararken kendisine suikast hazırlamaya çalışan alçaklara da dikkat etmeli. Eğer birileri gelebiliyor 25 metrede pankartlarını açabiliyorsa en yakınındaki düşmanıda bundan yaralanabilir. Başbakan, aklını başına al MHP ile oynama ne hainler var bu ülkede farkında bile değilsin" diye konuştu.

"EN ÇOK YAKIŞACAK OLAN PKK'NIN VE İMRALI CANİSİNİN BEZ PARÇALARIDIR"

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan ne hakla üç hilal ve bozkurtu açık hava toplantısında malzeme yapmaktadır. Bu izni ve bu cüreti kimlerden almıştır. Üç hilalin gölgesini sığınarak meşruiyet gözetleyenlere, tavsiyemiz MHP ülkücü haraketten uzak durmaları ve belalarını başka yerde aramalarıdır. Başbakan Erdoğan'ın mitingine en çok yakışacak olan PKK'nın ve İmralı canisinin bez parçalarıdır. AKP'nin milli iradeye saygı temalı açık hava toplantısı milli iradeye saygısızlığa dönüştü. Oyunların bozulmasından söz eden Başbakan en büyük oyunların mimara olduğunu saklamaya çalışmıştır. Başbakan o pankartları açanları ifşa etmeli ve özür dilemelidir" dedi.

"ÜÇ HİLALLERİN SALLANMASI ÖNCEDEN KURGULANAN İĞRENÇ BİR HAREKET"

Başbakan Erdoğan' ın konuştuğu platformun hemen yanında üç hilallerin sallanması önceden kurgulanan iğrenç bir hareket olduğunu belirten Bahçeli, " Üç hilali taşıyanlar AKP'li lejyonerler, üç hilali AKP mitinginde açanlar soytarılığın ve soysuzluğun liste başıdır. Bu mizanseni planlayan projelendiren başta Başbakan Erdoğan olmak üzere tüm failler ülkücü harekete en büyük hareketi ve namertliği yapmışlardır" diye konuştu.

"PKK'LILARA BİLE REVA GÖRÜLMEYEN ŞİDDET VE AĞIR MÜDAHALE SERGİLENMİŞTİR"

Başbakan Erdoğan'ın zalim tavrının masumane demokratik tepkilerini gösteren vatandaşa acımadığını söyleyen Bahçeli, "PKK'lılara bile reva görülmeyen şiddet ve ağır müdahale sergilenmiştir. Çevre ile hassasiyetleri bulunan kim varsa hükümetin hışmına uğramıştır. İtirazları isyankarla aynı görülmüştür" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanİmralıMilliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir