Bahçeli : 'Artık Müzakereci Acizlik Son Bulmalıdır'

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli : 'Artık Müzakereci Acizlik Son Bulmalıdır'

Bahçeli : 'Artık Müzakereci Acizlik Son Bulmalıdır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Dağlıca'da 8 askerin şehit olmasının ardından AK Parti hükümetinin kararını ve tarafını belirlemesi, PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imkanlarını harekete geçirmesi gerektiğini ifade ederek, "Artık müzakereci acizlik, Oslocu çürümüşlük son bulmalıdır" dedi.

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Dağlıca kesimindeki sınır birliklerine bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK 'lıların 8 askeri şehit ettiğini, 16 askeri yaraladığını kaydetti. Son bir haftalık süre içinde, şehit olan 3 polis ve 1 askerle birlikte toplam 12 vatan evladının kanlı örgütün eylemleriyle hayatını kaybettiğini ifade eden Bahçeli, "Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına, millete sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

"OSLOCU ÇÜRÜMÜŞLÜK SON BULMALIDIR"

AKP hükümetinin tarafını belirleyerek, "PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imkânlarını harekete geçirmelidir" diyen Bahçeli, "Artık müzakereci acizlik, Oslocu çürümüşlük son bulmalıdır" dedi. AKP 'nin Türk milletinin ve devletinin "hayat haklarıyla, dokunulmaz ve ilişilmez değerleriyle oynamayı" bırakması gerektiğinin altını çizen Bahçeli şöyle devam etti:

"Kandil Dağı’nın ve teröristlere lojistik imkân sağlayan bütün unsurların gecikmeksizin etkisizleştirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti teyakkuza geçmeli ve iktidar bu süreçte gerekli her tedbirin alınmasına önayak olmalıdır. Başbakan Erdoğan bundan böyle yıkım yolundan çıkmalı ve ülkemizin kanlı bir bölünme sürecine doğru hızla ilerlediğini artık görmelidir. Meselenin küçümsenecek, ihmal edilecek ve hafife alınacak tarafı kalmamıştır. Meclis’te temsil imkânı bulan siyasi bölücüler ise demokrasi ve barış sözleri altında terörü meşrulaştırmaktan bir an önce vazgeçmeli, ana muhalefet yapay sorunları terk etmeli ve AKP iktidarı ise yıkım projesinden kesinlikle caymalıdır. Gerçekten Türk milletinin sabrı artık tükenmiş ve bölücülüğü meşrulaştırmaya çalışan iktidarından ana muhalefetine kadar öfkesi kabarmıştır. Başbakan Erdoğan ve hükümetini bundan sonra siyasi şeref ve haysiyet mücadelesi beklemektedir. Ve Türk milletini hıyanet maskeli kanlı tezgâhın musallatından muhafaza etme konusunda kendisinin ne kadar azimli, ne kadar samimi, ne kadar cesur ve omurgalı olduğunu herkes yakında anlayacaktır. Biz, bedeli ne olursa olsun terörün kanlı senaryosunun başarıya ulaşmaması için üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye sonuna kadar varız ve kararlıyız. Zira Türk vatanı yalnız ve sahipsiz değildir."

ŞANLIURFA E TİP KAPALI CEZAEVİ

Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevinde meydana gelen olayları da hatırlatan Bahçeli, "İlk izlenim olarak, söz konusu cezaevinin kapasite sınırlarının üzerinde mahkûm sayısını barındırdığı, huzursuzluk ve anlaşmazlıkların da bundan kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Yine de meselenin çok yönlü ve derinlemesine tetkik ve tahkikinin yapılarak aydınlatılması, hiçbir şeyin sır perdesi arkasında bırakılmaması mutlak anlamda sağlanmalıdır" dedi.

Türk milletinin "Ayırıcı, ötekileştirici ve dışlayıcı nitelikteki açmaz ve kumpasların taciz ve tazyikiyle yüz yüze" olduğunu söyleyen Bahçeli, "Bin yıllık kardeşlik hukukunun derin hatırası ve kutlu emaneti peş peşe tahrik ve tarizlere muhatap kalmaktadır. Dili, dini, dirliği, dokusu, dünü, düğünü ve dünyası bir olan aziz milletimiz tırpanlanmak ve etnik kimlik dinamitiyle parçalanmak istenmektedir" şöyle devam etti:

"Türk kültürü ve bu çerçevede başak veren Türk kimliği oldukça yoğun saldırı altındadır. Mazinin kederini ve sevincini birlikte kucaklamış, yarının umut ve beklentilerine beraberce gönül vermiş Türk milletinin; tarihi çizgisinden çıkarmak, kutsallarından koparmak ve ülkülerinden uzaklaştırmak maksadıyla yoğun bir kirli rekabet hızla sürmektedir. Bu sürecin tarafları iyice belirginlik kazanmış, saflar iyiden iyiye netleşmiş durumdadır. Bir yanda müzakereciler, mütarekeciler, federasyoncular ve teslimiyetçiler vardır; diğer yanda Türk milletinin birliğini sadakatle savunan Türkiye sevdalıları bulunmaktadır. Bir yanda bölünmeyi, dağılmayı ve çözülmeyi heyecanla ilerletmeye uğraşan gafiller vardır; diğer yanda kardeşliği, bütünlüğü ve birlikte yaşamayı dua gibi dilinden düşürmeyen milliyetçi-vatanseverler bulunmaktadır.

Bir yanda İmralı’nın gölgeliğine sığınan, küresel güçlerin kucağında şımaran, Kandil çetesine boyun eğen korkaklar vardır; diğer yanda gücünü ve ilhamını yalnızca Türk milletinden alan milli vicdanlar bulunmaktadır.

Bir yanda ana dil havarisi, sözde Kürt sorunu çığırtkanı ve etnik kimlik borazancısı riyakar ve nankörler vardır; diğer yanda Türkçe ve Türkiye tutkunu, vatan ve bayrak aşığı fazilet timsalleri bulunmaktadır. Ve şüphesiz bir yanda AKP, CHP, BDP, peşmerge, Okyanus ötesi ve PKK vardır; diğer yanda ise şükürler olsun ki Türk milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi bulunmaktadır."

‘VİCDANSIZLAR KOALİSYONU’

Gidişat oynanan oyunları açığa vurduğunun altını çizen Bahçeli, "ittifakları gün ışığına çıkarmış ve ihanet ayinlerini de belgelemiştir" dedi. Sözde Kürt sorunu tanımlamasındaki ısrarın, "Bu kapsamdaki teklif ve aşağılık icraatlar bize başkaca bir yorum ve fikir ileri sürme şansı bırakmamıştır" diyerek şöyle devam etti:

"Vicdansızlar koalisyonu, Oslo birlikteliği, Habur kafası, İmralı kılavuzluğu, güdümlü medya, boyunduruk altına girmiş iktidar, kimliğini kaybetmiş ana muhalefet, teröre sırtını dayamış siyasi bölücüler geniş bir yelpazede buluşmuş ve Türkiye ’yi teslim almak için adeta sefere çıkmışlardır. Bunun en önemli göstergesi ise sözde Kürt sorunu kapsamında dile getirilen ve ileri sürülen hususlar olmuştur. Malumunuz olduğu üzere, ısrarla sözde Kürt sorunu gündemde tutulmakta, çözüm tezahüratları yapılmakta ve türlü maskaralıklar sergilenmektedir. Silahların susması, ateşkesin sağlanması ve şehit cenazelerinin gelmemesi için bu sorunun konuşulması ve çözüme kavuşturulması dayatılmaktadır.

Bu kapsamda dört koldan hummalı bir faaliyet sürdürülmekte ve bizim dışımızdaki tüm taraflar tam bir fikir birliği içinde hareket etmektedir.

Ana muhalefet partisi CHP’nin bizimle görüşme talepleri, sözde Kürt sorunu masasına çekme gayretleri inatla sürmektedir.

Elbette bizim bu yapay ve sanal sorun hakkında bırakınız bir araya gelmeyi, dolaylı veya zımnen görüşme teşebbüsünde dahi bulunmamız mümkün olmayacaktır. Tekrarında yarar görüyorum ki, bizimle sözde Kürt sorunu konusunda görüşme talep eden kim olursa olsun bunlara karşı kapımız açılmayacak üzere kapalıdır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHakkariİmralıMilliyetçi Hareket PartisiPolisŞanlıurfaŞehit
Görüş Bildir