Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bahçeli: 'Akiller Hevesle Bölünmeyi Anlatacak'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli: 'Akiller Hevesle Bölünmeyi Anlatacak'

Bahçeli: 'Akiller Hevesle Bölünmeyi Anlatacak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yazılı açıklama: "Başbakan, ihanet sürecini kabullendirebilmek için artistleri, dönekleri, bölücüleri, terörist stepnelerini, yandaşları, menfaatperestleri, batı beslemelerini seferber etmiştir."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında, "Başbakan Erdoğan, aziz milletimizin tümüyle karşı çıktığı ve reddettiği ihanet sürecini kabullendirebilmek için artistleri, dönekleri, bölücüleri, terörist stepnelerini, yandaşları, menfaatperestleri, fikirsizleri, vicdansızları ve batı beslemelerini aceleyle seferber etmiştir. 63 karanlık yüz, Türkiye'nin nasıl bölüneceğini, Türk milletinin etnik kamplara nasıl ayrılması gerektiğini, PKK'nın ne şekilde meşrulaştırılacağını ve milli devlet yapısının hangi yollarla çökertileceğini Türkiye genelinde hevesle anlatacaktır" ifadelerine yer verdi.

Türk milletinin çok ağır bir bunalımın ve çok kesif bir bölücülük tuzağının pençesine düşürüldüğünü belirten Bahçeli, "Muazzam bir fedakarlığın ve mücadelenin sonucunda kurulan milli devlet yapımız yerle bir edilmek istenmektedir. En büyük kudretimiz, iftiharımız ve mensubiyetinden gurur duyduğumuz aziz milletimiz ise dağılmanın eşiğinde ve düşmanlıkların hücumu altındadır. Sevr Masasında aklı kalanlar, Lozan'da hüsrana uğrayanlar milli benliğimizi ve milli bünyemizi kırmak gayesiyle yeniden bellerini doğrultmuşlar ve içimizdeki uzantılarıyla amaç ve emel birliği içine girmişlerdir. Görülmektedir ki, AKP hükümeti Türkiye'yi yıkmak ve milli varlığın tüm cephelerini çökertmek için iktidar imkânlarını devreye sokmuş ve böylelikle asırlardır senaryosu hiç değişmeyen küresel oyunun yerli figüranı olduğunu tekrar tescillemiştir" dedi.

‘MİLLETİMİZİ TERÖRÜN HAİN TALEPLERİYLE YÜZ YÜZE BIRAKMIŞTIR’

Bahçeli , "Hükümet, Türk milletine yanlışın, kötünün ve ayrılığın kabullendirilmesi amacıyla her yolu, her yöntemi kurnazca, pişkince ve sinsice harekete geçirmiştir. Başbakan Erdoğan ve sözde 'Akil Adamlar Heyeti'nin dün İstanbul-Dolmabahçe'de gerçekleştirdikleri toplantının bunlardan yalnızca birisi ve belki de en acımasızı olduğu abartılı bir yorum olarak görülmemelidir. Çözüm süreci isimli ihanetin artan doz ve ölçekte yayılıp, yaygınlaştırılması maksadıyla hummalı bir faaliyet edep ve haya hudutlarını çiğneme pahasına ilerletilmektedir. Nitekim AKP-PKK arasında tesis edilen ve Türk milletinin bölünmesini amaçlayan kirli ve karanlık işbirliğinin tüm yönleri birer birer gün yüzüne çıkmaktadır. AKP hükümeti, bir PKK önerisi ve projesi olan sözde 'Akil Adamlar Heyeti' teşkil ederek milletimizi, bölücülükle ve terörün hain talepleriyle yüz yüze bırakmıştır" dedi.

‘ÖMÜRLERİ BOYUNCA KENDİLERİNİ TAKİP EDECEK BİR HATA’

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, İmralı canisi ve PKK arasındaki yoğun pazarlıklarla; akademisyenlerden, sanatçılardan, medyadan, sivil toplum kuruluşlarından, iş dünyasından alınan temsilcilerle bir araya gelen 63 kişi milletimizi PKK tezlerine ikna etmek üzere görevlendirilmiştir. Akordu bozulmuş, kafası karışmış, aklı kararmış bu 63 kişi, 9'arlı gruplar halinde yurdumuzun 7 bölgesinde PKK sözcülüğüne talip olmuşlar ve Türk milletini kandırmak üzere son hazırlıklarını Başbakan gözetiminde yapmışlardır. Sözde Akil Adamlar Heyeti'nin içinde yer alanlar büyük bir vebalin altına girmişler, ömürleri boyunca kendilerini takip edecek bir hatanın tarafı olmuşlardır" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanİmralıİstanbulMilliyetçi Hareket Partisi
Görüş Bildir