Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"İstesek Suriye'yi Birkaç Saat İçinde Yerle Bir Ederiz"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bağış: Türkiye'nin Askeri Gücü Suriye'yi Birkaç Saat İçerisinde Yok Edecek Nokta

Bağış: Türkiye'nin Askeri Gücü Suriye'yi Birkaç Saat İçerisinde Yok Edecek Nokta

Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tezkerenin meclisten geçmesiyle ilgili olarak yapılan eleştirilere karşı çıktı

Enver ALAS

İSTANBUL - Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen Ekim ayı Kahvaltı Toplantısı'na katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tezkerenin meclisten geçmesiyle ilgili olarak yapılan eleştirilere karşı çıkarak, "Hükümetin tezkere alması savaşacağız anlamına gelmez. Hükümetin tezkezkere alması sadece bu ülkede en ufak bir saldırı karşısında hükümetin de gerekli adımları atabilecek, yetkiyle donatıldığını ortaya koyar" dedi.

Avantgarde Hotel'de düzenlenen toplantıda konuşan Bağış, KAGİDER üyesi bir kadının “Tezkereden başka formül bulunamaz mı? Biz savaş istemiyoruz" şeklindeki sorusuna, “Savaş konusundaki hassasiyetinizi saygıyla karşılıyorum. Ama şunu bilin ki Türkiye Cumhuriyetinin yöneticileri Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakanı, bakanları, milletvekilleri, iktidarı, muhalefeti en az sizin kadar bu yükü üzerlerinde hissediyorlar. Bundan şüpheniz olmasın. Bu kolay bir karar değil ama zor olan kararları da birilerinin istişare etmesi gerekir" diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN ASKERİ GÜCÜ SURİYE'Yİ BİRKAÇ SAAT İÇİNDE YOK EDEBİLİR"

Hükümetin tezkere almasının savaşa gireceği anlamına gelmediğinin altını çizen Bakan Bağış, "Biz bin yılı aşkın devlet geleneği olan ülkeyiz. O geleneğin içinde bizim her türlü senaryoya hazırlıklı olmamız gerekir. Türkiye eğer savaşmaya çok meraklı bir ülke olsaydı uçağı düşürüldüğünde onu bahane eder ve Suriye'yi yerle bir ederdi. Bugün Türkiye'nin askeri gücü Suriye'yi birkaç saat içerisinde yok edecek noktadadır çok şükür. Ama bizim Suriye halkıyla bir sorunumuz yok. Bizim komşularımızla dostlarımızla hiçbir ülkenin halkıyla bir sorunumuz yok" ifadesini kullandı.

"HÜKÜMETİN TEZKERE ALMASI SAVAŞACAĞI ANLAMINA GELMEZ"

Bakan Bağış, konuşmasında CHP ve BDP'nin tezkereyle ilgili olarak ortaya koydukları tutumu eleştirerek “Sadece dikta rejimini, Esed rejimini teşvik etmeye yönelik bir yaklaşımdır" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

"İstesek Suriye'yi Birkaç Saat İçinde Yerle Bir Ederiz"

Bakan Bağış'tan çok çarpıcı açıklama!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, hükümetin tezkere almasının savaşacağı anlamına gelmediğini belirterek, “Türkiye eğer savaşmaya çok meraklı bir ülke olsaydı uçağı düşürüldüğünde bir kere Suriye’yi yerle bir ederdi. Türkiye’nin askeri gücü Suriye’yi birkaç saat içerisinde bitirebilecek noktada ama bizim Suriye halkıyla bir sorunumuz yok” dedi. Bakan Bağış, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen “Ekim Ayı Kahvaltı Toplantısı”na katıldı.

Bakan Bağış, hükümetin tezkere almasının savaş anlamına gelmediğini vurgulayarak “Dün eğer tezkereye dün hayır çıksaydı Suriye’ye şu mesaj vermiş olurdu. ‘sen istediğin kadar hava topu salla benim vatandaşlarımı istediğin kadar öldür, benim meclisim hükümete gerekli yetkiyi vermediği için sana hiçbir tepki vermeyeceğiz, burası her türlü saldırıya açıktır’ anlamı çıkacaktı. Ne acıdır ki Cumhuriyet Halk Partisi ve Barış ve Demokrasi Partisi’nin bu konuda ortaya koyduklar tutum sadece dikta rejimini Esed rejimini teşvik etmeye yönelik bir yaklaşımdır. Hükümetin tezkere alması illa savaşacağı anlamına gelmez.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiBarış ve Demokrasi PartisiBeşer EsadCumhuriyet Halk PartisiEgemen BağışİstanbulSavaşSuriye
Görüş Bildir