Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bağdat’tan Bir Heyet Türkiye’ye Geliyor: 'Bu İşi Diyalog Yoluyla Halletme İradesi Var'

Anasayfa > Gündem

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bağdat’tan bir heyetin Ankara’ya geleceğini açıkladı. Irak'ın kuzeyindeki Başika kampındaki Türk askeri varlığı Bağdat yönetimi ile Türkiye arasında krize neden olmuş, dün Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın başkanlığında bir heyet görüşmeler için Bağdat'a gitmişti.

Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu hafta sonuna doğru Bağdat'tan bir heyetin Türkiye'ye geleceğini duyurdu.

Çavuşoğlu, 'Bu hafta içinde, hafta sonuna doğru, belki perşembe günü bu sefer Irak'tan, Bağdat'tan bir heyet Türkiye'ye gelecek. İki tarafta da esasen bu işi diyalog yoluyla halletme iradesi var.' dedi.

Bağdat'a 'Başika' ziyareti

Bağdat'a 'Başika' ziyareti

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın başkanlığındaki bir heyet, , Başika Kampı’ndaki Türk kuvvetlerinin durumu, Musul'da IŞİD'e karşı yürütülen operasyon ve iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel konularda görüşmelerde bulunmak üzere Bağdat'a gitmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?