Görüş Bildir

Bağdadi İçin 'Bağnaz Din Alimi' İfadesini Kullanan Washington Post'a Tepki: 'Bin Ladin de Barış Aktivisti'

Anasayfa > Gündem

ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi, öldürülen IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi için 'bağnaz bir din alimi' ifadesini kullanınca eleştirilen odağı oldu. 

'İslam Devleti'nin başındaki bağnaz din alimi, 48 yaşında öldü'

'İslam Devleti'nin başındaki bağnaz din alimi, 48 yaşında öldü'

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Washington Post gazetesinin, öldürülen IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi için hazırladığı kısa biyografide 'bağnaz bir din alimi' ifadesini kullanması, ABD medyasında tepki çekti.

Yazıda şu bölümlere yer verildi 📌

Yazıda şu bölümlere yer verildi 📌

''Dünyanın en vahşi terör grubunun kurucu lideri olacak adam, ilk gençlik yıllarını İslam hukuku profesörü olup sessiz bir yaşam sürmek isteyen içine kapanık bir akademisyen olarak geçirdi.

Eşi dostu onu futbol seven ama zamanını mahalledeki camide geçirmeyi tercih eden çekingen, miyop bir genç olarak hatırlayacaktı.''

'Amerika bu yüzden bu anaakım yalan haber medyasına bir daha asla güvenmeyecek'

'Amerika bu yüzden bu anaakım yalan haber medyasına bir daha asla güvenmeyecek'

Washington Post'un kullandığı ifadelere, ABD medyasında bazı isimler tepki gösterdi. Bazı isimler, bu ifadenin öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'e 'barış aktivisti' demekten farklı olmadığını belirtti.

FOX News sunucusu Sean Hannity, yaptığı paylaşımda 'Bağnaz din alimi mi? 48 yaşında öldü mü? Hayır, yeryüzünün en muhteşem, en sağlam, en iyi ordusunun kahramanları tarafından köşeye sıkıştırıldı. İşte tam da bu yüzden Amerika bu anaakım yolsuz yalan haber medyasında bir daha asla güvenmeyecek' ifadelerini kullandı.

'Gazetecilik öldü'

'Gazetecilik öldü'

Bir başka kullanıcısı ise, durumu 'gazetecilik öldü' yorumu ile eleştirdi.

Bağdadi için kullanılan ifadelerin ardından, sosyal medyada #WaPoDeathNotices (Washington Post ölüm ilanları) etiketiyle birçok ironik paylaşım yapıldı.

Tepkiler üzerine başlık değişti: 'İslam Devleti'nin aşırılıkçı lideri'

Tepkiler üzerine başlık değişti: 'İslam Devleti'nin aşırılıkçı lideri'

ABD Başkanı Trump, geçtiğimiz gün Bağdadi'nin öldürüldüğünü açıklamıştı. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
17
4
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Bağdadi ne anladı bu dünyadan ? Kendisinin belki haberi vardı ya da yoktu ama onu oraya getiren üst akıl da abd idi simdi tekrardan alan da abd oldu... Bu ki... Devamını Gör

Nisan Aysu

ortadoğunun durumunu bugünün batı'sı ile kıyaslamak çok doğru değil sanırım. islam coğrafyası, zamanına göre ve batının o dönemki durumuna göre, "görece" alt... Devamını Gör

Ulaş C. Çakmak

Batı'daki Müslümler için Politik Doğruculuk yapıyorlar belli ki.