Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Babuşcu: AK Parti'den Önce Herkes Türk'tü

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Babuşcu: Ak Parti'den Önce Herkes Türk'tü

Babuşcu: Ak Parti'den Önce Herkes Türk'tü

Babuşcu: AK Parti'den önce herkes Türk'tü

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, "AK Parti iktidarından önce Hepimiz Türk'tük. Etnik farklılıkları bahane ederek farklı isteklerde bulunmak yasaktı. Mesela, Kürt'sen 'Kürt' demek yasaktı" dedi. ...

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, ''AK Parti iktidara gelmeden önce, bugünkü ile kıyas edilmeyecek şekilde yoksul, antidemokratik, uluslararası alanda silik ve esamesi okunmayan bir Türkiye vardı'' dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti genel başkan yardımcıları Mustafa Şentop, Ekrem Erdem, Süleyman Soylu, AK Parti MKYK üyesi Osman Can, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, partinin İstanbul milletvekilleri ile partililer katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Babuşcu, siyasetle aktif bir şekilde ilgilenenler için zamanın, hızına bir türlü erişemedikleri bir nehir gibi olduğunu söyledi.

Babuşcu, 2014'te yapılacak yerel seçimlerin Türkiye'nin geleceğinde kilometre taşı olacağını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''AK Parti iktidara gelmeden önce, bugünkü ile kıyas edilmeyecek şekilde yoksul, antidemokratik, uluslararası alanda silik ve esamesi okunmayan bir Türkiye vardı. Hepimiz Türk'tük. Etnik farklılıkları bahane ederek farklı isteklerde bulunmak yasaktı. Mesela, Kürt'sen 'Kürt' demek yasaktı. Dindarsan dini, vesayetçilerin istediği kadar yaşayabilirdin. Solcu isen sana münasip görüldüğü kadar solculuk yapacak, zararlı düşüncelerden uzak duracaktın. Ya da sana haddin bildirilecekti. Cumhurbaşkanının kim olacağına, yargının önemli noktalarına 'ahbap-çavuş ilişkileri' içerisinde kimlerin atanacağına, kimlerin hangi fakülteye girebileceğine, kimlerin başını örtüp örtmeyeceğine, vatandaşların hangi müzik dinleyeceğine, hangi filmleri izleyebileceğine, hangi oyun ve filmlerin sakıncalı olduğuna, hangi kitapların serbestçe basılıp hangilerinin toplanacağına ve birçok hususa vesayetçilerin karar verdiği, yaramazlık yapıldığında da haddini bildirdiği bir Türkiye'den bahsediyoruz.''

Babuşcu, 2023 hedefleri başta olmak üzere, ülkeyi yeni bir çağa taşıyacak büyük projelerin gerçekleşmesinin ancak demokratik bir işleyişle mümkün olacağını vurguladı. Aziz Babuşcu, Türkiye'yi yeniden eskinin karanlığına döndürmek isteyenlerin, 2014 yerel seçimlerini kendileri için bir fırsata dönüştürme çabasında olduğunu kaydetti.

AK Parti'nin zayıflayacağı bir dönemin hayalini kuranların olduğunu ifade eden Babuşcu, ''Yargı ve üniversiteler başta olmak üzere her alanda yeniden statükocu ve oligarşinin hükümdar olacağı günlerin arzusuyla yanıp tutuşuyorlar'' dedi.

Konuşmanın ardından basına kapalı devam eden toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un ''Yeni Anayasa Süreci'' konulu konuşma yaptığı öğrenildi.

Partililerin de değerlendirmede bulunduğu toplantıda, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç'ın teşkilat çalışmaları ve 2014 yerel seçimlerine dair stratejik planla ilgili sunum yaptığı bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİstanbulKadir Topbaşmüzikoyun
Görüş Bildir