Babasının Yasını Tutmak Yerine Cenazede Erkeklere Hizmet Etmesi İstenen Kadın ve Korkunç Yemek Geleneği

613PAYLAŞIM

Maydanozla kovalardım!

Twitter'dan "@susuzsusamuru" isimli kullanıcı babasını kaybeden kuzeninin cenaze evinde yaşadığı bu saçma sapan olayı anlattı. Babasının yasını tutmak yerine erkeklere hizmet etmesi beklenmiş... İnanılmaz!

Ardından benzer durumları yaşayan insanlar ve bu yemek geleneğine lanet okuyanlar paylaşıma birçok yorum yaptı.

İnsanlar biri ölse de gidip karnımızı doyursak diye bekliyor mu acaba ya? Bu anlatılanlar ne kadar korkunç!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilara.eser

Babamın vefatından sonra, yapmam gerektiğini bildiğim halde kimseye bir bardak su bile vermedim. Acımı kemiklerimde hissederken, kimsenin midesiyle uğraşamazdım. Acı ilk günkü kadar taze hala. Ve lütfen, kederinizi sonuna kadar yaşayın.

62draco4__4malfoy2

WTF!

bilim-bilimi

Bence en iyisi hiçbirini eve almamak. Her şeyi kendin halletmek. Bir yararları yok zaten. Hiçbirini eve almamak ve taziyeye gelseler de kabul etmemek en iyisi.

culog

Amcamın cenazesinde, masada neden tuz yok diyen sonrasında çay nerde kaldı diye yüksek sesle konuşan adamı dövecektim babam engel olmuştu. O yemek belki bir dua edersiniz de ölmüşe yararınız olur diye önünüze konuyor. Yani kimse sizin aç karninizin peşinde değil.

eliymalik

cenaze yemeğinin amacı, kişinin yalnız kalmamasını sağlamak. bunda bir şey yok. cenazede yemek olur tamam da, cenaze sahibi mi hizmet eder? kolu komşu ne güne duruyor? ben evcil hayvanım öldüğünde aptal aptal konuşanlara delleniyorum. bir yakınımı kaybettiğimde böyle bir şey söylense cenazeye gelen herkesi kovalarım evden, ağzımı bozar kalbini kırarım milletin. hiç gelemiyorum böyle geri zekalı insanlara.

Görüş Bildir