Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Babası İzin Vermediği İçin Mühendis Olamayan 97 Yaşındaki Kadının Hayalini Google Gerçekleştirdi!

 > 
660PAYLAŞIM

Google hepimizin yüzünü gülümsetecek müthiş bir işe imza attı. Fakat bu seferki yeni bir teknolojik eklenti veya yeni bir internet mecrası yaratmak değil :) 

Önce sizlere Olive Horell isimli 97 yaşındaki nineden bahsedelim. Horell,  elektriği bile olmayan küçücük bir kasabada büyüdü. Çocukluğundan beri tek hayali mühendis olmaktı fakat hayallerini asla gerçekleştirememişti.

Küçük bir kızken kurduğu hayalin önüne babası sürekli set çekti. Kadın mühendislerin işsiz kalacağını söyleyen babası da küçük kızının bir gün Google ofisinde bulunacağını asla hayal edemezdi.

97 yaşındaki kadına tek bir şey dilesen ne dilerdin, diye sorulduğunda tek cevabı vardı: Bir günlüğüne mühendis olabilmek.

Google da onu ofisine misafir olarak çağırdı :) Bir günlüğüne istediği her şeyi yapması sağlandı.

Google Doodle sanatçısı Mark Holmes ile dijital tablet üzerinde çizimler yaptı :)

Google Photos’un ürün müdürü Dave Lieb ile birlikte Google Photos demosunu izlerken yüzündeki gülümsemeyi görmek, insana umut ve sevgi aşılıyor :)

En son olarak da meşhur Google kampüsünü gezmeye çıkan Olive, en büyük hayalini hayatının son demlerinde de olsa gerçekleştirmiş oldu.

Başta söylediğimiz gibi Google, sadece Olive'in değil hepimizin yüzünü gülümsetecek tatlı bir işe imza attı. Onlara herkes adına teşekkür ediyoruz :)

O güzel anları da buradan izleyebilirsiniz :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merlia

Bide bize böyle süprizler yap google la

baris4601

güzel iş çıkarmışlar:)

delirium

Adamsın google amca

lxx

Babasının zoruyla mühendis olup gözü müzisyenlikte kalan bendeniz de duyarlı sanatçıların katkılarını bekliyorum.

freakfirework

Çok sevimli💕

Görüş Bildir