Görüş Bildir

Babalık Davası Açıldı: Naim Süleymanoğlu'nun Mezarı Açılacak

Anasayfa > Gündem

Naim Süleymanoğlu'nun, 1988 Seul Olimpiyatlarında tanıştığı Japon gazeteci Kyoko Mori’nin dünyaya getirdiği öne sürülen Sekai Mori, Türkiye’de avukatlara vekâlet vererek, efsane haltercinin babası olduğunun tespitini istedi. Mori, haltercinin yasal mirasçıları olan 3 çocuğuna babalık davası açtı. Davada, haltercinin hastaneye DNA örneği bıraktığı bilgisi verilirken, numuneye ulaşılamaması halinde mezarın açılması istendi.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre,Büyükçekmece Aile Mahkemesi’ne açılan davada, Sekai Mori’nin 24 Eylül 1991’de Ankara Zekai Tahir Burat Büyük Doğumevi’nde dünyaya geldiği ifade edildi. Dava dilekçesindeki iddialara göre Sekai Mori; anne Kiyoko Mori ile Süleymanoğlu’nun birlikte oldukları dönemde dünyaya geldi. Taraflar daha sonra ayrıldı. Mori, annesi ile Japonya’da yaşamaya başladı.

Babasının kim olduğunu bilmedi

Babasının kim olduğunu bilmedi

Haltercinin 18 Kasım 2017’de ölümünün ardından kendisine ulaşılıncaya kadar babasının kim olduğunu bilmedi ve onu tanıyamadı. Sekai, babasının ilgi, şefkat ve sevgisinden uzakta büyümek zorunda kaldı. Babasından maddi ve manevi destek olmadan 27 yaşına kadar geldi. Annesinin daha önce babası ile kendisini görüştürme girişimi de bir şekilde engellendi. Süleymanoğlu’nun nüfus kayıtları incelendiğinde mirasçıları olan diğer kızlarının da tıpkı Sekai Mori gibi evlilik dışı dünyaya geldiği görülürken, 3 çocuk da 2001’de babalarının nüfusuna kaydettirildi. Haltercinin, ölümünden sonra Japonya’da bir kızının olduğu ve onun bulunmasını vasiyet ettiği yazılı ve görsel basına yansıdı. Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı ve büyükelçilik kanalı ile Sekai Mori’ye ulaşılarak babasının vefat ettiği haberi verildi.

DNA örneği bıraktı

DNA örneği bıraktı

Naim Süleymanoğlu’nun yakın çevresinden alınan bilgiye göre halterci, vefat etmeden önce Sekai Mori’ye ulaşmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Süleymanoğlu, ölmeden kısa süre önce kızının bulunmasını vasiyet etti. Kızının kendi mirasından pay alabilmesi ve nüfusuna kaydolabilmesi için vefat ettiği özel hastaneye de DNA örneği bıraktı. Dilekçede, Süleymanoğlu’nun kabrinin rahatsız edilmemesi için öncelikle bu hastaneye yazı yazılması ve burada bulunan numuneler ile Sekai Mori’nin DNA örneklerinin karşılaştırılması istendi. Naim Süleymanoğlu ile soybağının kurulması ve babasının nüfusuna kaydı da talep edildi. Hastanede DNA numunesi bulunmaması durumunda Süleymanoğlu’nun erkek kardeşlerinden DNA örneği alınarak karşılaştırma yapılması, bu da mümkün olmazsa fethi kabir yapılarak (mezarı açılarak) örnek alınması istendi.

Numunelerin Adli Tıp'a gönderilmesi için hastaneye yazı yazılacak

Numunelerin Adli Tıp'a  gönderilmesi için hastaneye yazı yazılacak

Aile mahkemesi, Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği İstanbul’daki özel hastanede olduğu iddia edilen DNA testi için gerekli numunelerin Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesi için bu hastaneye yazı yazılmasına karar verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
191
37
25
23
22
7
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Aşkito muyum ben

27 yıl görememiş ama yine de unutmamış. Kazanova bir adammış ama çocuklarına da sahip çıkıyormuş hepsini nüfusuna almış bak kalleş değil en azından.

artuditu

Başta bende öyle düşünmüştüm ama ölüm döşeğine kadar çocuğu arayıp sormaması garibime gitti, Annesi uzak tutup görüşmesini istemediğini düşünüyorum. Yani bu... Devamını Gör

Lucinda Kane

Bu ünlülerin öldükten sonra her taraftan çocuklarının çıkması olayı nedir ya?

hikmet toktamir

Cep herkülü diyorlardı ama adam cep zeusu çıktı :D