Aziz Yıldırım savunması sona erdi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Aziz Yıldırım'ın savunması

İşte Aziz Yıldırım'ın savunması

Futbolda şike iddialarına ilişkin 23'ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı davanın 6'ıncı oturumu Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılıyor.
Savunmasına başlayan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Mahkeme Başkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Mahkeme Başkanı Ekinci, 'İçeride sadece bir Fenerbahçeli istiyorum' deyince, Aziz Yıldırım 'Bunu yapamazsınız. Burada yargılanan Fenerbahçe' dedi.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı "Galatasaray'ın şike yaptığını gösterip, Fenerbahçe'nin şike yapmadığını göstereceğim" diyerek savunmasına başladı. Aziz Yıldırım savunmasında "Şayet bunca hizmetim örgüt faaliyetiyse, evet bu örgütü ben kurdum" dedi.
Aziz Yıldırım; "Aleyhimizde yapılan propaganda, kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak ve bu temiz, vatansever, Atatürkçü yoldan çevirmek içindir." diye konuştu.
Aziz Yıldırım, Mahkeme Hakimi Mehmet Ekinci'ye soruşturma savcıları Zekeriya Öz ve Mehmet Berk ile ilgili olarak "Benimle gezeceksin, yemek yiyeceksin, gelip sarılacaksın.. Sonra beni içeri alacaksın!" dedi.
Aziz Yıldırım, salondakilere 2000 yılında oynanan Galatasaray - Sturm Graz Şampiyonlar Ligi maçını izleterek...

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım savunması sona erdi

Aziz Yıldırım savunması sona erdi

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Bülent Uygun ve Olgun Peker'in bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık menajer Bülent İbrahim İşcen'in ise hastanede tedavi gördüğü için duruşmaya katılamadığı belirtildi.
- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, savunmasını tamamladı. İfade sırası Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'nda.
- Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar: "Yıldırım, anjiyo olmasına rağmen yerin iki kat altına tutulmuştur. Emniyet'te bu nedenle ifade vermemiştir."
- Aziz Yıldırım'ın Gebze Asliye Ceza Mahkemesi'nde ertelenmiş bir sabıka kaydı olduğu açıklandı. Fenerbahçe Başkanı, "Kooperatif işi olabilir, ama hatırlamıyorum" dedi.
- Aziz Yıldırım: "Ben 10 sene de yatarım, suç atmak kolay. Bizi atsınlar, ama Fenerbahçe aklanacak. 105 yıllık kulübe dokunmasınlar, Fenerbahçe Türkiye'dir. Beraat falan istemiyorum. Bizi zaten tarih yargılayacak. Sonunda 'birşey yok' diyecek herkes, ama leke kalacak. Bu lekeyi temizlemenizi istiyorum. Tek istediğim Fenerbahçe'nin temize çıkması" sözleriyle savunmasını tamamladı.
- Aziz Yıldırım: "Fahri Tatan, Tahir Kıran'ın adamıdır. Tahir Kıran, Trabzonsporlular'a mesaj çekiyor. Tahir Kıran, buraya gelsin anlatsın."
- İbrahim Akın kendi kumar sorununu örtmek için yalan ifade verdiğini Metris'te bana söyledi.
- Aziz Yıldırım: "İbrahim Akın kendi hatalarını örtmek için bizi kullanmıştır."
- Aziz Yıldırım: "İbrahim Akın'a 100 bin euro verdiysem kendimi Boğaz Köprüsü'nden atacağım. Vermemişsem Emniyet Müdürü dahil kim bu iddiayı ortaya attı...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranAziz YıldırımFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGalatasaray Spor KulübüİstanbulŞampiyonlar Ligi
Görüş Bildir