Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aziz Yıldırım İçin Yeni Tüzük

3PAYLAŞIM

Aziz Yıldırım İçin Yeni Tüzük

Aziz Yıldırım İçin Yeni Tüzük

Fenerbahçe'de yapılacak tüzük değişikliği ile Aziz Yıldırım'ın başkan olarak devam etmesinin önü açılacak.

3 Kasım seçimlerine yol açan "Kötü şöhret sahibi olanlar" maddesi kalkıyor. Başkanlığa aday olabilmek için 10 yıl üyelik ve 200 üyenin imzası gerekiyor. Başkan düşse bile yönetim kurulu göreve devam ediyor.

F.Bahçe yönetimi, 18 Mayıs Pazar günü 10.30'da Ülker Sports Arena'da yapılacak kongre öncesi, yeni tüzük taslağı ve gerekçesini resmi siteden yayınladı. Üyeler 1 milyon üyeye kapıyı açan yeni tüzüğü kabul ederse, F.Bahçe Kulübü baştan aşağı değişiyor.

En önemli değişikliklerden biri 6. Madde'de yapıldı. "a) Kötü şöhret sahibi olanlar; b) Cezaları tecil edilmiş veya affa uğramış olsalar bile, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis cezası ile mahkum olanlar; Fenerbahçe Spor Kulübüne üye olamazlar" maddesi kaldırıldı. Bu madde yüzünden F.Bahçe, 3 Kasım'da seçime gitmek zorunda kalmıştı.

En fazla 10 dakika konuşma

5- Madde'deki değişiklikle "Temsilci üye" geliyor. Böylece 1 milyon üye projesi hayata geçiyor. 5. Madde, zincirleme birçok maddenin de değişmesine yol açıyor. Eski tüzükteki "Olağan Genel Kurul toplantısına üç ay veya daha az bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması veya Yönetim Kurulu’nun üye sayısı, yedek üyelerin de kurula davetine rağmen salt çoğunluğun altına düşmesi halinde, toplanacak ilk Olağan Genel Kurul’da Kulüp Başkanı veya yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilir" meddesi de kalkıyor. Genel Kurul'da konuşma süresi en fazla 10 dakika olacak, 5 dakikaya kadar düşebilecek.

Aynı yönetim devam eder

Tüzük'te en radikal değişiklikler ise 36. Madde'de yapılıyor. Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na 6 ay veya daha az bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması halinde, mevcut Yönetim Kurulu, başkanvekilinin başkanlığında seçimli genel kurul toplantısına kadar görevine devam edecek.

Ayrıca kongreye 6 aydan daha uzun bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması halinde 1 ay içinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılacak. Bu toplantıda sadece başkanlık seçimi yapılacak. Seçilen başkanın görev süresi, seçimli genel kurul toplantısına kadar olacak.

Yani Başkan Aziz Yıldırım hapse girerse ya Abdullah Kiğılı, F.Bahçe'yi seçime götürecek ya da yeni başkan seçilecek ve 2015'e kadar mevcut yönetim kurulu görevine devam edecek.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir