Aziz Yıldırım: “2-3 Transfer Yapacağız”

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Aziz Yıldırım: “Galatasaray'ın da Bizi 6-0 Yenmesi Lâzım”

Aziz Yıldırım: “Galatasaray'ın da Bizi 6-0 Yenmesi Lâzım”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, FB TV'de yayınlanan Gündem Özel programına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe TV'ye önemli açıklamalar yaptı. İşte Yıldırım'ın ifadeleri:

"Bizim uzunca süre televizyona yahut başka yere çıkıp bir şeyler söylemedik. Ancak bunu yanlış anladılar. Söylemedik sustuk bunun yargıtay ile ilgisi yok. Biz orada alınan karara saygılı olacağız. Bu ayrı bir şey.

"Çok sustuk"
"Biz susuyoruz, spor ve ortam gerilmesin diye. Biz kendi aramızda yaptığımız toplantılarda aldığımız karar gereği, ortam gelirmesin diye kararlar aldık. Ancak Türk sporuna zarar vermemek için kendimizi geri çekmemiz, yanlış anlaşıldı. Ben kendim ve arkadaşlarım adına söylüyorum, Ben 3 Temmuz öncesi neysem şimdi de öyleyiz.

"Galatasaray maçından önce, geçmiş süreçte alınan kararlar vardı hadiseler olmasın diye. Bu kararlar tam tersine işlemeye başladı bunu gördük. Bazı kararlar sadece Fenerbahçe'ye karşı uygulanmaya başladı. Gelinen noktada baktığımızda, seyirciler gidemiyor ancak kavgalar devam ediyor. Biz de üzerimize düşen görevi yapmak istedik. Her yere yazılar yazdık ve seyircimize güvendiğimizi söyledik. Bu yüzden de toplum barışını sağlamak için ilk maça biz gidelim ikinci maça onlar gelsin dedik. Ortam yumuşasın istedik. Zaten amigalor saha dışında arkadaş, kol kola geziyorlar.

"İcraatta elini taşın altına sokmaya kimse yanaşmadı. Mevlana'nın bir lafı var ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Ancak bazılarının kafasının arkasında başka şeyler var. Herkes samimi değil."

"Galatasaray'ın da bizi 6-0 yenmesi lâzım"
"Psikolojik üstünlüğün Galatasaray'a geçmesi için bizi 6-0 yenmesi lazım. Diğer türlü olmaz. Mayıs ayında bir 10 yıllık periyor daha başlayacak. Zaten yendikleri zaman 2-1 yeniyorlar. 0-0 kalıyorlar. Sanki bizi Fenerbahçe stadında yendiler. Statünün getirdiği eksiklik yüzünden şampiyon oldular yarım puanla. Eğer Fenerbahçe'nin başına 3 Temmuz süreci getirilmeseydi; biz geçen yıl da bu yıl da şampiyon olurduk. O kadar söylüyorlar, hakemleri bağlıyordu Aziz Yıldırım. Hani nerede? Bütün hakemlere maç yönetiyor, sadece bize saldırıyorlar. Eskişehir'de Fırat Aydınus'un yaptığı aynı.

"Türkiye'de enteresan işler oluyor. Artık hakemleri gazeteden öğreniyoruz. İddia ediliyor Galatasaray Kulübü'nün hakemi istediği. Bu maçtan sonra hakem raporu sızdırılıyor. Kamıoyu oluşturuluyor. Bence Meireles'i men etsinler. Diğer türlü bizi durduramazlar."

"Suskunluğumuz bitti"
"Bugün milattır, suskunluğumuz bitmiştir. Artık her türlü hakkımızı, her platformda arayacağız. Abdullah Kığılı sıcağı sıcağına iyi niyetle bir şeyler söyledi. Üzerine çok gelindi. Söylüyorum buradan ikinci dönem bir kişi gelemez Galatasaray'dan. Bundan kim zararlı çıktı, Türk futbolu. İşine geldiği zaman diyeceksin, işine gelmediğinde demeyeceksin yok böyle bir şey. Abdullah Bey'in söylediği iyi niyettir. Statta taraftarımız geçen yıl ve bu sene yapmadık. Biraz kırgınız. Biz Fenerbahçeliler kırgınız. Biz bu işlerin içinde ğiliz. Biz yargıyı etkilemek istemiyoruz ancak başkaları etkilemek istemiyor.

"Bugün Akşam gazetesinde İsmail Küçükkaya'nın yazdığı yazı... Ben de yorumluyorum şike sürecini, herkes ne kadar temizse Fenerbahçe de o kadar temizdir. Fenerbahçe tarihinde teşvik primi almadı."

"Yeni bir mali yapı kuruyoruz"
"Yargıyı etkilemeye çalışıyorlar. Neyin nasıl yargılandığına girmiyorum girersem herkes daha iyi anlar. Bizim yargıdan bir talebimiz olmayacaktır. Bizim için konu kapanmıştır.

"Biz UEFA'nın kurallarına uymak için bir mali yapı kuruyoruz. Fenerbahçe havuzda olmasa 125 milyon avro gelir elde ederiz. Şimdi 40 milyon avro. Aynı şey iddiada da var.Bizim bütün bunlardan fazla hak almamız lazım.

"Bunlar olmasa, önüm kesiliyor. Bunlar olmasa ben zaten UEFA'nın istediği parayı sağlarım. Bize karşı çok haksızlıklar yapılıyor. Fenrbahçe Avrupa'da oynuyor. Şimdi 8-9 maç yazılıyor. Basın yolu ile kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor. Avrupa'da Eskişehir'de olduğu gibi hakem hata yaptı. Oyuncu ceza almadı. Bizde ise böyle değil. Sayın başkanı ayrı tutuyorum, bazı arkadaşlar bize karşı. Cuma günü Yıldırım Demirören ile konuşacağım sonra da bunu ayarlıyacağım.

"Bazı isimler var hem kulüplerin hem federasyonun avukatı. Rahmetli Hasan Doğan zamanında bütün bunlar temizleniyordu yeniden kümeleniyorlar. Federesyona söylüyorum adaletli olsunlar."

"Bu sisteme karşıyım"
"Ben bu kupa sistemine karşıyım. Geçen sene olmadığım için bir şey diyemedim. Ben alıyorum kupayı kazanırsam 3 milyon dolar, cebimden maçlar için genel olarak 3 milyon avro çıkıyor. 11-12 maç oluyor. Normal olsa ben hakkımı satsam 500 bine satsam sadece 5-6 milyon dolar alırdım. Galatasaray ve Beşiktaş'ın elenmesi onlar için iyi oldu. Fenerbahçe ilk turu geçerse önü açılır. Bizim oyuncular ve teknik heyet bunu yapacaktır. İkinci yarıda daha iyi koşan daha fazla mücadele eden bir takım olacağız."

"Yasak kalkmalıydı"
Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu ise şu şekilde konuştu:

"Kulübün haklarını savunmak için elimizden geleni yaptık yapıyoruz. Bütün birimlere her müracatı yapıyoruz. Bunu son gücümüze kadar da yapacağız. Federasyona, kulüpler birliğine sürekli söyledik bazı şeyleri. Şundan herkes emin olsun, gerek 3 Temmuz sürecinde gerek sonrasında her şeyi eksiksiz yapıyoruz. Sürekli olarak çalışıyoruz. Galatasaray maçı gerginliği bitirmek için iyi bir fırsattı. Bana göre de bu yasak kalkacaksa böyle bir maçta kalkmalıydı. Ancak isteğimiz karşılık bulmadı.

"Biz 3 Temmuz kararlarından memnun değiliz ancak böyle bir algı var. Biz bütün girişimleri yapıyoruz. Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvurduk. Elimizde bir rapor var Süper Kupa finalinden önce. Yardımcı hakemin kafasına cisim geliyor. Bunun kitaptaki cezası belli saha kapatma ama olay geçiştiriyor.

"Bursaspor kulübünün cezası ortadan kaldırıldı. Biz kimse ceza alsın istemiyoruz ancak bizim de cezamız ertelensin o zaman yahut kaldırılsın.

"Bizim maçlarımızdan önce iki olay oldu. Bursa ve Kayseri. Bizim maçlarımızdan önce bize tebliğ edildi ve maçlarımızdan bir gece önce cezalar kaldırıldı. Bizim olaylardan sonra da kamu davası açıldı. Bizim için bunlar hafifletici sebep olmuyor ama iki kişinin isminin bildirilmesi cezanın kaldırılmasını sağladı. Bunları federasyon ile paylaşıyoruz. Tolga Bey'in de dediği gibi algı tetikçiliği oluşturuluyor."

"Algı tetikçiliği yapılıyor"
Fenerbahçe yöneticisi ve Avukat Deniz Tolga Aytöre:

Ben size biten bir şey söyleyeyim. Şike süreciyle özel yetkili mahkemeler bitmiştir. Dönüp dolaşıp aynı şeyler alıyor. Oyuncu 15 maç 20 maç ceza alır deniyor. Böylece Fenerbahçe'yi cezaya alıştıralım deniyor. Biz daha önce anlattık. Adalet salt doğruyu bulmak değildir. Siz bazı cezaları kaldırırsanız, bazı cezaları Fenerbahçe maçından önce kaldırırsanız, alınacak cezaları algı tetikçiliği yaparak, bazı şeyleri yapıyorsunuz. Hakem raporları sızıyor, haberler yapılıyor. Bunlara tenezzül edilmemesi lazım. Türk sporu için buradan başlamak lazım. Bizim iki yöneticimiz suçlanıyor menfaat karşılığı çıkar sağlamaktan. Ee burada da bazıları menfaat karşılığı hem kulüplerle hem de Fenerbahçe ile çalışıyor.

Haberin Tamamı İçin:

"2 Ya Da 3 Transfer Yapacağız"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gündeme dair ses getirecek açıklamalarda bulundu. Devre arası 2-3 transfer yapacaklarını belirten Yıldırım, Fenerbahçe'de mutsuz olduğu iddia edilen Stoch'un da takımda kalacağının altını çizdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Tolga Aytöre Fenerbahçe TV'de açıklamalarda bulundu.

Taraftara transfer müjdesi veren Yıldırım, "2 ya da 3 transfer yapacağız. Aykut Kocaman, bu konuda çalışıyor. Aykut Kocaman'ı ben kardeşim gibi seviyorum. Aykut Hoca Fenerbahçelidir. Üstüne basa basa söylüyorum. Kendisi hazırlık yapiyor. Mutlaka transfer yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sezon sonunda ipi göğüsleyen takımın Fenerbahçe olacağını iddia eden Başkan Yıldırım, "İkinci yarıda bambaşka bir Fenerbahçe olacak, büyük isimler takımda kalacak, Stoch için de yazılanlar var ama satmayı düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

(Ligtv.com.tr)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranAykut KocamanAziz YıldırımBeşiktaş Jimnastik KulübüBursaBursasporEskişehirFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGalatasaray Spor KulübüKayseriMeirelesUEFAYargıtayYıldırım Demirörengündemolaytransfer
Görüş Bildir