Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Seçimi Öncesi 3 Yıllık Sessizliğini Ağır Sözlerle Bozdu Ortalık Karıştı

6PAYLAŞIM

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, görevden ayrılmasından 3 yıl sonra ilk kez bugün basın toplantısı yaptı.

Fenerbahçe 'de seçimi kaybettiği 2018'den bu yana suskunluğunu koruyan eski başkan Aziz Yıldırım'ın Olağan Seçimli Genel Kurulu'ndan bir gün önce basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe'nin dünü, bugünü ve yarını üzerine açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım'ın toplantısı, Çırağan Sarayı'nda gerçekleşti ve Fenerbahçe TV, eski başkanın konuşmasını canlı olarak yayınladı.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarında bazı önemli kısımlar: ⬇️

"Başkanlığa aday olmayacağım, bunu bilin. Fenerbahçe'nin geleceğini tehlikede gördüğüm için toplandık. Mahallede yönetim yapsanız, böyle bir liste olmaz."

"Bugünden sonra Fenerbahçe'ye verilecek zararların karşısında açıkça kamuoyunu bilgilendireceğiz, gereken neyse onu yapacağız."

"3 senedir bir enkaz edebiyatı var. Biz çok kötü bir mali tablo aldık. Hayır, biz böyle bir tablo bırakmadık."

"Biz 1998 yılında 1 oyla başkan seçildik. Geldiğim günden, 20 yıl sonrası bıraktığım Fenerbahçe arasında çok fark vardı. Dereağzı'nda bir tek Metin Aşık Tesisleri ve bir çim saha vardı. Tapusu yoktu, 50 tane tapu aldım kulübe. Tapuların hepsi kulübün kasasında. Acaba bugüne kadar Fenerbahçe için hiçbiri bir tane ağaç diktiler mi? Kulübün oraya bir tane bekçi kulübesi yaptılar, başka bir şey yok."

"Ali Koç, beyaz atlı prens olarak geldi. Pamuk Prenses'i alacak, uçuracak... Beyaz atlı prens küme düşürüyordu bizi."

"Ben şampiyonluk sözü vermedim' diyor. Fenerbahçe başkanı olan, Fenerbahçeli olan herkes şampiyonluk sözü vermeye mecburdur."

"3 senede çok sıkıntılar çektim' diyor. Hapis mi yattın? Pandemide 1 hafta evden çıkmadın herhalde."

"Ali Koç'un bir sıkıntısı var: Aziz Yıldırım ve arkadaşlarından rahatsız oluyor. Ya biz kenara çektik, kaybettik çekildik. Biz kaçmadık. Aday olduk, seçilemedik. Kaçmadık, buradayız. Yine kaçmayız."

"Ali Koç'un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış."

"Lütfen bizi kendine rakip görme. Bizi düşman olarak görme, bizi içinden at. Bizle rakip olabilmen için 20 sene başkanlık yapman, şampiyonluklar alman, stadı yıkıp yeniden yapman, Topuk Yaylası'nı yıkıp yeniden yapman lazım."

"Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim."

"Gözünün üstünde kaşın yok demeyeceksin, hapse gideceksin hapse. Bunları yapacaksın. Bugüne kadar sabrettim, bundan sonra sabretmem. 'Aziz Yıldırım'a göstereceğiz' diyor yanındakiler. Neyi göstereceksiniz? Her gecenin sabahı olmaz, bunu bilin."

"52 tane oyuncu aldın. Para yok bu kulüpte, batmış bu kulüp. 52 tane topçuyu nasıl aldın? 6 tane antrenör getirdin. Biz bir oyuncu alıyorduk, hemen bildiriyorduk SPK'ya. Hani SPK nerede? Onlar da yok ortada."

"Şimdi diyecek ki 'Fenerbahçe'yi şikayet ediyor.' Evet ediyorum çünkü Fenerbahçe'nin gittiği yeri kimse bilmiyor."

"Bize yalancı diyor. Ben hayatımda bir kere bilinçli yalan söylemedim. Seni affetmem. Seni bu seyirciyle göndereceğim, bunu bil."

"Ali Koç, sen Koç'luğunu bil. Koç'un veliahtısın. Sana gidip Darmstadt'tan Serdar Dursun'u almak yakışmaz. Sergio Ramos boşta, git al. Benzema'yı al, Roma'dan Dzeko'yu al."

"Darmstadt'tan Serdar'ı alıyorsun. Ver o zaman başkanlığı, kim yapıyorsa yapsın. Senden beklentimiz bu."

"Bundan sonra sahnedeyim."

"Bundan sonra her söyleyeceğiniz söze iki söz söylerim, her yere gelir konuşurum, bilin. Hiç televizyonlardan ayrılmam."

"Forbes dergisi, 'Aziz'in mucizesi' diye başlık attı. Gelecek 20 yılın takımlarından biri olarak gösteriyorlardı bizi. Sonra 3 Temmuz... Sayın Ali Koç 3 Temmuz'un neresinde, bunu anlamadık."

"Sayın Ali Koç, basketbol takımını A.Ş haline getiriyorum de. Ben de o A.Ş'yi almaya talibim. Ben de Obradovic'i getiriyorum. Obradovic'i getireceğiz, her sene de Final Four oynayacağız. Bizde para çok."

"Bir marka yarattık, Fenerbahçe basketbolu... Obradovic'le dost ilişkimiz vardı. Obradovic gibi bir hocayı o dönem bulmak hem zor, hem de kaybettikten sonra onun yerini doldurmak zor. Marka olan Fenerbahçe basketbolunun bu hallere düşmesine çok üzülüyorum."

"Rahmi Koç'a karşı bir sevgim var, çünkü hapishanede geldi beni ziyaret etti. Şimdi bir şey söylemek onu kıracak diye valla çekiniyorum, ama Ali Bey çekinmiyor."

"13 kupa kazanmışız futbolda. 17 teknik adamla çalışmışım 20 senede. Bir laf da şu: 'Fenerbahçe'ye antrenör bulamıyoruz, gelmiyorlar'... Böyle bir söz hem Fenerbahçe'ye hem Türkiye'ye hakarettir. Parayı verirsen insan her yere gelir, parayı vermezsen kimse gelmez."

"Bana ver 10 milyon euro, bak ben sana kimleri getiriyorum."

"Fenerbahçe kan kaybediyor, Fenerbahçe bir Anadolu takımı haline geldi."

"52 tane oyuncuya kaç lira para verdi, hangisine ne kadar para ödedi bilen var mı? Şeffaf olacaklardı, her şey açık olacaktı. Bilen var mı? Olmaz tabi bu zihniyetle. Kurumsal yapıymış, yesinler ya..."

"Para yok, Fenerbahçe batmış, sen 52 tane oyuncu alabiliyorsun. 30 milyon dolar parayla bunu hallediyorsun. Antrenörleri getiriyorsun, Cocu'ya 1.5 milyon euro tazminat veriyorsun. E maaş da verdin, kaça geldi? Mourinho'yu getirsen daha iyiydi."

"Mesut Özil, İrfan Can Kahveci... Kaça aldılar, bilen var mı? 1000 TL bile bunlar için TFF'ye ödeme göstermediler. İrfan Can'a Galatasaray ve Marsilya 4.5 milyon euro bonservis önerdiler. Biz 11 milyon euro'ya aldık."

"Sakın beni yalanlamasınlar, evrakları koyarım önlerine."

"Yanlış transferler, yanlış çalışmalar... 52 tane oyuncu alacağınıza, 10 tane oyuncu alsaydınız. Aykut'u, Hasan'ı tutsaydınız... Ama içine Aziz Yıldırım kaçmış, illa yarışacak. Benimle yarışamazsın."

"Ben sokakta büyüdüm, bilye oynadım, çelik çomak oynadım. Sen pamuklara sarılarak yaşadın, bunları yaşamadın ki. Biz çok dayak yedik."

"Burası Kadıköy, buradan çıkış yok söylemi bitti."

"Galatasaray'a 20 yıllık yenilmezlik serisinin bitişi, Trabzonspor'a 23 yıllık yenilmezlik serisinin bitişi, Beşiktaş'a 15 yıllık yenilmezlik serisinin bitişi... Göztepe'ye 21 yıl sonra, Gençlerbirliği'ne 21 yıl sonra, Sivasspor'a 7 yıl sonra yenildi."

"Biz tarih yazdık, bunlar tarihi tersten yazıyor. 3 yılda 52 transfer, 6 teknik direktör, 2 sportif direktör... Boşuna hoca arıyor, ben olsam Emre ile devam ederdim."

"1. sezonda küme düşme tehlikesi, 2. sezon ligi 6. bitirme, 3. sezon %70 hazır denilen kadronun ligi 3. bitirmesi... 3 sezon boyunca farklı takımların şampiyonluğunu izledik."

"Hem Galatasaray'dan hem Beşiktaş'tan iyi durumdayız."

"Hani diyorlar ya, enkaz bıraktım diye... Ben diyorum ki 500 milyon euro mal varlığı bıraktım size. 300 milyon euro da borç bıraktım. Eğer bu 300, 500'ü geçerse, ben kulübe ödemeye hazırım. Bir daha sakın kimse enkaz durumu yapmasın."

"Başkanlığı düşünmüyorum, arkadaşlarımdan aday çıkan olursa onları destekleyeceğim. Kenara çekilmeyeceğim, protokol tribününde oturacağım. Beni görecekler."

"Düzgün yönetim yapın. Benim yönetimden bir başkan çıktı, bir federasyon başkanı çıktı. Bıraksam bunlardan biri de başkan olacaktı da bırakmadım, 'Ben başkan olacağım dedim, siz durun'..."

"Bayrakları hazırlayın, özlenen Fenerbahçe geliyor' demişti. Haydi bakalım... Bayrakları hazırladık, çıkardık, ne yapacağız?"

"Giden geri geliyor, nerede kaldı kulüpçülük? Ersun Yanal gelemez dedim, getirdiler. Gökhan-Caner dedim, getirdiler. Bir tek Alex kaldı, onu da bekliyorum yakında."

"Futbolda hakemler kötü, baskette hakemler kötü... Her gün şikayet ediyorsun, bir tane tuğla koymuyorsun."

"Kimse Fenerbahçe kulübünü satamaz kardeşim! Nokta."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

"Ben olsam Emve'yle devam edevdim." Zico'yla, Ersun'la, Daum'la ettiği gibi zağar.. (:

aaabbbcccddd

"Ali Koç, sen Koç'luğunu bil. Koç'un veliahtısın. Sana gidip Darmstadt'tan Serdar Dursun'u almak yakışmaz. Sergio Ramos boşta, git al. Benzema'yı al, Roma'dan Dzeko'yu al." bir Beşiktaşlı olarak ben utandım lan bu aptalca sözlerden. Lan olm emekli yıldızlara milyonlarca euro bayıldığımız için bu haldeyiz. Hala ölü yıldız övüyor adam. Şunu anlamamız lazım, Türk futbolunun kurtuluşu ucuz, sisteme uyacak oyuncu bulmak/yaratmak. Bomboş konuşmuş Aziz Yıldırım.

gazeteci-serif-bey

Aziz Yıldırımın şu eleştirileri ciddi anlamda Ali Koç'u yükseltti. Aziz Yıldırım'ın derdi hep Fenerbahçe efsanesi olmaktı. Alex i sevdik kıskandı gönderdi Zico yu sevdik kıskandı gönderdi. 2 yıl çalışabildiği hoca yok adamın bugün konuştuklarından sonra kimse Fenerbahçe'nin menfaatlerini düşündüğünü iddia edemez. Fenerin Nihat abisi dediğiniz kişininde neye hizmet ettiğini anlamışsınızdır. Malum Rıdvan Dilmen sezonu falandı.

badcatsero

adam haklı kardeşim özellikle şu bonservisler ve limitler konusunda... batırdılar fb yi

orochi

Fenerbahçe'li değilim ama Fenerbahçe'nin durumuna üzülüyorum cidden bu adam gittikten sonra Obradović'de gitti; o şampiyon takım f4'a kalamadı, futbolu takip etmiyorum ama şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar kötü sonuçlar alması da bence başarısız olmalarının göstergesidir. Taraftarların bunu görüp Aziz Yıldırım'a destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. ( eğer yanlış düşünüyorsam lütfen söyleyin)

gazeteci-serif-bey

Bir Fenerbahçeli olarak bugün Aziz Yıldırım'ın konuşmalarından sonra neden Ali Koç un seçildiğini yine anlamış olduk.

Görüş Bildir