Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aziz Yıldırım: 'Fenerbahçe İçin Tarihi Bir Gün'

 > 
11PAYLAŞIM

Fenerbahçe İçin Tarihi Bir Gün

Aziz Yıldırım, Tüzük Tadil Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün tüzük tadil tasarısının görüşülerek oya sunulacağı olağanüstü genel kurul toplantısında üyelere hitap eden kulüp başkanı Aziz Yıldırım, çok önemli bir çalışma yapıldığını söyledi.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurulun açılış konuşmasında üyelere hitap eden Aziz Yıldırım, ilk olarak Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasına değinerek, "Ülkemiz işçi ve emekçilerinin yaşamış olduğu büyük acıyı tüm kalbimle paylaşırken, şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum" dedi.

Dünyanın ve Türkiye'nin hızla geliştiğini, büyük Atatürk'ün gösterdiği hedef ile ilkeler doğrultusunda bu değişime ayak uydurmak zorunda olduklarının altını çizen başkan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Köklü geçmişi bulunan kulübümüzü, hep birlikte spor dünyamıza örnek olacak şekilde geleceğe taşımak zorundayız. Bu değişim aynı zamanda üyelerimize, gençlerimize ve sporcularımıza daha onurlu, kaliteli, güvenli ve huzurlu bir ortam yaratmanın da başlangıcı olacaktır. Bu amaçla, gerek Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu'nda yapılan değişiklikler ile Avrupa Birliği uyum yasaları dikkate alınarak, kulübümüzün bugün geldiği noktada yönetimimizin 'bir milyon üye' projesinin de kurumsallaşmasına dönük olarak hazırlanmış olan demokratik, çağdaş tüzük tadil tasarısı görüşlerinize sunulmaktadır."

"Bugün tarihi bir gün"

Kongreye gelerek Fenerbahçe'nin geleceğine sahip çıktıklarını gösteren üyelere teşekkür eden Yıldırım, "Bugün tarihi bir gün. Bu tüzük, Fenerbahçe'nin geleceği ve anayasasıdır. Fenerbahçe'nin kişilerden, gruplardan ya da belirli zümrelerin tahakkümünden kurtulup, kendi kendini yönetmesi demektir. Bu tüzük demokrasi demektir, bağımsızlık demektir" ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe tarihinin en önemli kongresinin yapıldığına dikkati çekerek, "Mustafa Kemal Atatürk'ün İktisat Kongresi'nde söylediği üzere, ekonomik bağımsızlığı olmayan kişi ve kurumlar, hiçbir zaman tam bağımsız olamaz ve kendilerine ait kararları dahi alamazlar. Oysa ki, güçlü devletleri ve toplumları ayakta tutan yegane temel, güçlü dernekler, güçlü örgütler ve güçlü ekonomik yapılanmalardır. Bu nedenle, gücümüze güç katmak, Türkiye'ye güç katmak için bugün yapılan tüzük kongresi, tarihi bir kongredir" değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün genel kurul yapısı

Aziz Yıldırım, konuşmasında üyelere, kulübün kongre yapısıyla ilgili de ayrıntılı bilgi verdi.

Üyelerin olası şüpheler taşıdığı bazı konuların açığa kavuşması için, genel kurul yapısını tüm ayrıntılarıyla aktarmak istediğini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"Kulübe bugüne kadar üye olanların toplam sayısı 18 bin 843 kişidir. Vefat ederek aramızdan ayrılan üye sayımız 2 bin 265 kişidir. Bugüne kadar ihraç edilen üye sayımız 262 kişidir. İstifa eden üye sayısı 39 kişidir. Geçici ihraçla cezalı kişi sayısı 6 kişidir. Kulüpte çalışan üye sayısı 140 kişidir ve kulübümüzde 900'e yakın personelimiz vardır. Kullanılmayan ve boş kalan numaraların sayısı 66'dır. Askı süresinin dolmasını bekleyen üye 12 kişidir. Aktif üye sayımız 16 bin 53 kişidir. Aktif üyelerimizin 13 bin 139'u 2014 yılı aidatlarını zamanında yatırıp, 2014 senesi içerisinde yapılacak tüm genel kurullara katılmaya hak kazanmıştır. Ayrıca, 760 üye aidatlarını geç yatırmışlardır. Toplam 13 bin 899 üyemiz aidat yatırmış olup, 2 bin 154 kişi henüz aidat yatırmamışlardır. Aktif üyelerimizin, 10 bin lira ödeyerek kulübe üye olanlarının sayısı bin 473 kişidir. Bu da oransal olarak yüzde 9'dur. Aktif üyelerimiz içinde, üye eş ve çocuğu statüsünden faydalanarak üye olanların sayısı 3 bin 313'tür. Aktif üyelerimiz içinde, sporcu kontenjanından faydalanarak üye olanlar 980 kişidir. Aktif üyelerimizin 718'i kontenjan üyesi olup, bunun da toplam üyelerimiz içindeki oranı yüzde 4,5'tir. Yine aktif üyelerimizin 2 bin 687'si bayandır. Bunun da oranı yüzde 16,7'dir. Aktif üyelerimizin 2 bin 525'i faal yüksek divan kurulu mensubudur. Bu üyelerimizin oranı da yüzde 15,7'dir. Aktif üyelerimizin, 11 bin 141'i İstanbul'da, 783'ü Ankara'da, 109'u İzmir'de, 122'si Ankara'da, 80'i Antalya'da olmak üzere, diğerleri ülkenin çeşitli noktalarına dağılmıştır."

"Fenerbahçe'nin güçlü olması, gücüne güç katılması lazım"

"Bugün bizler varız, yarın yokuz. Ama Fenerbahçe hep var olacaktır. Fenerbahçe'nin güçlü olması, gücüne güç katılması lazım" diyen Aziz Yıldırım, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

"Bugünkü konjonktürde Fenerbahçe, bu tüzüğü yapabilecek çapta ve güçte birleşmiş vaziyettedir. Bu tüzüğün kabul edilmesi, Türk sporuna ve camiamıza çok önemli katkılar sağlayacaktır. Tüzüğün hazırlanmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Ben Aziz Yıldırım olarak, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte bu tüzüğü huzurunuza getirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Kongremizin Fenerbahçe camiamıza ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum."

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir