Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aziz Yıldırım: "Devlet Kalır, Kişiler Gider"

 > -

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, protokol yapılmasına rağmen devlet tarafından kendilerine verilmeyen Kenan Evren Lisesi hakkında açıklama yaptı.

Fenerbahçe siyaset üstüdür. Siyaset yapmaz; ama hakkını savunur… Bugüne kadar 100 milyon liraya kadar harcama yaptık. Fenerbahçe, Kenan Evren Lisesi’nin olduğu araziyi satın almayacaktır, kiralayacaktır. 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Valiliği ile protokol yaptık.

“GELİRİN YÜZDE 25’İNİ KİRA OLARAK ÖDEYECEKTİK”

Fenerbahçe Kulübü bu arazi üzerinde yapacağı tesisten gelen gelirin yüzde 25’ini her yıl Maliye Bakanlığı’na kira ödeyecek. Mal yine Fenerbahçe’nin değil, biz yap-işlet-devret modeliyle 49 yıl üzerimize alacaktık. Kamuoyunda sanki biz bu arsayı üstümüze geçiriyoruz şeklinde yanlış bir algı oluştu.

“YAPTIĞIMIZ AKILLI İŞİ DEĞİLDİ!”

Aslına bakılırsa o zaman yaptığımız protokol bizim için akıllı işi değildi! Biz sayın bakanla gittik, görüştü. Bir yıldan uzun süredir randevu istiyorduk ama alamıyorduk. En son Başbakan Davutoğlu’na mektup yazdım, durumu anlattım. MEB ile görüşme yapmak zorunda olduğumuzu söyledik. Sonunda görüşme gerçekleştik.

Aziz Yıldırım: "Devlet Kalır, Kişiler Gider"
Aziz Yıldırım: "Devlet Kalır, Kişiler Gider"

“O ARSA MEB’DEN ÇIKMIŞTIR”

Sayın bakan şunu söylüyor; ben bu protokolü tanımıyorum diyor. Biz 2002 yılından bu yana gerekli olan herkesle yaptığımız çalışmalarla burayı T-3 alanına dönüşecek şekilde plan yaptık. Burası an itibariyle MEB alanından çıkmıştır, ticaret alanına dönüşmüştür.

Size 17 milyon lira verelim, buradan vazgeçin diyorlar. Ayrıca sözlerinizi gerçekleştirmediğiniz takdirde sizi bu arsadan atarım diyorlar. Üçüncüsü de 345 milyon lirayı getirin, arsayı alın diyorlar (Aziz Yıldırım gülüyor)

“DEVLET KALIR, KİŞİLER GELİR-GİDER”

Biz bir protokol yaptık. Biz bunu devletle yaptık. Devlet kalır, kişiler gelir-gider. Bu arazı Fenerbahçe Kulübü’ne verilmemektir! Bu proje devlete kalacak bir projedir. Stat da bu arazi de 49 yıl sonra devletin malıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün değildir. Bunu herkes bilsin.

Ayrıca siyasiler de, bilmeden konuları önergeler vermişlerdir. Onlar da konuları incelesinler ya da geri çeksinler. Bakanlık bu önergelerden dolayı yorum yapmaktadır. Ayın sonunda kongremiz var. Burada genel görüşmelere bir madde koyduk. Kenan Evren Lisesi hakkında konu açtık ve kurulda bunu konuşacağız. Hukiki çalışmaları hazırlıyoruz, bu çalışmaların sonucunda ne karar alınırsa onu yapacağız.

Biz siyaset üstüyüz. Bizim siyasetle alakamız yoktur. Fenerbahçe protokol gereği üzerine düşenleri yapmıştır. Devlet bu protokol bizim için geçersizdir diyor. Kar durumu gibi bir şey yok! Biz yapılan anlaşmanın iki taraf açısından sahiplenilmesini istiyoruz. Biz Kayışdağı’nda yaptığımız okulun arazisinde oturan insanlara para vererek, okul yaptık ve devlete verdik. Okul yaptığımız diğer araziler ise devlete aittir. Ama ilk yapılan okul, arazi tamamen Fenerbahçe Kulübü’ne aittir.

Açık Mert Korkusuz

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir