Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aziz Yıldırım'dan Adaylık Sinyali!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Aziz Yıldırım Basın Toplantısında Bombaladı!

Aziz Yıldırım Basın Toplantısında Bombaladı!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, spor medyasının önemli isimleriyle toplantı gerçekleştiriyor...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, medya mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda özellikle yeniden başkan adayı olup olmayacağı konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Yıldırım "Seçimle gelmiş Aziz Yıldırım hakkında 'Aday olsun ya da olmasın' diye yazamazsınız. Bu demokrasiye aykırıdır. O zaman her kurum atamayla yönetilsin. Aday olurum ya da olmam. Buna, günü geldiğinde karar veririz. Aday olur da seçilemezsem zaten Aziz Yıldırım dönemi biter. Sayın Başbakan da sandıktan bahsediyor. Sandığa saygı her yerde lazım" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım'dan Adaylık Sinyali!

Aziz Yıldırım'dan Adaylık Sinyali!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, spor medyasından bazı basın mensuplarının yer aldığı toplantıda çarpıcı açıklamalar yapıyor.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, basın mensupları ile yaptığı toplantıda kulüple ilgili çıkan başkan adaylığı haberlerine açıklık getirirken CAS süreciyle ilgili de basın mensuplarına bilgiler veriyor.

Martens Hukus Bürosu'ndan Yunan avukat Andreas Zaglis'in de katıldığı toplantıda Aziz Yıldırım başkan adaylığı konusunu bugün konuşmayacaklarını belirtti.

İşte Aziz Yıldırım'ın spor medyasının önde gelen isimleriyle birlikte yaptığı toplantıda yaşanan diyaloglardan bazı satır başları:

Bir gazetecinin "Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olacakmış?" sözleri üzerine Aziz Yıldırım, "Ben anlamam o işlerden. Beni siyasete sokmayın. Neden olmasın? Sen kendi yorumunu yap. O adam bu işi yapar mı yapamaz mı ona bak. Nden Türkiye şartları uygun olmasın. Siz şişiriyorsunuz. Gençler kol kola geziyor. Fatih Terim olur. TFF Başkanı olmanın şartları neler? Genel Kurul seçiyorsa mesele bitmiştir. Delegeler sağlıklı seçiyor. Siyaset sporun dışında olacak. Belli zaman içinde her şey yerli yetine oturacak. Her şeyi bozuk yapıyoruz sonra siyasete gidip ağlıyoruz. Biz 87 trilyon vergi ödedik. Vermeyenleri gidip sorun. Fenerbahçe vergisini açıklamasa bizi duman ederdiniz. Spor programları dedikodu yapıyor. Saygın bizi yönlendirecek program yapılmıyor."

"DEMİRÖREN ÇOK İYİ İŞLER YAPTI"

Aziz Yıldırım, gazetecilerle yaptığı sohbette, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in çok iyi işler yaptığını söyledi. Yıldırım'ın konu ile ilgili sözleri şöyle: "Medya olarak sürekli olumsuz eleştiri yaptığınız için bunları görmüyorsunuz. Türk futbolu için gayet iyi şeyler yaptı Demirören. Hiç gündeme getirmiyorsunuz bunları."

Aday olacak mı?

Aziz Yıldırım başkanlık konusuna girmeyeceklerini belirterek, "Bu bir süreçtir. Seçimle gelmiş Aziz Yıldırım hakkında kişisel olarak düşüncelerinizi gazetelere yazamazsınız. Seçimi kaldıralım. O zaman demokrasi ortadan kalkar. Aday olurum olmam bu benim sorunumdur. Benim bu konuda beklentim yok. 15 yıl yaptığım görev benim aileme ve şahsıma onur madalyasıdır. Sayın başbakan da sandık diyor. Başbakana aday olma diyebilir musunuz?" diye konuştu.

SOW NEDEN SORUN OLDU”

Sow'un oruç tutmasının medya tarafından büyütüldüğünü ve herkesin oruç tuttuğunu söyleyen Yıldırım, bu krizin nedeninin oyuncunun performansı olduğunu ifade ederek, "Çalışmıyorsa oynamayacak. Hoca 13 bin metre koşacak diyor o 9 bin metre koşuyor. Bir gün gelecek bu ayrımlar ortadan kalkacak" dedi.

Ümit Özat da katıldı

CAS kararı sonrası genel kurula gitme kararı alan Aziz Yıldırım, bugün basın mensupları ile yapacağı toplantıya Fenerbahçe'nin eski kaptanlarından Ümit Özat'ı da davet etti.

Maraton.com.tr'nin haberine göre bizzat Aziz Yıldırım'ın davet ettiği Ümit Özat, toplantıya katıldı. Özat, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra ilk kez Şükrü Saraçoğlu Stadı'na gitti.

Bilindiği üzere, Fenerbahçe Spor Kulübü resmi internet sitesinden, Ümit Özat'ın Beyaz TV'de yaptığı eleştirilere sert bir dille cevap vermişti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımBaşbakanFatih TerimFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüSowTFFYıldırım DemirörenYunanistanfutbolvergi
Görüş Bildir