Aziz Kocaoğlu'na 397 Yıl Hapis İsteniyor

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Aziz Kocaoğlu Hakim Karşısında

Aziz Kocaoğlu Hakim Karşısında

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonların ardından haklarında dava açılan, aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nun da bulunduğu 22’si tutuklu 130 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmanın yapıldığı Bayraklı Adliyesine çıkarma yapan CHP’lilerden Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Her ampulün bir ömrü vardır. Bu ampulün ömrü dolmak üzeredir. Zulüm ilelebet payidar olmaz. Bu zulüm sona erecektir. CHP di...

Haberin Tamamı İçin:

Suçu Şevval Sam Konseri Düzenlemek

Suçu Şevval Sam Konseri Düzenlemek

Çete lideri olmak suçundan hakkında 397 yıl hapis cezası istenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakim karşısında. Suçlamalar arasında ’ihalesiz’ Şevval Sam konseri düzenlemek de var!

Haberin Tamamı İçin:

Mustafa Balbay'dan Tam Destek

Mustafa Balbay'dan Tam Destek

Mustafa Balbay, “Bugün CHP İzmir Milletvekili olarak Bayraklı’ daki adliye binası önünde şunları şöylemek istedim” diyerek başladığı yazısında şöyle seslendi:
“Yargılanmakta olan, İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 kişinin şahsında İzmir’dir. İzmir’in çağdaşlık, uygarlık, özgürlükle bezenmiş iradesidir. Tarih mahkemesi, böylesi davaları tersine çevirir. Yargılayanla yargılananlar yer değiştirir. İzmir’in vicdanı, tarihi yakalamış, bu davayı olması gereken yere koymuştur. Bazen yargılanmak doğruyu haykırma zeminidir. İzmirlilerin bu haykırışında beni de aralarında hissetmelerini dilerim.”

Haberin Tamamı İçin:

CHP Örgütü Destek İstiyor

CHP Örgütü Destek İstiyor

CHP Örgütü, tüm İzmirlileri, adliye önüne davet ettikleri afişleri, kentin çeşitli yerlerine asarak destek istedi. Partililerin, Bornova, Narlıdere, Buca, Konak, Karabağlar, Güzelbahçe ve Çiğli, Balçova, Gaziemir, Bayrak...

Haberin Tamamı İçin:

'160 Yıllık Belediyecilik Tarihinde Bir İlk'

'160 Yıllık Belediyecilik Tarihinde Bir İlk'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Kocaoğlu: Suçsuzum Beraatimi İstiyorum

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik düzenlenen yolsuzluk operasyonuyla ilgili davaya ikinci günün de devam edildi. İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün başlayan 130 sanıklı davada savunmasını yapmaya başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hakkındaki iddialara cevap verdi. Hazırlanan iddianamenin kendisi için başarı ve iftihar sertifikası olduğunu, operasyonun belediyeyi çökertmek amacıyla yapıldığını iddia eden Kocaoğlu, suçsuzluğunun altını çizerek beraatini talep etti.

Haberin Tamamı İçin:

"Hayatım Boyunca Kimseyi Tehdit Etmedim"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlar kapsamında hakkında dava açılan sanıklar arasında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Sadece belediye başkanlık sürecinde değil,...

Haberin Tamamı İçin:

Kocaoğlu: Suçumuz Olmadığını Dünya-Alem Duyacak!

Tarihi Büyükşehir davasının üçüncü gün geride kalırken, Başkan Aziz Kocaoğlu'ndan duruşma sonrası güne ve davaya dair çarpıcı açıklamalar geldi.
Dava mesaisinin haftasonu arasının ardından gelecek Cuma gününe kadar süreceğini ifade eden Kocaoğlu, üçüncü duruşmada tutuklu bürokratlar ifadelerini verirken duygusal anlar yaşandığını söyledi.
Kocaoğlu, "Arkadaşlarımızın sıkıntılarını belirttiği, hepimizin duygulandığı bir gündü... Haksız yere cezaevinde yatan arkadaşlarımızın haklı ve duygusal konuşmaları hepimizi son derece üzdü... Ama şu da görüldü ki İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, başta Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcımız, Kararlar-Tutanaklar Daire Başkanımız, Emlak Kamulaştırma Daire Başkanımız, İZENERJİ Genel Müdürümüz, Satın Alma Müdürümüz olmak üzere ifadesini veren bütün arkadaşlarımız üzerine basa basa konunun ne olduğunu, nasıl bir noktadan hareket edildiğini ve burada yapılan suçlamaların yüzde yüzünün suç olmadığını yasal dayanaklarıyla mükemmel bir şekilde açıkladılar. Kanuna ve yönetmeliğe dayanarak anlattılar. Aslında bu süreç belediyelerin nasıl işlediğinin, nasıl çalıştığının, nasıl 24 saat hemşerilerine hizmet verdiğinin, ihalelerin ne gibi aşamalardan geçerek yapıldığının bir belges olarak Türk Belediyecilik tarihine geçecektir. Arkadaşlarımızın hepsinin morali iyi ve bu yargı süreci sonunda hiçbir suçumuz olmadığını dünya alem duyacaktır" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiİzmirMuharrem İnce
Görüş Bildir