Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aziz Kocaoğlu: Baydemir'i Zaten Ağırlamıştık!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Aziz Kocaoğlu: Baydemir'i Zaten Ağırlamıştık!

Aziz Kocaoğlu: Baydemir'i Zaten Ağırlamıştık!

İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Küçük Millet Meclisi’nin, 'Barış istemeyen kent’ algısını silmek için Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i İzmir’de ağırlaması, sonra da kendisinin Diyarbakır’a konuk olmasını kapsayan önerisinin gündemlerinde olmadığını söyledi. Kocaoğlu, Baydemir’i daha önce İzmir’de ağırladıklarını, birlikte ’Kürtçe Hamlet’ oyununu izlediklerini ve barış mesajı verdiklerini hatırlattı.

Her ay, milletvekilleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri belirlenen konuyu tartışmak üzere örgütlü olduğu illerde buluşturan Başkanlığı’nı Şanar Yurdatapan’ın yaptığı Küçük Millet Meclisi kısa süre önce öneriyi ortaya attı. Yurdatapan, İzmir Küçük Millet Meclisi’nin, ’İzmir’in barışı istemeyen kent imajını silmek’ iddiasıyla 1 Mart’taki İzmir toplantısına Diyarbakır Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde gelmesini, 2 Mart’da da Diyarbakır toplantısının Baydemir’in ev sahipliğinde gerçekleşmesini önerdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bu konudaki soruları yanıtladı. Başkan Kocaoğlu, çağrının kendilerine geldiği süreçte önce Ankara ’da CHP Genel Merkezi’nin toplantısında, ardından da İzmir’in EXPO 2020 adaylığı için gelen yabancı heyetle ilgili organizasyonda olduğu için yanıt veremediklerini belirtti. Kocaoğlu, "İzmir’de sahnelenen Kürtçe Hamlet oyununu meslektaşım Osman Baydemir beyle birlikte izledik. Kendisi bizi aradı. Biz de arayarak misafir etmek istedik. Bir araya geldik. Oyunu birlikte izyerek barış mesajı verdik. Bir problemimiz yok" dedi.

"İZMİR TÜRKİYE 'NİN EN AYDINLIK KENTİDİR"

İzmir’in tarih boyunca hoşgörü, barış ve huzurun kenti olduğuna dikkat çeken Kocaoğlu, şöyle devam etti, "İzmir, Türkiye’nin en aydınlık kentidir. İzmirli hemşehrilerimizin hiçbir ayrımcılığı desteklemediği, bırakın bugünü, tarihin her aşamasında rüştünü ispat etmiştir. Bu kentte çok kültürlülük çok seslilik var. Her inançtan her etnik kökenden insanımız huzur içinde mutlu yaşamaktadır. Türkiye’nin en güvenilir kentidir. Biz Diyarbakır’a da diğer illere de gideriz. Ama bizim şu anda gündemimizde EXPO çalışmalarımız var."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırİzmir
Görüş Bildir