Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ayşenur Arslan'dan 'PKK' Açıklaması!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ayşenur Arslan'dan 'PKK' Açıklaması!

Ayşenur Arslan'dan 'PKK' Açıklaması!

Geçmişte CNN Turk'te sunduğu 'Medya Mahallesi' programıyla tanınan Ayşenur Arslan, Akşam'dan Özlem Akarsu Çelik'e terörle mücadelede yürütülen çözüm süreci ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. PKK'nın yola çıkışındaki ilkelerin, kendisinin ilkeleri ile de örtüştüğünü belirten Arslan, ta ki Öcalan'ın İslam bayrağı altında toplanma vurgusuna kadar açıklamasında bulundu. Arslan, "O zaman kusura bakmasınlar onlarla da yürüyemeyeceğim!" dedi.

İşte Akşam'ın röportajından ilgili bölümler:

"Öcalan'ın Türk-Kürt kardeşliği vurgusundan İslam bayrağı altında toplanma noktasına gelmiş olması ve bu mesaja Kürt cephesinde gösterilen yumuşak tavır, beni çok endişelendirdi. Bu ülkede demokrasinin eksik olduğunu söylüyorum ama laikliğin olmadığı bir ülkede demokrasi olması söz konusu değildir. Referansın İslam ise bu ülkede yaşayan insanları İslam bayrağı altında toplamaya çalışıyorsan buradan demokrasi çıkmaz. Öcalan'ın o mesajıyla AKP'nin yelkenlerine rüzgâr sağlandığı kanaatindeyim. Etnik milliyetçilik de bana yanlış geliyordu ama PKK'nın yola çıkışında, daha solda olan, kadın-erkek eşitliğinden hayata bakışa kadar benim de ilkelerimle örtüşecek bir ilkeler bütünü vardı. Oradan geriye bu noktaya mı geldiler? O zaman kusura bakmasınlar onlarla da yürüyemeyeceğim!"

Arslan, Kürt siyasal hareketine bugüne kadar nasıl destek verdiyse bugün de hareketi eleştirme, yaşananları sorgulama hakkı olduğunu savunduğu açıklamasında şöyle dedi:

"Ben Medya Mahallesi'nde PKK'lı olmakla suçlandım çünkü bu oyundaki en samimi tarafın PKK olduğunu söyledim. Düşüncelerini ve amaçlarını hiçbir zaman saklamadılar. Başta ‘Öcalan ve tüm tutsaklar özgür kaldıktan sonra silah bırakmaya sıra gelir' diyorlar ama medyadaki arkadaşlarımız bu cümleyi ısrarla görmüyor. Demirtaş, ‘Çekilme barış olarak algılanmamalı' diyor ama herkes barış türküleri söylüyor." Haberin alındığı kaynak » www.aktifhaber.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma Partisi
Görüş Bildir