Ayşe Arman Nur Çintay'ı 10 Yıl Önceki Yazısıyla Vurdu

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ayşe Arman Nur Çintay'ı 10 Yıl Önceki Yazısıyla Vurdu

Ayşe Arman Nur Çintay'ı 10 Yıl Önceki Yazısıyla Vurdu

10 YIL ÖNCE - 10 YIL SONRA

Bir Nur Çintay yazısı 10 yıl önce

Kolay mıdır? Sarı saç, uzun bacak, güzel göğüs ve bir miktar “delilik” kâfi midir? Kedini ve sevgilini yazıp röportaj yaptıklarınla yan yana fotoğraf da çektirince, iş biter mi?

O röportajlara hazırlanmak mesela, tali bir şey midir?

Ayşe Arman’ın güzel/havalı/seksi bir kadın olduğu için, sadece bunun için var olduğunu düşünenler oldu hep. (Üç ‘oldu’yu da bir cümleye sıkıştırdık, bunu da yazalım bir yana.) Acıtanı eminim ki çok olmuştur.

Ben baştan beri beğenirim. Severim uzaktan uzaktan. Röportajlarını iştahla okurum. Bir dolu insandan duymuşluğum var; işine ne biçim vıdıvıdılandığını bilirim.
Ayşe Arman olmak için böbreğini/dalağını/serçeparmağını filan feda edebilecek, ama bu işi mümkünse az kıpırdayarak/çok kırıtarak yapmak isteyen 13-30 yaş arası güllerimize gülerim. (... )

Ben çok net bir şey gördüm: İşine deli gibi titizlenen bir kadın. İçine sinene kadar uğraşan. Konuşacağı insanı bulana kadar karın ağrıları geçmeyen. Ve büyük ihtimalle birçoğunuzun tahmin etmediği kadar çok çalışan.

İşin sırrının saç kesiminde/aşk seçiminde olduğunu sanan küçük kızlara, gayriciddi yazıların sadece üç buçuk dakika aldığını sanan büyük adamlara, biliyorum yok faydası, ama bir de ben fısıldayayım istedim...

Bir Nur Çintay yazısı 10 yıl sonra

(... ) İngilizcede ‘guilty pleasure’ diye bir laf var. ‘Suçlu zevk’, ‘günahkâr haz’ filan diye çevirince, fazla retrosundan Harlequin tadında oluyor. Daha uzun ifade edersek, insanın zevk almaktan, beğenmekten utandığı, suçluluk duyduğu ama kendini tutamadığı şey demek.

Yerli diziler, süfli televizyon şovları, çişli müzikler, neler nelerle doldurduk şu hayattaki ‘guilty pleasure’ haznemizi. Ama tek bir isim ver deseler, bir insan ismi, yerli, kadın... Soyadı değişse de, birçoğumuz için o isim: Ayşe!

Yıllardır Ayşe Arman’ın bir doğum günü organizasyonu daha, bir libido yükselmesi daha, bir son dakika sürprizi daha yazılarını okumak, özellikle de pazarları ilaveyi açıp röportaj fotoğrafı çektirirken ne giymiş, fetiş iskarpinlerinin üstünde yükselen fotoşoplu bedenini kimin üstüne sarmaşıklandırmış diye bakmak, kahvaltıda akşamdan kalma mezeleri yemekle yarışır bir ‘guilty pleasure’dı...

Nur bu değişimin sebebi ne?

Bu on yıl içinde ben değişmedim. Evet, evlendim, anne oldum.

Ama özünde hep aynı Ayşe’yim. Yaptığım gazetecilik de pek değişmedi.

Şimdi tiye aldığın kışkırtıcılık, provokasyon o zaman da vardı.

Hepiniz tanıksınız.

Zaten ne yaptıysam, sizin gözünüzün önünde yaptım.

(Nurcum, kilom da değişmedi... )

Peki Nur, sendeki bu değişim nereden kaynaklandı?

Söyleyeyim, 10 yıl önce kocan başka taraftaydı, şimdi başka tarafta.

Yine de seni severim.

Hayat böyle.

Zaten ben kazıkları kadınlardan yemeye alıştım!

“Soyundu moyundu” yazan fındık beyinli erkekleri ciddiye bile almıyorum.

Öptüm.

Ayşe ARMAN / HÜRRİYET

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ayşe ArmanSeksiaşk
Görüş Bildir