Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aynı Anda Birçok İşin Üstesinden Gelen Biz Kadınların Daha Çok Uykuya İhtiyacı Var!

-

Telefonla konuşurken çocuklarının altını değiştiren, aynı zamanda da ocakta pişen yemeğini düşünen kadınlarımız için yapılan ve Bright Side'da ele alınan bu araştırmaya hak vermekten kendinizi alamayacaksınız.

İngiltere'de, Loughborough Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre gün boyu beynimizi ne kadar çok kullanırsak dinlenmek için o kadar fazla uyumamız gerekiyor.

Araştırma sonuçlarına göre ise kadınların aynı anda birçok işle uğraştığı ve beyinlerinin çok daha kompleks çalıştığı ortaya çıkıyor.

Kadınların beyninin erkeklere oranla daha kompleks çalışması da kadınların uykuya olan ihtiyaçlarını arttırıyor.

Ortalama bir yetişkin için 6-8 saat uyuma yeterli olmasına rağmen, kadınların ekstra 20 dakikaya daha gereksinimleri oluyor.

Ve son olarak uykusuzluğun vücuda olan olumsuz etkileri de kadınlarda erkeklere oranla çok daha fazla gözleniyor.

Uykusuzluk kardiyovasküler problemler, diyabet, depresyon, stres ve anksiyete gibi birçok rahatsızlığa da neden olmaktadır.

O zaman biz kadınlar olarak alarmları kapatıp, ekstra 20 dakika daha uyumanın tam zamanı!

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yalnizzadam

Gidin uyuyun kardeşim tutan mı var. :D

Görüş Bildir