Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aynen | Yerli sosyal ağ

-
Abone ol

Aynen | Yerli sosyal ağ

Türkiye merkezli Yerli Sosyal Ağ olarak yola çıkan “Aynen” Türkiye'nin en büyük yerli sosyal ağı olmayı hedefliyor. Bilinen diğer sosyal ağlara rakip olmak gibi bir gayesinin olmadığı ancak “Türkiye'de” en büyük rakipleri olma noktasında çalışmalar yürütülüyor. Projenin fikir babalarından Fikri Ayaz her ülkenin kendi sosyal ağının olduğunu, Türkiye de bu konuda ciddi anlamda bir çalışma yapılmadığını savunuyor. Yerli otomobil üretmekten çok daha önemli olduğunu söyleyen ‘’Ayaz’’ Bu kadar önemli görünen bu proje için daha fazla zaman kaybedilmemesi gerektiğini söyledi. Birilerinin bu konuda ciddi anlamda ciddi adımlar atması gerekiyordu. Bu adımları biz attık ve bu işe biz talip olduk.

TÜM BELGE VE GÜVENLİK SERTİFİKALARIMIZI ALDIK.

Tüm belge ve güvenlik sertifikalarımızı alarak son derece kolay kullanıma sahip olan sitemiz, diğer sosyal ağlar ile çok fazla ortak özellik barındırdığı için alışmak sadece birkaç dakika sürüyor. Diğer sosyal ağlarda aradığınız tüm özellikler mevcut olup ekstra özelliklerimiz bulunuyor. Kullanıcıların en çok sıkıldığı reklamlardan arındırılmış sade ve anlaşılır özelliğe sahiptir. Doğrulanmış hesapların çok fazla özelliklere sahip olması ve en önemlisi yaptığı paylaşımı ön plana alıp çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor. Eklenebilecek tüm özellikler mevcut olup ekstra olarak 1 GB kadar direk bulut sunucuya video yüklenebiliyor. Aynı zamanda olmazsa olmaz ilan bölümü tüm kullanıcılar için aktif olup ‘’ÜCRETSİZDİR’’ Farklı sitelerin linkleri eklenerek görsel ile birlikle site de paylaşım yapılabiliyor.

MOBİL UYGULAMALAR

Uygulamamız Android işletim sistemli akıllı telefonlarda tabletlerde kullanılabiliyor. “Aynen” adını verdiğimiz yerli sosyal ağ kullanan, fotoğraf paylaşan, tweet atan kullanıcılar tek bir platform üzerinde kendi duygu ve düşüncelerini çok kolay bir şekilde ifade edebiliyorlar.

NEDEN “AYNEN”

Günümüzde sosyal medya en çok kullanılan mecralardan biri olduğu için bizde madem sular bu yöne doğru akıyor, o halde bizde bu yöne doğru atılım yapmanın zamanı geldiği düşündük ve  Türk yetkilerin yönetebileceği yerli bir yerli sosyal ağımız olsun istedik.

İlk olarak isim belirleme üzerinde çok durduk. Herkesin dilinde dolaşan AYNEN kelimesine karar verdik.

KULLANDIĞIMIZ DİĞER SOSYAL AĞLAR VARKEN NEDEN GEREK DUYDUNUZ?

Bizler Türk milleti olarak yabancı isimlere, sitelere ve haliyle sosyal ağlarına merakımız oldukça fazla. Durum böyle olunca Türk girişimcilerin cesaretlerini bu yönde olumsuz bir şekilde kırılıyor. Bu yolda birçok girişimcilerin denemeleri olmuştur. Ama bir şekilde verdikleri hizmetler sonlanmış ve bunun en büyük sebeplerden biri milletin diğer sosyal ağlardaki çevreleri, arkadaşları, akrabaların olmasıdır. 

Ama ben yine de bu duruma rağmen bunların aşılabileceğini düşünüyorum. Nasıl aşılabilir derseniz yatırımcının fazlasıyla sabırlı olmalıdır. Eğer bu işe girmişseniz bir yerlere gelmek istiyorsanız sabırlı olmak şart. İnsanların alışık oldukları bir ortamdan başka bir ortama çekmek elbette kolay değildir. Herkesin alışmış olduğu diğer sosyal ağları biz bir çatı altına alarak bu duruma bir çözüm oluruz diye ''vira bismillah'' dedik başladık. Hedeflediğimiz kullanıcıya ulaşırsak kullanıcının başta kendine ve en önemlisi kendi ülkesine fayda sağlayabilecek bir projeyi sunuyoruz. Sosyal ağ kullanıcıları olarak şimdiye kadar ülkemize ekonomik anlamda hiç bir katkıda bulunamadık. Türkiye'nin önde gelen büyük firmalar yatırımlarını zorunlu olarak yabancı sosyal ağlara yatırıyor paramız dışarıya aktarılıyor. Bizim paramız bizim ülkemizde neden kalmasın.

BU PROJEYE ÜZERİNDEN NE ZAMANDAN BERİ ÇALIŞIYORSUNUZ?

Çok zamandır aklımızda ama hayata bir türlü geçiremedik. Başta yerli yazılımcılara derdimizi anlattık olmadı yâda iyi yazılımcılara denk gelemedik geldiklerimizle de anlaşamadık. Gel zaman git zaman derken yurt dışından bizim planladığımız gibi bir yazılımı inceledik ve satın almaya karar verdik. 2016 yılın başında ciddi anlamda bu yola baş koyduk.

EN ÇOK KULLANILAN 3 BÜYÜK SOSYAL AĞ VARKEN YERLİ SOSYAL AĞ NE VEREBİLİR?

Oyun dışında diğer sosyal ağların verdiği hizmetleri biz tek bir site üzerinden bu imkânı sağlayabileceğiz. Kullanıcılar Facebook gibi paylaşım ve beğeni yapacak Twitter gibi kullanıcı takip edebilecek. Bu anlamda hem Twitter kullanıcısı hem Facebook kullanıcısını bir araya getirerek güzel bir oluşumu sağlamış olduk. Ayni zamanda ticaret yapılabilecek kolay ve ücretsiz imkânlar sağlıyoruz.

HEDEF NEDİR NEREYE KADAR?

Başta belirttiğimiz gibi hedefimiz, kendi ülkemizde kendi sosyal ağımızı konuşmak ve kullanmak olacaktır. Yabancı sosyal ağlarla her hangi bir rekabetimiz söz konusu değildir. Ama kendi ülkemizde onların en büyük rakibi olmaya adayız ve hedefliyoruz.

BU PROJEDE KİM & KİMLER VAR?

Başta Fikri AYAZ olmak üzere Murat GÜNEY ve Kemal AYHAN üç kafadar esnaf arkadaş bir şeyler yapmanın peşinde sürekli olarak fikirler üretip üç kişi ne yapabiliriz derken böyle bir projeyi hayata geçirip kendi ülkemizde bir ilki başaralım dediler.

‘’Fikri AYAZ’’ Telekomünikasyon işleriyle kendi işini yürütüyor projenin başta gelen isimlerden biri projenin tüm alanlarından sorumlu. ‘’Murat GÜNEY’’ Oto teknik ve parça servisi üzerinde kendi işini yürütüyor projede finansman olarak destek sağlıyor. ‘’Kemal AYHAN’’ Bilgisayar teknik servis yazılım donanım alım satım üzerinde kendi işinin yanında bu projede sunucu alt yapı veri tabanı sorumsu olarak yer alıyor.

Üç kafadar arkadaş benzer hayat şartları yüzünden memleketleri olan Trabzon'dan kalkıp Bursa'ya yerleştikten sonra. Bursa'da yaşamaya devam ederken ticarette tesadüflerin çok dolu olan güzel mesleklerden biri olduğu için kader onları bir şekilde bir araya getirdi. Sıkı kurulan dostluklar internet ortamında bu proje de gösteriyorlar.

AYNEN 

https://www.aynen.biz

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir