Aykut Kocaman: "3 Temmuz Beni Çok Yıprattı''

 > -

Aykut Kocaman İstifasını Verdi!

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman istifasını yönetim kuruluna sundu. Yönetim kurulunun kararı bekleniyor.

Aykut Kocaman, 22 Aralık tarihinde de istifa etmiş, yönetim kurulu ise bu kararı kabul etmemişti.

NTV Spor

Haberin Tamamı İçin:

Kocaman'ın İstifasına İlk Tepkiler

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman İstifa etti. İşte Kocaman'ın istifasına ilk tepkiler;

Ali Şen; Gerekçelerini bilmem lazım ona göre açıklama yapacağım.

Ercan Saatçi; Bu gidiş normal el sıkışma olarak yapılmadı belliki. Bunun altında içsel nedenler var hem Aykut Kocaman'ın psikolojisi hemde Aykut ve bazı yönetiler arasında aba altına süpürülmüş bazı sorunlar bu sorunu doğurdu. Önemli olan Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe için en hayırlısı neyse onu diliyorum.

Altan Tanrıkulu; Ben Aziz Yıldırım'ın tarafındayım. Nedenini Cumartesi günü okursunuz.

Selçuk Yula; Cevap vermek için çok erken henüz. Aykut Kocaman istifasını verdi fakat yönetim henüz kararını açıklamadı. O yüzden karar açıklanmadan yorum yapmak için çok erken.

Mehmet Demirkol; Görüş ayrılığı olduğunu düşünüyorum. Gün içinde de rmi bir açıklama ve aydınlatma olacağını düşünüyorum.

Necil Ülgen; Benim hatırladığım Aykut Kocaman'ın bu Fenerbahçe'deki 2. istifası. İlki Aziz Yıldırım tarafından kabul görmemişti.

Bağış Erten; İstifa tek taraflı müessesedir. Kabul edilmeme konusu yoktur. Kararı Aykut Kocaman verecek. İstifa etmişse hangi menfaatler doğrultusunda olursa olsun bu şaşırttı. Kocaman'ın istifası ortada kriz olduğunu belirtir. Eğer spekülasyonlar doğruysa bu olay Fenerbahçe'de iletişimsizliğin göstergesidir. Eğer bu gerçekse ve dün akşamki yönetim kurulu toplantısında istifa etmesi sebep olarak açıklanıyorsa fenerbahçede özellikle Aziz Yıldırım'ın iletişiminin sorunlu olduğunu belli eder. Eğer bu doğruysa herkes için sonun başlangıcıdır.

İSTİFA TWITTER'DA DA GÜNDEM OLUŞTURDU

@ysnkse Aykut hoca uzun suredir sezon sonunda birakacagini ima ediyordu ancak transferler basladi kamp tarihini belirledi etmeyecek dedik

@erhanunl

Şimdi Aziz Yıldırım'ı yerli hoca düşünürse ilk teklif götüreceği isim büyük ihtimalle Ersun Yanal olacak...

@esatdergi

maalesef haber doğru. veda en azından böyle olmamalıydı. yine kırılan kalpler.

@figencivan1

Dedimya istifa sinyallerini onceden verdi diye sow akil danismis hocam teklifler var kalayimmi gideyimmi diyebenim dururumum degiseblir demş

@ibrahimseten

Bu istifanın dönüşü yok.

@alicanstop

Bu saatten sonra dikiş tutmaz geri dönüş olmaz.

Haberin Tamamı İçin:

Aykut Kocaman İstifasını Verdi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe'den İstifa Açıklaması

Ali Yıldırım, Abdullah Kiğılı ve Aykut Kocaman'ın istifa ettiği haberlerinin üzerine Fenerbahçe'den bir açıklama geldi.

Fenerbahçe Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bir açıklama ile istifa haberlerine açıklık getirdi. Ali Yıldırım'ın istifa ettiğini doğrulayan sarı-lacivertli kulüp Abdullah Kiğılı'nın ise görevinin başında olduğunu belirtti. Aykut Kocaman'ın istifasına dair ise kulübe gelen yazılı bir bilgi olmadığı ifade edildi.

Açıklamanın tamamı ise şöyle:

"Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Abdullah Kiğılı'nın istifa ettiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Alaeddin Yıldırım görevinden istifa etmiş ve istifası Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir.

Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın istifasına ilişkin henüz tarafımıza ulaşan yazılı bir bilgi yoktur. Bu konuyla ilgili gelişme olduğunda gerekli açıklama ayrıca yapılacaktır."

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Kocaman'dan ''Sözlü'' İstifa

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın istifa etmesinin ardından Fenerbahçe Futbol AŞ açıklama yaptı.

Fenerbahçe Futbol AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, "Teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın istifasına ilişkin henüz tarafımıza ulaşan yazılı bir bilgi yoktur. Bu konuyla ilgili gelişme olduğunda gerekli açıklama ayrıca yapılacaktır" denildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın dün sözlü olarak istifa ettiğini belirterek, "Dün Kocaman sözlü olarak istifa etmiş. Bugün resmi yazısını bekliyoruz. Resmi istifa yazısı geldiği takdirde yönetim tarafından kabul edilecek" diye konuştu.

Kiğılı, Kocaman ile aralarında fikir ayrılığı olmadığını vurgulayarak, "Başkanla veya yönetimle şu ana kadar Kocaman'ın bir fikir ayrılığı herhangi bir şeyi yok. Kendisi ihtiyaç hissetmiş demek ki tek taraflı olarak istifa etmiş. Herhangi bir anlaşmazlık yok. İstifasını kabul edeceğiz. Yeni hoca arayışına başlıyoruz" şeklinde konuştu.

Kendisinin istifası yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, "Bu iddialar doğru değil" diyen Kiğılı, yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım'ın istifası konusunda ise, "Zaten uzun zamandır yönetim kuruluna gelmiyordu. Onun istifası daha önceden geldi ve kabul edildi. Başka istifa söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Ali Yıldırım'ın istifası kabul edildi

Öte yandan, Fenerbahçe Futbol AŞ'den yapılan açıklamada da yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım'ın görevinden istifa ettiği ve yönetim kurulu tarafından kabul edildiği kaydedildi.

FB'den açıklama

Fenerbahçe Kulübü, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım ve başkan vekili Abdullah Kiğılı'ya dayandırılarak kamuoyunda yer alan ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Açıklamada, "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman ve eski asbaşkanımız Sayın Ali Yıldırım ile ilgili yakın çevresine söylediği iddia edilen ’Ne istifası? İkisini de ben kovdum’ sözleri doğru değildir. Başkanımızın böyle bir açıklaması, ifadesi yoktur" ifadeleri kullanıldı.

Haberin Tamamı İçin:

İstifa Kabul Edildi!

Fenerbahçe Yönetimi Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etti.

Haberin Tamamı İçin:

Aykut Kocaman'ın İstifası Kabul Edildi

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, sportif direktör ve teknik sorumlu Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şöyle denildi: " Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Abdullah Kiğılı'nın istifa ettiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Alaeddin Yıldırım görevinden istifa etmiş ve istifası Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir.

Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın istifasına ilişkin henüz tarafımıza ulaşan yazılı bir bilgi yoktur. Bu konuyla ilgili gelişme olduğunda gerekli açıklama ayrıca yapılacaktır."

Kiğılı: "Sözlü olarak istifa etti"

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, teknik direktör Aykut Kocaman'ın dün sözlü olarak istifa ettiğini, bugün resmi yazı geldiği takdirde yönetim olarak istifanın kabul edileceğini ve yeni hoca arayışlarına başlayacaklarını açıkladı.

Kiğılı, Kocaman ile aralarında fikir ayrılığı olmadığını vurgulayarak, "Başkanla veya yönetimle şu ana kadar Kocaman'ın bir fikir ayrılığı herhangi bir şeyi yok. Kendisi ihtiyaç hissetmiş demek ki tek taraflı olarak istifa etmiş. Herhangi bir anlaşmazlık yok. İstifasını kabul edeceğiz. Yeni hoca arayışına başlıyoruz" şeklinde konuştu.

Ali Yıldırım'ın istifası

Kendisinin istifası yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, "Bu iddialar doğru değil" diyen Kiğılı, yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım'ın istifası konusunda ise, "Zaten uzun zamandır yönetim kuruluna gelmiyordu. Onun istifası daha önceden geldi ve kabul edildi. Başka istifa söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Kocaman neden istifa etti?

Fenerbahçe'de görev yaptığı dönemde daha önce 3 kez istifa eden Aykut Kocaman'ın bu yükün altında kalmak istemediği ve başkan Aziz Yıldırım ile yaşadığı derin fikir ayrılığı yüzünden geri dönüş yapmayacağı öğrenildi.

Kocaman ile Başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi Ali Yıldırım, Londra'da oynanan Bayern Münih - Dortmund finalinden önce bir görüşme yaptığı ve bu görüşmeden başkan Aziz Yıldırım'ın rahatsız olduğu konuşuluyor. Aziz Yıldırım tutuklu yargılanırken kardeşi Ali Yıldırım, Aykut Kocaman ile 3 Temmuz sürecini yönetmiş, hem futbol şube sorumlusu olarak, hem de başkanı aratmayacak kadar yoğun tempoda çalışmıştı. Ancak ligin devre arasından önce Ali Yıldırım, ağabeyi ile yaşadığı tartışma yüzünden elini eteğini her şeyin üzerinden çekmişti. Yaklaşık 6 aydır hiçbir şeye karışmayan Fenerbahçeli yönetici Ali Yıldırım istifa etti ve yönetim istifasını kabul etti.

Haberin Tamamı İçin:

Aykut Kocaman'ın İstifası Kabul Edildi

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi kapandı... Sarı lacivertlilerde Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın istifası Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından kabul edildi ve Kocaman dönemi resmi olarak sona erdi.

Fenerbahçe'de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, 22 Aralık 2012'de de istifa etmiş, Yönetim Kurulu kabul etmemişti. Futbolcuların da yoğun baskısı sonucu Kocaman kararından vazgeçmiş, Fenerbahçe sezonu Avrupa Ligi yarı finalistliği, Türkiye Kupası şampiyonluğu ve lig ikinciliği ile bitirmişti.

2. İSTİFA ŞOKU Ancak Fenerbahçe'de durulmuş görünen sular bir anda gelen istifa haberiyle hareketlendi.

Dün yapılan Yönetim Kurulu toplantısından önce Başkan Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman bir araya geldi ve transferler hakkında görüştü. Sonrasında gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında ise Kocaman, yaşananlardan ve süreçten yorulduğunu belirterek istifasını sundu.

İSTİFANIN KULÜBE ULAŞMASI BEKLENDİ

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, son kararı vermek için Kocaman'ın istifasının yazılı olarak kulübe ulaşmasını bekledi. Akşam saatlerinde Sarı-lacivertli kulüp binasına gelen istifa yazısı, yönetim kurulu tarafından görüşüldü ve kabul edildi.

Ve Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi resmi olarak sona erdi.

ALİ YILDIRIM DA BIRAKTI!

Bu arada Fenerbahçe'de bir başka şok haber ise Futbol Şubesi Sorumlusu Ali Yıldırım'dan geldi... Futbol Şubesi Sorumlusu olan Asbaşkan Ali Yıldırım da yönetimden istifa etti... Bilindiği üzere Ali Yıldırım, Başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi ve o da uzun süredir Fenerbahçe Yönetimi'nde hizmet veriyor...

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe: 'Hocamıza Sonsuz Teşekkür Ederiz'

Fenerbahçe Kulübü de saat 17.10'de Kocaman'ın istifa kararını kabul etti.

Salı akşamı yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde Aykut Kocaman; Aziz Yıldırım ve yöneticilerle bir araya geldi. Kocaman ve Yıldırım arasında nedeni bilinmeyen bir gerginlik yaşandığı ve Kocaman'ın "Artık yoruldum, bırakıyorum" dediği öğrenildi.

Şampiyonlar Ligi finalini izlemeye Londra'ya giden Aykut Kocaman'ın burada Aziz Yıldırım ile arası bozuk olan kardeşi Ali Yıldırım ile buluşmasının Başkan'ı sinirlendirdiği ve tranferlerde fikir birliği bulunamaması sebebiyle Aykut Kocaman'ın görevi bıraktığı öğrenildi.

Öte yandan Aykut Kocaman gibi görevini bırakan yönetici Ali Yıldırım'ın istifası da kabul edildi. Yıldırım'ın yerine yedek üyelerden biri geldi.

"SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ"

Aykut Kocaman'ın istifasının kabul edilmesinin ardından Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

"Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman'ın kulübümüze ilettiği istifa dilekçesi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir. Sayın Hocamıza, kulübümüze kazandırdığı değerler ve başarılar için sonsuz teşekkür ederiz."

Haberin Tamamı İçin:

Aykut Kocaman: "Kimseye Kırgın ve Kızgın Değilim''

Fenerbahçe'de görevinden istifa eden teknik direktör Aykut Kocaman, kulüpteki durumunu soran yetkililere kısa bir açıklama yaptı. Ayrıca bir basın toplantısı düzenleyeceğini de açıkladı.

Kocaman kulüpte durumunu soran yetkililere: "Kimseye kırgın ve kızgın değilim. Bu bir görev değişikliğidir. 3 Temmuz süreci beni çok yıprattı. İlerleyen günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceğim ve her türlü soruya cevap vereceğim. Ama herhangi bir tartışma söz konusu değil." diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aykut KocamanAziz YıldırımFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüŞampiyonlar LigiSowTürkiye KupasıTwitterfutbolgündemolay
Görüş Bildir