Aydın Doğan: 'Tarafsız Olun Dedik Militan Oldular'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Aydın Doğan: "Tarafsız Olun Dedik Militan Oldular'

Aydın Doğan: "Tarafsız Olun Dedik Militan Oldular'

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Yayın İlkeleri'nin uygulanmasını denetlemek üzere açıklanan kurulda yaptığı konuşmada adeta son 10 yıllın muhasebesini yaptı ve itiraf olarak da anlamlandırılabilecek sözler sarf etti.

10 yıllık AK Parti iktidarı döneminde merkez medyanın büyük bir kısmını elinde bulunduran Doğan Yayın Holding, AK Parti karşıtı yayınlarıyla dikkatleri üzerine çeken bir mecra olmuştu.

"TARAFSIZ OLUN DEDİK MİLİTAN OLDULAR"

Son 10 yılın adeta özeleştirisini yapan Aydın Doğan, 'Biz tarafsız olun

dedik bazıları militan oldu' diyerek bünyelerinden gönderilen isimlerle ilgili

de ip uçları verdi. Doğan'ın en dikkat çekici sözleri ise şunlardı; "Bizbağımsız ve tarafsız yayıncılık derken, kimileri bunu militan gazetecilik içinbir vize olarak gördü. Bazı medya mensupları kendilerini kurumlarının üzerinde, adeta bir hükmi şahsiyet olarak algılamaya başladı. "

BEKİR COŞKUN, EMİN ÇÖLAŞAN VE AYŞENUR ARSLAN'A GÖNDERME

Çok okunmanın, yüksek rating almanın bir başarı kriteri olmadığına işaret eden Aydın Doğan Hürriyet'ten gönderilen Bekir Coşkun, Emin Çölaşan ve Hürriyet'te geri plana çekilerek pasifize edilen Ertuğrul Özkök'e açık bir mesaj verdi. Son olarak CNNTürk'ten gönderilen Ayşenur Arslan da bu sözlerle payına düşen patron eleştirisini aldı.

İşte Aydın Doğan'ın o açıklamaları

''Aradan geçen zaman içerisinde medyada büyük bir devrim yaşandı. Elektronik medya hızla gelişti, sosyal medya diye bir olgu ortaya çıktı. Biz de bu arada bazı hatalarımızı gördük. Bu hatalarımızı düzeltmek ve gelişen medyaya ayak uydurmak için yayın ilkelerimizi yeniledik ve kurula da yeni katılımlar oldu. Bağımsız ve tarafsız yayıncılık çok önemli. Biz bağımsız ve tarafsız yayıncılık derken, kimileri bunu militan gazetecilik için bir vize olarak gördü. Bazı medya mensupları kendilerini kurumlarının üzerinde, adeta bir hükmi şahsiyet olarak algılamaya başladı. Çünkü bizim ilkemiz bağımsız, tarafsız gazeteciliktir. Bazı arkadaşlarımız buna ayak uyduramadı.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAydınAydın DoğanErtuğrul ÖzkökRatingSosyal Medya
Görüş Bildir