Aydın Doğan Karikatür Yarışması'nda En İyi Türkiye ve İran

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

29. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

29. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

29’uncu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasında birinciliği Türk ve İranlı karikatüristler paylaştı. 175 eser arasından yapılan seçimde ikincilik Sırbistan’ın, üçüncülük Polonya’nın oldu.

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve ocak ayından bu yana 80 ülkeden 944 sanatçının gönderdiği 2 bin 945 eser ile düzenlenen serbest konulu 29’uncu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda finale kalan 43 ülkeden 147 sanatçının 175 eseri, Seçici Kurul tarafından değerlendirildi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki Işıl Clup Milta’da ABD’li sanatçı Stan Mack’in başkanlığını yaptığı Ercan Akyol, Antonio Antunes (Portekiz), Latif Demirci, Selçuk Demirel, Viktor Kudin (Ukrayna), Piyale Madra, Firoozeh Mozaffari (İran), Tan Oral, Ralph Steadman (İngiltere) ve Zhu Zizun’nden (Çin) oluşan Secici Kurul, sonucu 7 saat süren çalışmayla belirledi.

Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda ABD’nin New Jersey kentinde yaşayan, tasarım ve fotoğraf sanatı ile de yakından ilgilendiğini belirten Türk sanatçı Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh birinci oldu. İkinciliğe Sırbistan’dan Vladimir Stankovski, üçüncülüğe ise Polonya’dan Pawel Kuczynski’nin karikatürleri seçildi.

SERGİ AÇILIYOR

Haberin Tamamı İçin:

Türk sanatçı Doğan Arslan’ın karikatürü.

İkinciliği Sırbistan'dan Vlademir Stankovskyi'nin eseri kazandı.

Polonyalı sanatçı Pawel Kuczynskyi' nin eseri üçüncü oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAydınAydın DoğanBodrumÇinİngiltereİranMuğlaPortekizUkrayna
Görüş Bildir