Aybaba'dan Sivok, Egemen Ve Quaresma Açıklaması!

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Aybaba Q7'nin Biletini Kesti

Aybaba Q7'nin Biletini Kesti

"Quaresma'nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor". Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma'nın kamp kadrosunda yer almayabileceğini söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan takımının ilk antrenmanı öncesi açıklama yapan Aybaba, Quaresma'nın kampa götürülüp götürülmeyeceği konusunda, "Şu anda izinli. Ayın 16'sına kadar izinli. 17'sindeki kampla ilgili, takımın bazı sıkıntıları var. Uygulamak istediğimiz sistem var. Her oyuncumuz tabii ki yer alabilir. Kendisi geldiğinde görüşeceğiz" dedi.

Aybaba, bu sezonun kadrosunda Quaresma'nın olup olmayacağı yönündeki soruyu ise "Quaresma'nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor" diye yanıtladı.

Yeni sezon hazırlıklarına başlarken, kadroda yabancı oyuncu olarak şu anda sadece Hilbert'in olduğunu vurgulayan Aybaba, "3 oyuncumuz milli takımlardaydı, onlar izinli. Fernandes'in bir rahatsızlık durumu var. Onu bize bildirdi. Biz de onunla ilgili kendisiyle görüşüyoruz. Takımdaki tek yabancı oyuncu Hilbert'i koruma altına aldık" şeklinde espri yaptı.

Şu aşamada 28 kişilik bir kadronun bulunduğunu ifade eden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, "Toplam 30 kişi olacağız. Genç arkadaşlarımız var. Onlara bu kamp döneminde şans vereceğiz. Ama biz bu arkadaşlardan uzaklaşmayacağız. Kamplarda, kategoriye göre ayıracağız. Bank Asya 1. Lig'de ve diğer liglerde, kiralık olarak oynayacak oyuncuların yanı sıra 'bizimle birlikte olacaklar' diye kategoriler yapacağız. Onlardan daha fazla verim almaya çalışacağız. 3 kaleci olmak üzere 27 kişilik bir kadro düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaleci transferi konusunda çalışmaların hızlandığını kaydeden Samet Aybaba, şöyle devam etti:

"Kaleci ile ilgili 2-3 gün içinde gelişmeler olur. Stoper ve forvet konusunda çalışmalar var. Bunları kamp dönemine yetiştirmeye çalışacağız. Transfer komitesi hızlı bir şekilde irtibata geçiyor."

Sivok ile Anlaşmaya Yakınız
Aybaba, Çek futbolcu Tomas Sivok ile anlaşmaya yakın olduklarını anlatarak, "Sivok ile anlaşmaya yakınız. Egemen ile ilgili sıkıntı var. Tam bilemiyorum, ama bazı sıkıntılar var" dedi.

Nasıl bir takım oluşturacakları yönündeki soruyu yanıtlayan Aybaba, şunları söyledi:

"Biz takımız. Bir takımın ne yapması gerektiğini biliyoruz. Oyuncularıma, bir takımın nasıl olması gerektiğini, arkadaşlığın, birlikteliğin, disiplinin nasıl olması gerektiğini söyledim. Bu konuda, futbolcularla hemfikiriz. Bunu sahaya yansıtacağız. Yıldız oyuncularımız da olacak. Oyunun kaderini değiştirecek oyuncu olmazsa bu ekip sıradan bir takım haline gelir. Hepsini içinde taşıyan bir takım, yaratmaya çalışacağız."

Aybaba, Almeida ve Fernandes ile ilgili soruya ise "Almeida ve Fernandes ile çalışıyoruz zaten. Bir sıkıntı yok" cevabını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Aybaba'dan Sivok, Egemen Ve Quaresma Açıklaması!

Aybaba'dan Sivok, Egemen Ve Quaresma Açıklaması!

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Sivok ile anlaşmaya yakın olduklarını belirtirken, Egemen ile sıkıntı olduğunu söyledi. Aybaba, Quaresma hakkında da açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma'nın kamp kadrosunda yer almayabileceğini söyledi.
Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayan takımının ilk antrenmanı öncesi Lig TV'ye açıklama yapan Aybaba, Quaresma'nın kampa götürülüp götürülmeyeceği konusunda, ''Şu anda izinli. Ayın 16'sına kadar izinli. 17'sindeki kampla ilgili, takımın bazı sıkıntıları var. Uygulamak istediğimiz sistem var. Her oyuncumuz tabii ki yer alabilir. Kendisi geldiğinde görüşeceğiz'' dedi.
"QUARESMA'NIN ARAMIZDA OLMASI ZOR GÖZÜKÜYOR"
Aybaba, bu sezonun kadrosunda Quaresma'nın olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ''Quaresma'nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor'' diye yanıtladı.
Yeni sezon hazırlıklarına başlarken, kadroda yabancı oyuncu olarak şu anda sadece Hilbert'in olduğunu vurgulayan Aybaba, ''3 oyuncumuz milli takımlardaydı, onlar izinli. Fernandes'in bir rahatsızlık durumu var. Onu bize bildirdi. Biz de onunla ilgili kendisiyle görüşüyoruz. Takımdaki tek yabancı oyuncu Hilbert'i koruma altına aldık'' şeklinde espri yaptı.

"TOPLAM 30 KİŞİ OLACAĞIZ"
Şu aşamada 28 kişilik bir kadronun bulunduğunu ifade eden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Toplam 30 kişi olacağız. Genç arkadaşlarımız var. Onlara bu kamp döneminde şans vereceğiz. Ama biz bu arkadaşlardan uzaklaşmayacağız. Kamplarda, kategoriye göre ayıracağız. Bank Asya 1. Lig'de ve diğer liglerde, kiralık olarak oynayacak oyuncuların yanı sıra 'bizimle birlikte olacaklar' diye kategoriler yapacağız. Onlardan daha fazla verim almaya çalışacağız. 3 kaleci olmak üzere 27 kişilik bir kadro düşünüyoruz'' diye konuştu.
Kaleci transferi konusunda çalışmaların hızlandığını kaydeden Samet Aybaba, ''Kaleci ile ilgili 2-3 gün içinde gelişmeler olur. Stoper ve forvet konusunda çalışmalar var. Bunları kamp dönemine yetiştirmeye çalışacağız. Transfer komitesi hızlı bir şekilde irtibata geçiyor.'' diye konuştu.

''SİVOK İLE ANLAŞMAYA YAKINIZ''
Aybaba, Çek futbolcu Tomas Sivok ile anlaşmaya yakın olduklarını anlatarak, ''Sivok ile anlaşmaya yakınız. Egemen ile ilgili sıkıntı var. Tam bilemiyorum, ama bazı sıkıntılar var'' dedi.
Nasıl bir takım oluşturacakları yönündeki soruyu yanıtlayan Aybaba, ''Biz takımız. Bir takımın ne yapması gerektiğini biliyoruz. Oyuncularıma, bir takımın nasıl olması gerektiğini, arkadaşlığın, birlikteliğin, disiplinin nasıl olması gerektiğini söyledim. Bu konuda, futbolcularla hemfikiriz. Bunu sahaya yansıtacağız. Yıldız oyuncularımız da olacak. Oyunun kaderini değiştirecek oyuncu olmazsa bu ekip sıradan bir takım haline gelir. Hepsini içinde taşıyan bir takım, yaratmaya çalışacağız.'' dedi.
Aybaba, Almeida ve Fernandes ile ilgili soruya ise ''Almeida ve Fernandes ile çalışıyoruz zaten. Bir sıkıntı yok'' cevabını verdi.

BEŞİKTAŞ SEZONU AÇTI!
Beşiktaş, 2012-2013 futbol sezonunun hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla başladı.
Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelen siyah-beyazlı ekip, ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Antrenmanın başındaki yarım saatlik bölüm, basın mensuplarına açık tutuldu.
Siyah-beyazlı ekip, sezonun ilk idmanında kondisyon ve taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Antrenmana takım halinde kısa koşular ile başlayan siyah-beyazlı oyuncular, pas çalışması ve 3 grup halinde 5'e 2 çalışmalar yaptı. İdman, yarım sahada oynanan değişmeli çift kale maçla tamamlandı.
Beşiktaş'ın yeni sezon için kadrosuna kattığı isimlerden Mehmet Akgün, Oğuzhan Özyakup ve Berat Çetinkaya siyah-beyazlı ekiple ilk antrenmanlarına katılırken, yeni transferlerden Olcay Şahan'ın izinli olduğu ve Avusturya kampında takıma dahil olacağı bildirildi.
Sakatlığı nedeniyle tedavisi süren İsmail Köybaşı ile sakatlığı bulunan Mustafa Pektemek de çalışmada yer almadı.
İzinli olan Egemen Korkmaz'ın yanı sıra Fernandes, Almeida, Quaresma, Ernst, Simao, Alves ve Holosko da antrenmanda bulunmadı.
Antrenmanın başında Samet Aybaba yönetimindeki teknik ekip ve futbolcular basın mensuplarına görüntü verdi.
Yeni sezon hazırlıkları kapsamında yarın sabah tesislerde çeşitli testlerden geçecek siyah-beyazlı ekip, akşam gerçekleştireceği antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AvusturyaBeşiktaş Jimnastik KulübüManuel FernandesOlcay ŞahanQuaresmaSamet Aybabafutboltransfer
Görüş Bildir