Görüş Bildir

Avusturalya'ya 13 Bin Km Yoldan Gelen Güvercin 'Virüs' Şüphesiyle İtlaf Edilecek

Anasayfa > Gündem

ABD’den yola çıkarak 13 bin kilometrelik Pasifik Okyanusu’nu aşan yarış güvercini için Avustralyalı yetkililer, Kovid-19 riski taşıdığı gerekçesiyle itlaf edileceğini belirtti.

Avustralya'da yetkililer aldığı kararla bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. ABD’den yola çıkarak 13 bin kilometrelik Pasifik Okyanusu’nu aşan yarış güvercini Avusturalya'ya ulaştı. Avustralyalı Kevin Celli-Bird adlı kişi, 26 Aralık'ta Melbourne kentindeki evinin arka bahçesine gelen ve çok bitkin halde bulduğu yarış güvercini bulduğunu söyledi. Kevin Celli-Bird, güvercinin ayağındaki mavi bantta yazılı 29 Ekim 2020 tarihli ABD'nin Oregon eyaletindeki düzenlenen bir yarışa ait sıra numarasını fark etmesi basına konuştu.

Tarım Bakanlığı, koronavirüs riski nedeniyle güvercinin itlaf edilmesi gerektiğini belirtti

Tarım Bakanlığı, koronavirüs riski nedeniyle güvercinin itlaf edilmesi gerektiğini belirtti

Tarım Bakanlığı, güvercinin ülkede kalmamaması gerektiğini ifade ederek,  Avustralya'nın gıda güvenliğini, yabani kuş popülasyonunu tehlikeye atabileceğini ve koronavirüs riski taşıdığı gerekçesiyle telef edilmesi (öldürülmesi) gerektiğini söyledi. Uzmanlar, güvercinin Pasifik'i geçmek için bir kargo gemisiyle seyahat etmiş olabileceğine de dikkat çekti. Avustralya Tarım Bakanlığı, güvercinin akıbetiyle ilgili 24 saat içerisinde açıklama yapacağını kaydetti.

Avustralya basınında ilgi gören güvercin, birçok kişinin dikkatini çekti.  Avustralya basını söz konusu güvercinin 500 bin- 750 bin euro değerinde olduğunu yazdı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
46
24
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Men of sky

14 gün kyk yurdunda bekletin niye öldürüyosunuz

Berk

sizde de kovid riski var taşıyıcı olabilirsiniz sizide mi itlaf etsinler

herif_hayvan

Lan niye öldürüyorsunuz garibanı, test yapsanıza önce