Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avustralya'da 3 Ayın En Düşük Kovid-19 Vaka Sayısı Kaydedildi, 8 Kişi Öldü

0PAYLAŞIM

Avustralya'da 3 Ayın En Düşük Kovid-19 Vaka Sayısı Kaydedildi, 8 Kişi Öldü

MELBOURNE AA -Avustralya’da son 24 saatte 34 bireyin yeni tip koronavirüse Kovid-19 tutulmasıyla, 24 Haziran’dan bu yana ülkedeki en düşük yeni hadise rakamı ortaya çıkarken, Victoria eyaletinde 8 bireyin daha yaşamını kaybetmesiyle, ülkedeki can kaybı 832'ye yükseldi.

Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews, eyaletin başşehri Melbourne'de tertip ettiği basın buluşmasında, virüs sebebiyle yaşanan can kayıpları, yeni hadise rakamları ve rahatlatılan Kovid-19 yasaklarıyla alakalı açıklamada bulundu.

Son 24 saatteki test neticelerine göre eyalette 28 bireyin virüse tutulduğunu ve bu sayının 24 Haziran’da kaydolunan 29 olaydan bu yana en düşük sayı olduğunu belirten Başbakan Andrews, yaşları 60 ila 90 aralığında değişen 4’ü bayan toplam 8 şahsın daha hayatını yitirdiğini açıkladı.

Yeni hadise rakamlarının son 3 ayın en düşük seviyesinde çıkmasının virüse karşı verdikleri gayretin galibiyetini gösterdiğini vurgulayan Andrews, eyaletteki sıkı ihtiyatları amaçlayarak, "Bu strateji işe yarıyor, bu temkinler rakamları düşürüyor ve bütün de yapmamız gereken şey bu.’’ ifadelerini kullandı.

-Yeni olaylar düşüşte, can kaybı sürüyor

Avustralya’daki yeni hadise rakamlarındaki düşüş sürerken geçen salı günü can kaybı yaşanmayan Victoria eyaletinde dün 8 bireyin hayatını yitirmesinin ardından bugün de 8 şahıs daha Kovid-19 sebebiyle yaşamını kaybetti.

Virüsten en fazla vefatın kaydolunduğu Victoria’da yaşamını kaybedenlerin rakamı 745’e, Avustralya genelindeyse 832’ye çıktı.

Son haftalarda can kaybı yaşanmayan ülkenin öbür eyaletinden Yeni Güney Galler'de 52, Tazmanya'da 13, Batı Avustralya'da 9, Queensland'da 6, Güney Avustralya'da 4, Avustralya Başşehir Bölgesi'nde 3 şahıs yaşamını kaybetmişti.

Öte yandan Victoria eyaletinde 28, Yeni Güney Galler’de 5 ve Queensland’a 1 bireyin daha Kovid-19’a tutulmasıyla ülkedeki toplam hadise rakamı 26 bin 812’ye çıkarken, 23 bin 721 şahıs sıhhatine kavuştu.

Ülkedeki 1258 faal olaydan, 16’sı yoğun bakımda, 127 bireyin muhtelif sağlık kurumulardaki rehabilitasyonu sürüyor.

-Avustralya’daki işsizlik oranları düştü

Avustralya’da virüsün ilk görüldüğü aylarda yüzde 5,2 olan ve Kovid-19 ihtiyatları kapsamında kapatılan iş yerleri sebebiyle haziranda yüzde7,5’e yükselen işsizlik sayılarının ağustosta 6,8’e gerilediği açıklandı. Avustralya İstatistik Müesseseyi'ndan ABS yapılan açıklamaya göre, ağustos ayında 100 binden fazla bireye iş bulunmasının ardından sayılarda gerileme yaşandı.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison ve Hazine Bakanı Josh Frydenberg sene sonunda ülkedeki işsizlik oranının yüzde 10’a çıkabileceği öngörüsünde bulunmuştu.

ABS’nin 2 Eylül’de, Avustralya ekonomisinin haziran çeyreğinde yüzde yedi küçüldüğünü açıklamasının ardından, ülke ekonomisinin 1991’den beri ilk kere resesyona girdiği duyurulmuştu.

-Yeni Zelanda’da 7 şahıs daha virüse tutuldu

Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte asıllaşan 8 bin 185 testin neticelerine göre, biri çocuk toplam 7 bireye Kovid-19 teşhisi konulduğunu açıkladı.

Yeni hadiselerin otellerde karantinada yakalandığını duyuran Sağlık Bakanlığı, ülkedeki 77 faal olaydan, sadece 4 bireyin muhtelif sağlık kurumularda rehabilitasyon gördüğünü kaydoldu.

Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığının bilgilerine göre, virüse tutulduğu tanımlanan 1809 bireyden, 1707’si sıhhatine kavuşurken, 25 şahıs yaşamını kaybetti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir