Avrupa Kulüpler Birliği'nden Önemli Kararlar

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Avrupa Kulüpler Birliği'nden Önemli Kararlar

Avrupa Kulüpler Birliği'nden Önemli Kararlar

Son dönemde artan ırkçılık ve şike olayları sebebiyle toplanan Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), oldukça önemli bir karar aldı. ECA futbolda son dönemde artan ırkçılık ve şike gibi konular sebebiyle Katar'ın başkenti Doha'da toplandı.

BAZI TAKIMLAR ECA'DAN ÇIKARILACAK

EUROPOL'un ortaya çıkarttığı rapordan yola çıkarak fikir alışverişinde bulunan ECA'nın 200 üye kulübü, futbolda özellikle ırkçılık ve şike olaylarına karışan takımların organizasyondan atılması gerektiği kararında birleşti. Bu kulüpler içinde Fenerbahçe'nin olmayacağı vurgulandı.

ECA'nın AC Milan temsilcisi ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Umberto Gandini ise şike olaylarının büyük bir olay olduğunu belirterek konu hakkında "Bizim için en önemli şey, bu tip olayların önüne geçerek futbolun temiz kalmasını sağlamak olmalı. Bu tip hukuka aykırı oluşumlara karşı savaşmalıyız. Bu sadece kulüplerle başarabileceğimiz bir şey değil. Devletlerin ve hükümetlerin de desteğini almalıyız" açıklamasını yaptı.

AP'nin yorumuna göre toplantıda özellikle Türkiye'deki 3 Temmuz süreci ve Fenerbahçe örnek verilirken, ECA Genel Sekreteri Michele Centenaro; Aziz Yıldırım'ın 6 yıl 3 ay hapis cezası alması ve 16 Türk kulübünün adının şikeye karışmasına rağmen TFF'nin herhangi bir şekilde bir yaptırım uygulamaması eleştirildi. TFF'nin bahsi geçen bu 16 kulübü akladığını hatırlatan Centenaro, ayrıca bu tip olayların düzeltilmesi ve engellenmesinin ECA'nın yegane ve en önemli görevi olduğunu da sözlerine ekledi.

SPORX DIŞ HABERLER -

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüKatarTFFolay
Görüş Bildir