Avrupa`Da Enerjiye Yön Veren 3 Türk

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Avrupa`Da Enerjiye Yön Veren 3 Türk

Avrupa`Da Enerjiye Yön Veren 3 Türk

Enerji Günlüğü - Avrupa'nın enerji alanındaki en etkili 10 ismi arasında üç Türk de yer aldı. Bu isimler, Osman Sevaioğlu, Volkan Ediger ve Özkan Ağış.

Avusturya’nın Viyana kentinde 4-6 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenen POWER-GEN Europe Kongre ve Sergisi’nde Avrupa'nın enerji alanındaki en etkili 10 ismi de açıklandı. Bu yıl açıklanan listede Türkiye'den de üç isim yer alıyor. Bu isimler, Prof. Dr. Osman Sevaioğlu, Prof. Dr. Volkan Ediger ve Özkan Ağış olarak sıralanıyor.

*EN ETKİLİ 10 İSİM*

Yaklaşık altı ay süren oylama sonucunda belirlenen ve Power-Gen Europe Kongre ve Sergisi'nde açıklanan enerjinin 10 etkili ismi listesinde ilk sırayı, Alstom Thermal Power’ın Baş Teknoloji Sorumlusu Charles Soothill aldı. Soothill 25 senedir daha verimli, yakıt alternatifli ve düşük emisyonlu teknolojileri geliştiriyor. İkinci sırada ITM Power CEO’su Graham Cooley, üçüncü sırada ise Southern Solar firmasının kurucusu ve genel müdürü Howard Johns var.

*POWER-GEN'E 50 BİN KATILIM*

Kendi alanında dünyanın en büyüklerinden olan Penn Well Corporation tarafından dünyanın her yerinde düzenlenen ve şimdiye kadar 50 binden fazla katılımın sağlandığı POWER-GEN Europe, dünyadaki en büyük enerji kongre ve sergileri arasında sayılıyor. Her yıl düzenlenen bu etkinliklerde, bir yandan yeni stratejiler, bir yandan da bu alandaki teknolojik gelişmeler duyuruluyor.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ, daha önce taşeron bünyesinde çalışan 954 çalışanı, kendi bünyesine aldı. Kadroya alınacak çalışanlar toplu eğitime alındı. Eğitimler sürecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde istihdam edilmek üzere doçent alacak.

Çataklı Enerji, 5-7 Temmuz'da Ankara'da, 8-10 Temmuz'da ise İstanbul'da Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimi düzenledi. Sınavda başarılı olanlara Alman DGS Sertifikası verilecek.

Anel Eletrik Proje Taahhüt ve Ticaret AŞ'nin Kemal Tağa'nın istifasıyla boşalan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Prof. Dr. Ahmet Münir Ekonomi getirildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde Yönetim Hizmeti Uzmanlığı kadrosunda çalıştırılmak üzere 15 kişi istihdam edildi.

EPDK Kurul Üyesi Alparslan Bayraktar, Enerji Piyasası Düzenleyici Kuruluşları Bölgesel Birliği (Energy Regulators Regional Association - ERRA) Başkan Yardımcılığı'na seçildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAvusturyaCEOİstanbulSakarya
Görüş Bildir