Atölye Curcunabaz: Işığın ve Karanlığın Arasında

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Atölye Curcunabaz: Işığın ve Karanlığın Arasında

Atölye Curcunabaz, Kumbaracı Yokuşu’ndaki Kumbaracı50’nin üst katında yer alan bir kukla ve maske atölyesi. Hiç aklınızda yoksa bile burayı görünce kukla ve maske dersleri almak isteyebilirsiniz. Göz alıcı ve çarpıcı kuklalar insanda hemen heves uyandırıyor. Atölye Curcunabaz’ın kurucusu Candan Seda Balaban, aslında kendini kuklaların ve maskelerin gizemine kaptırmış bir eczacı. Bir yandan mesleğini icra ederken aynı zamanda kukla ve maskeyle uğraşıyormuş. Sonunda hayali gerçekleşmiş ve bu atölyeyi açmış. Kendi birikim ve çalışmalarını atölyede yaptığı kurslarla başkalarıyla paylaşıyor.

Ders saatleri son derece esnek, oluşturduğunuz gruba göre istediğiniz zamanlarda ders organize edebiliyorsunuz. Balaban, derslerde bildiği bütün maske ve kukla tekniklerini öğrencilerle paylaşıyor.

Genelde altı kişilik gruplar oluşturuyor, her öğrenci farklı bir teknik üzerinden maske veya kukla çalışıyor. Burada çok satılık ürün yok, Balaban daha çok proje bazlı üretimler yapıyor. Örneğin birçok tiyatrodan sipariş alıyor. ‘Surname 2010’ ve Kumbaracı50’de sahnelenen ‘Haz Makamı’nın kuklaları ona ait. Tabii tiyatro dışındaki özel siparişlere de kapısı açık. Üretimin tekniğine ve malzemesine göre fiyatlar 50 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Bilgi için: www.curcunabaz.com

İstanbul Life

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTiyatro
Görüş Bildir