Atilla Kavdır'ın Ailesinden Doktora Büyük Suçlama

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Çift Kol Nakli Yapılan Atilla Kavdır Hayatını Kaybetti

Çift Kol Nakli Yapılan Atilla Kavdır Hayatını Kaybetti

Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır saat 16:00'da kalp ve böbrek yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. Dünyada ilk kez aynı anda iki kol ve bacak naklinin yapıldığı Kavdır'ın vücudunda yaşanan dolaşım sorunu nedeniyle nakil edilen bacak geri alınmıştı. Kavdır'ın ameliyatını Türkiye'deki ilk yüz naklini de gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim...

Haberin Tamamı İçin:

Çift Kol Nakli Yapılan Kavdır'ın Durumu Kritik

Çift Kol Nakli Yapılan Kavdır'ın Durumu Kritik

AA - İlk olarak "öldüğü" açıklanan, Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisine devam edildiği ancak durumunun kritik olduğu bildirildi.
Akdeniz Üniversitesi Plastik, Rekonstruktifve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Ocak tarihinde çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın taburcu olduktan sonra idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle tekrar hastanede tedavi altına alındığını belirtti.
Kavdır'ın 1 Mayıs tarihinde ani gelişen sepsis (kan zehirlenmesi) nedeniyle yoğun bakıma alındığını kaydeden Özkan, "Hastanın 2 Mayıs'ta saat 17.30 itibariyle yoğun ba...

Haberin Tamamı İçin:

Atilla Kavdır Hayatını Kaybetti

Atilla Kavdır Hayatını Kaybetti

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'dan alınan bilgiye göre, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Kavdır sabaha karşı vefat etti.

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya'dan alınan çift kol ve sağ bacak, Akdeniz Üniversitesi'nde 21 Ocak'ta yapılan ameliyatla 2 çoc...

Haberin Tamamı İçin:

Ünlü doktora büyük suçlama / Milliyet

Ünlü doktora büyük suçlama / Milliyet

SAĞLIK Bakanlığı Kompozit Doku Nakil Bilimsel Danışma Komisyonu’nun, Akdeniz Üniversitesi’nde Prof.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yapılan çift kol ve bir bacak nakli ardından Atilla Kavdır’ın yaşamını yitirmesinde sağlık ekibinin kusuru olmadığı yönündeki raporu, Kavdır ailesini üzdü. Baba İbrahim Kavdır, "Bacak nakli sonradan ortaya çıktı. Bunun için bizden imza almadılar. Bize tuzak kurdular" dedi.

Oğlunun hastaneye sapasağlam gittiğini bütün dünyanın gördüğünü belirten anne Ayşe Kavdır, bir anne olarak doktordan bacağı takmasını istemediğini anlatırken, "Doktor doku uyduğu için bacağı takması gerektiğini, bu şansı yakalamışken kullanacağını söyledi" dedi. Oğluna ameliyat ardından 300 ünite kan verildiğini belirten Ayşe Kavdır, şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAhmet KayaAntalya
Görüş Bildir