Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atatürk'ün Mirasçıları CHP ve İş Bankası ile Mahkemelik Oluyor...

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Atatürk'ün manevi torunları, CHP ve İş Bankası'na 1 milyar dolarlık ihtar çekti

Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’nin çocukları, annelerinin İş Bankası ve CHP’den gereken mirası alamadığı gerekçesiyle ihtarname çekti. İş Bankası ve CHP’den 1 milyar dolar isteyen Adatepe’nin çocukları Ahmet Kemal Doğançay ve Ali Kemal Doğançay, gelecek cevaba göre dava açmaa hazırlanıyor.

Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, 1 Ağustos 2012 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Atatürk’ün vasiyetindeki son mirasçısı olduğu belirtilen Adatepe’nin çocukları Ahmet Kemal Doğançay ve Ali Kemal Doğançay annelerinin vasiyette belirtilen miras payını alamadığını ileri sürdü. Doğançay kardeşler bugün İş Bankası ve CHP’ye ihtarname gönderdi. Atatürk’ün manevi torunları İş Bankası ve CHP’den 1 milyar dolarlık alcağın ödenmesini istedi.

Avukatları Osman Ersin Kozanhan ve Erdi Yıldız aracılığıyla ihtarname çeken Doğançay kardeşler CHP ve İş Bankası’ndan gelecek cevaba göre dava açmaya hazırlanıyor.

Cihan

Haberin Tamamı İçin:

Atatürk'ün Mirasçıları CHP'yle Mahkemelik Oluyor!

Atatürk'ün geçen Ağustos ayında bir trafik kazasında yaşamını yitiren manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları, CHP ve İş Bankası'na miras davası açmaya hazırlanıyor.

Ülkü Adatepe'nin mirasçılarının avukatları aracılığıyla yaptığı duyuruda Atatürk'ün son mirasçısının da kaybedilmesinin Türk halkını üzdüğü belirtilerek, şu sözlere yer verildi:

Haberin Tamamı İçin:

CHP'ye 1 milyar dolarlık ihtarname

Ülkü Adatepe'nin çocukları, CHP ve İş Bankası'na ihtarname çekti.

Ülkü Adatepe'nin çocukları, annelerinin vasiyetname gereği alması gereken miras payını almadığı iddiasıyla CHP ve İş Bankası'na 1 milyar dolar talepli ihtarname çekti.

1 Ağustos 2012'de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları Ahmet Kemal Doğançay ile Ali Kemal Doğançay, annelerinin Atatürk'ün vasiyetindeki son mirasçısı olduğunu belirttiler. Adatepe'nin çocukları, annelerinin vasiyette belirtilen miras payını alamadığını iddia etti.

Doğançay kardeşler bugün İş Bankası ve CHP'ye ihtarname göndererek 1 milyar dolarlık alacağın ödenmesini talep etti.

Doğançay kardeşlerin avukatları, CHP ve İş Bankası'na konuya ilişkin dava açmaya da hazırlanıyor.

Çekilen ihtarname ve açılacak olan davayla ilgili Adatepe'nin oğlu Ahmet Kemal Doğançay'ın 30 Ocak'ta basın açıklaması yapacağı da duyuruldu. (AA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk Partisiİş Bankası
Görüş Bildir