Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Atatürk Posteri İndirildiği İddiasının Asılsız Olduğu PM'de Ortaya Çıktı’

Anasayfa > Gündem

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Aylin Nazlıaka tarafından ortaya atılan CHP'li bir milletvekilinin odasından Atatürk posterini indirdiği iddiasının asılsız ve gerçek dışı olduğunun Parti Meclisi (PM) toplantısında ortaya çıktığını söyledi.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine gizli oylama sonucunda oy çokluğuyla karar verildiğini anlatan Böke, 'Bu asılsız iddialara muhatap edilen PM üyesi sayın Ankara milletvekilimiz sayın Necati Yılmaz da toplantıda kendisiyle ilgili iddiaların iftira olduğunu ayrıntılı bir şekilde açıkladı. PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi.' ifadelerini kullandı.

Böke, Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin çok yoğun siyasi bir gündemi olduğunu dile getiren Böke, PM'de siyasi gündemin detaylarıyla ele alındığını kaydetti. Türkiye'yi darbe hukukundan arındırma komisyon süreci ve dış politikaya dair detaylı sunumların genel başkan yardımcıları tarafından yapıldığını ifade eden Böke, üyelerin söz alarak görüşlerini dile getirdiğini aktardı.

'Türkiye'yi darbe hukukundan arındırma süreci olarak ele alınmalı'

Uzlaşma Komisyonu çalışmalarının salt anayasa alanına sıkıştırılmaması, Türkiye'yi darbe hukukundan arındırma süreci olarak ele alınması gerektiği konusunda görüş birliğinin tekrar ifade edildiğini anlatan Böke, şöyle devam etti: 'Bütün milletvekillerimizin ve PM üyelerimizin ortak görüşü, Türkiye'yi özgürlükçü demokrasiye ulaştıracak, bu inşaaya yönelik iradenin güçlü bir şekilde beyanı vardı. Tüm vatandaşlarımızın hak ettiği özgürlükçü demokrasinin inşasına yönelik bu komisyon kapsamında eş zamanlı çalışmalar yürütülmesi hususu da bir ortak görüşe varıldı. Dış politika alanındaki gelişmeler de detaylı bir şekilde paylaşıldı. Bu alandaki gelişmelerin yakından takip edilmesine yönelik bir görüş birliğine de varıldı. Suriye, Rusya, Ortadoğu bağlamında güncel dış politika konuları detaylı bir şekilde konuşulduktan sonra CHP'nin dış politika önermelerinin doğruluğu da birkez daha tespit edildi.'

'PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi'

'PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi'
'PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi'

Aylin Nazlıaka - Necati Yılmaz

'Aylin Nazlıaka tarafından ortaya atılan, CHP'li bir milletvekilinin odasından Atatürk posterini indirdiği iddiasının asılsız ve gerçek dışı olduğu bu PM'de ortaya çıkmış oldu.' diyen Böke, 'Bu nedenle, asılsız ve gerçek dışı bir iddia ile CHP'yi kamuoyunda haksız bir tartışmanın içine çeken PM üyesi Ankara Milletvekili Sayın Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine gizli oylama sonucunda oy çokluğuyla karar verildi. Bu asılsız iddialara muhatap edilen PM üyesi Ankara milletvekilimiz sayın Necati Yılmaz da toplantıda kendisiyle ilgili iddiaların iftira olduğunu ayrıntılı bir şekilde açıkladı. PM, böyle bir olayın gerçekleşmediğine kesin olarak kanaat getirdi. Türkiye'nin bu yoğun siyasi gündemi içerisinde birkez daha PM, geleceğin siyasetini inşaa etmek Türkiye'ye özgürlükçü demokrasiyi getirmek için çalışmaya devam etme konusunda kararlılığını da ifade etti.' şeklinde konuştu.

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
63
27
23
10
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ercan

bu chpden hiç birşey olmaz abi uğraştıkları şeylere bakarmısın ben daha iyi nasıl olurum derdinde değiller resmen kendilerini küçültmek için çalışıyorlar..ik... Devamını Gör

Ahmet Harun Yetkin

Halk partisi, Ak partisinin ajanıdır.! Nasıl daha çok absürtlük yaparız, ederiz de biz bu seçmeni göndeririz derdindeler. Vallahi hiç inat etmeyin, koyu part... Devamını Gör

turkgenc_1919

hata yapıyorsunuz, yapmayın!!!