Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısının 50 Metre Ötesindeki Kişinin Tanıklığıyla Tüm Yaşananlar!

3.2bPAYLAŞIM

Yine yandı canımız, yine üzüldük ve yine kaybettik pek çok güzel insanı... Başımız sağ olsun!..

Olay esnasında Atatürk Havalimanında bulunan Ekşi Sözlük yazarı ready for departure, yaşananları birebir şöyle anlatmış...

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/61426008

Uçuşa gitmek için havaalanına dış hatlar terminali güvenlik kontrol noktasından girdim. Kontrolden sonra eşyalarımı toplayıp çantama koydum ve ekip odasına doğru yürümeye başladım. 15-20 metre gitmiştim ki insanların iç hatlar terminalinden bana doğru koştuklarını gördüm. Öncesinde silah ya da bomba sesi duymadım. Kavga oluyor sanırım diye düşündüm ama koşan insan sayısı o kadar fazlaydı ki silah ihtimalini düşünmeye başladım. Derken dış hatlar araç kiralama kiosklarının olduğu çıkış kapısında bir patlama oldu. Burada gördüklerimi yazmak istemiyorum. Sonrasında giriş yaptığım güvenlik noktasına doğru koşarken bi ara gözüm dışarı kaydı ve yerde yatan 5-6 kişi görebildim.

Bu sadece benim kısıtlı görüş alanımda görebildiğim kadarı. Koşarken kendimi atacak bir yer aradım, çünkü bu tip saldırılarda bir tane bomba patlamaz. Birkaç yerde eş zamanlı ya da arka arkaya bomba patlatılır. Bunu düşünürken o binada her yerin bomba ile tuzaklanmış olabileceğine artık o sersem kafayla karar verip geldiğim yerden çıkmaya karar verdim. Ama dışarıda yatan insanları görünce dışarısının da güvenli olmadığına karar verip kendime en çok nerede korunak sağlayabilirim diye düşünerek x-ray cihazlarının oradaki polis kulübesine girmeye karar verdim. Sonra x-ray cihazlarının oraya vardığımda orada kolu bacağı yaralanmış insanları gördüm ve hemen oradaki polis kulübesine sığındık. içinde polis yoktu.

Güvenlik görevlileri zaten fena halde panik, ağlayanları mı ararsınız, amaçsızca koşuşanları mı... Sırtımızı kulübeye dayadıktan sonra herkesin bavullarını ve çantalarını toplayıp önümüze yığınak yaptım olası bir diğer patlamada kalkan vazifesi görmesi için. Hemen sonra bir kabin memuru arkadaşımı daha gördüm bacağından yaralanmış. Siper aldığım yerden çıktım onu getirmek için, iyi olup olmadığını sordum, kocam almaya geliyor dedi. İyi hadi gel geçelim kocan gelene kadar şuraya diyecektim ki cümlemi bitiremeden bir bomba daha patladı dibimizde. Tam patlama yerini kestiremiyorum, ya 4-5 metre arkamızdaki x-ray cihazında ya da sırtımızı dayadığımız polis kulübesinin duvarının arkasında oldu ama dibimde patladığını iliklerime kadar hissettim. Ortalık birden toz duman oldu zaten, kulübedeki bütün sandalyeler x-ray cihazı ve etrafındaki bütün edevat darmadağın bir şekilde etrafa saçıldı.

Bakın arkadaşlar, bu kısmı açıklamakta gerçekten zorlanıyorum. Orada bulunan bütün insanlar yara almadan sağlam bir şekilde dışarı attık kendimizi. Kimseye bir şey olmadı hala inanamıyorum. Bende bir tane çizik bile yok. Yemin ederim, bombanın patlamasının değil, benim oradan sağ salimi de geçtim çiziksiz kurtulmama inanamıyorum. Dışarı çıktığımda yerde yatan insanları gördüm ve kapalı otoparka attım kendimi. Bu entryi de orada yazdım alelacele. Sonrasında da geçen bir arabayı durdurup atladım (çok teşekkür ediyorum o duran arkadaşa da, allah razı olsun) ve havaalanından çıktım. 

Şimdi evdeyim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xxrabia.kxx

Ne denir ki. Aslında bakış açısına bağlı. Mesela ben böyle bir olay olsa muhtemelen bayılırdım. Ama bu kişi olay anında ve olay yerinde oturup entry girmiş. Helal olsun ne diyim. Böyle kişiliklerde varmış. Gülünç.

mortaldance

Annem ve babam yarın almanya'dan türkiye ye sabiha gökçene uçacak. Tüm kalbimle dua ediyorum umarım sağ salim varırlar eve!! Ne ara bu hale geldik ne ara kalabalık alanlarda durmaya korkacak hale geldik?! Siz hala yatıp kalkıp başkanlık sistemi diyen adamlar tarafından uyutulmaya devam edin oy veren GERİZEKALI götlekler.

senaozdemir

benim de teyzem haftaya ataturkten almanyaya ucacak insallah bir sey olmaz

lahmacun-seven-turkis-darvin

Allah Korusun deyin aklınıza getirmeyin böyle şeyler ...

grumpy-cat

Dün Kıbrıs'tan saat akşam 7 uçağıyla dönmüştük, bir de 15 dakika rötar yapmıştı. Demek biraz daha yapsa.. Bundan sorumlu bütün itoğğlitlerin Allah belasını versin. Onlar kendilerini gayet iyi biliyorlar.

iambrc

götünden element uydurursun anlarımda, insanların acıları üzerinde götünden senaryo yazacak kadar yavşak olmasaydın keşke! o kadar badireyi atlatıp, şokundan nasıl çıktında, otoparkta bir köşeye çekilip bunları yazdın?! doğru olduğunu küçük bir ihtimalle varsaysak bile nasıl bir beyne sahipsinki sen, orda insanlar can çekişirken sen entry girme sevdasına düşebildin..YAZIK...

kuzeycephesi

takıldığın şeye bak.. olayı eleştirmeyip entry girilmesimi batıyor sana

iambrc

sana tam olarak ne battı burada? canını zor kurtaran bir insanın kendini bir kaç dakikada toparlayıp bunları yazacak kadar küçük şeyleri düşünmek yerine, madem kurtulmussun etrafına bakta yardım edebileceğin birileri var mı diye düşünmesi gerekir!

grumpy-cat

Dünyada olaylara at gözlüğüyle bakan böyle kıl insanlar da var.

anne-kafamda-bit-var

sevgili arkadaşım, dilerim senin de başına gelmez böylesi bir durum ama aklından çıkarma derim; olası, ikinci veya üçüncü bir başka patlamaya karşı, kendi güvenliğin için ordaki yaralılara yardım etmekten ziyade, güvenli bir yere geçilmesi konusunda her zaman uyarı yapılır. taktir edersin ki herkesin bir ilkyardım eğitimi yok, olsa bile afedersin de canlı bomba eylemi gibi bir durumda, hem de öncesinde silahlarla ateş açan birileri ortalıkta dolanırken, kaç insan evladının aklına gelir yardım etmek, panik, endişe içinde, ne olduğunu bile idrak edemezken! yorum yaparken olayı bodoslama düşünmekten vazgeçin.

iambrc

ne güzel söylemişsin, "canlı bomba eylemi gibi bir durumda, hem de öncesinde silahlarla ateş açan birileri ortalıkta dolanırken, kaç insan evladının aklına gelir yardım etmek, panik, endişe içinde, ne olduğunu bile idrak edemezken!" bu durumda insanın aklına gelecek en son şey, telefonu eline alıp, şurada olup bitenleri yazayım düşüncesi olmalı...kaldı ki orda onlarca insan panikten ve şoktan iki kelimeyi bir araya getiremiyorken..umarım kimsenin başına gelmez böyle olaylar, benim anlatmak istediğim şey yukarıda anlatılanlar bir insanın böyle sahneleri yasayıp, bir kaç dakika sonrasında yazılı rapor verir gibi rahatça yazamayacağı kadar vahim şeyler...tutarsızlık...

anne-kafamda-bit-var

emin ol zaten ilk yazıldığı andaki gibi okumuyoruz bu haberi. mutlaka güncelleyip, son şekli ile sunmuştur. senin demek istediğini de elbette anlıyorum ama genel olarak içinde olduğumuz durumu da unutmamak gerekir. artık, günlük hayatta yaşadığımız normal şeylere bile extra tepki verir, belki kavga eder olduk. milletce sabrın ve sinirin sınırlarındayız. beyinler uyuşmuş ve ne yapacağını bilemez oldu. bir taraftan bakarsan da birileri bunları yazmalı, yazmalı ki benzer bir durum ile karşılaşıldığında belki bir ipucu olur, örneğin valizlerle kendime siper yaptım derken bir başkasının korunması için fikir verir. şahsım adına konuşuyorum elbette ama ben orda yaşananları saniye saniye bilmek isterim. belki de henuz herşey tazeyken kaleme almak istemiştir, o kadar da garipsenmemeli bana göre.

monica

Konuyu saptırma bi ya, heralde başında geçenleri yazacak milleti bilgilendirecek. Çünkü asıl haber vermesi gerekenler yayın yasağı koyuyor, insanlar gerçekleri o an yazmazsa biz nasıl bilgilenelim, vahiy falan mı beklememiz gerekiyor bence olaya bu yönden bakma. Patlama neden oluyor, niye insanlar ölüyor demek yerine bu kişi niye yaşadıklarını anlatıyor demen çok gereksiz.

iambrc

şurada iki dakikalık yazılan yorumdan başka hiç birşey konuşmadığımı düşünmek takdire şayan bir düşünce şekli doğrusu...

serqankahya

Gelişmiş bir ülkede olsa şunlar adamın anasını sikerler bedeviler yönettiği için ülkeyi çöl yasalarına sarılmış durumdalar.Şunca olup bitenden sonra hala bunlara oy vermeyi düşünen de varsa gerçekten allah akıl fikir versin toynaklılara..

Görüş Bildir