Ataşehir'de Anaokulu Öğrencilerine 'Namaz Şenliği'

 > 
19bPAYLAŞIM

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yaklaşık 2 bin anaokulu öğrencisi, ‘namaz şenliği’ kapsamında Mimar Sinan Camii’ne götürüldü. Anaokulu çocukları cemaat eşliğinde namaz kıldı. Etkinlik, bugün sosyal medyanın odağında yer alan başlıklardan biriydi ve anaokulu seviyesinde din eğitimini savunanlar ile karşı çıkanlar arasında tartışma konusu oldu. 

Cihan Haber Ajansı’nın haberine göre, bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte, çocuklara ‘besmele ve salavat egzersizleri’ yaptırıldı. 

Çocuklar daha sonra çocuklar cemaat eşliğinde namaz kıldı.

45 ana okuldan 2 bin anaokulu öğrencisi

Mutlu Şirinler Çocuk Evi ile İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde organize edilen şenliğe 45 ana okuldan 2 bin anaokulu öğrencisinin katıldığı belirtiliyor.

Erkek çocuklara takke, kız çocuklarına da pembe başörtü

Çocuklara namaz sevgisi aşılamak için düzenlendiği belirtilen etkinlikte çocuklar tek tip giydirildi. Erkek çocuklara takke, kız çocuklarına da pembe başörtüler takıldı.

'Amaç çocuklara namazı ve camiyi sevdirmek'

Etkinlik için camiye de balonlar ve renkli malzemelerle süslemeler yapıldı.

Şenlik hakkında bilgi veren Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, amaçlarının çocuklara namazı ve camiyi sevdirmek olduğunu söyledi.

Uzmanlara göre çocuğun soyut olan bu kavramları içselleştirmesi, ezberi bırakıp analiz etmesi ve sentezlemesi 12 yaşından sonra başlıyor.

Çocuğa din eğitiminin anaokulu çağında verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Doğru buluyorum
Yanlış buluyorum
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir