Atanamayan Öğretmenler Şubat Ayında Atama İstiyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Atanamayan Öğretmenler Şubat Ayında Atama İstiyor

Atanamayan Öğretmenler Şubat Ayında Atama İstiyor

Denizli’de atanamayan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, şubat ayında atama yapılarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, atanamayan öğretmenlerle bir araya gelip sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Sert, eğitim ve sağlıkta tasarruf yapılamayacağını belirtirken, “Hayatta her şeyden tasarruf yapılabilir ama eğitim ve sağlıktan tasarruf yapılamaz. Hiçbir çocuğun yedeği yoktur. Nitelikli eğitim almak herkesin hakkıdır. Nitelikli eğitimin en önemli unsuru öğretmendir. Hiçbir veli, çocuğunun sınıfında geçici olarak görev yapacak ücretli öğretmen uygulamasına taraf olmaz. Eğitim-Bir-Sen olarak, nitelikli eğitim için kadrolu öğretmen atanması talebimizi her fırsatta yetkililerle paylaşıyoruz” diye konuştu. Emeklerinin karşılığını istiyorlar

Atanamayan öğretmenler adına konuşan Gazme Selek, hiçbir siyasi oluşum içinde bulunmayan, hiçbir kurumun arka bahçesi olmayan, sadece mağduriyetlerinin giderilmesi için uğraşan atanamayan öğretmenler olduklarını söyledi. Selek, şöyle devam etti:

“Bizim üzerimizden rant elde etmeye çalışanlarla hiçbir ilgimiz yok. Ataması yapılmayan öğretmenler meselesi tamamen siyaset üstü bir meseledir. Yeni eğitim sistemiyle oluşan öğretmen açığı ücretli öğretmenlerle telafi edilemeyecek kadar fazla. Bizler diplomalarımızla ve yüksek KPSS puanlarımızla atama beklerken öğretmenlikle ilgisi olmayan bölümlerin ücretli öğretmenlik adı altında derslere girmesi tamamen yanlış ve atama bekleyen öğretmenlere yapılan büyük bir haksızlıktır. Ücretli öğretmenlik uygulamasının sona ermesi için Şubat ayında 30 bin atama talebimizi bir kez daha yineliyoruz. Yeni bakanımız bizlere umut ışığı olmuştur. Biz yıllarımızı verdik ve mezun olduk. Şuan karşılığını istiyoruz. Bizi yargılamayı değil, anlamayı seçsinler. Biz sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Tek isteğimiz her yıl yapılan Şubat atamasının bu yıl da gerçekleştirilmesi ve 30 bin atama yapılmasıdır.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kamu Personel Seçme SınavıÖğretmen
Görüş Bildir