Atalay'ın Basın Müşavirliğinden "Yahudi Lobisi" Açıklamalarına Yalanlama

-

Atalay'ın Basın Müşavirliğinden Yalanlama

Atalay'ın Basın Müşavirliğinden Yalanlama

"Başbakan Yardımcımız Sayın Beşir Atalay’ın 'Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğu' şeklinde bir ifadesi veya değerlendirmesi söz konusu değildir."

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın “Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğu” şeklinde bir ifadesinin veya değerlendirmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Atalay'ın Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugünkü bazı gazete, internet sitesi ve köşe yazılarında, Başbakan Yardımcısı Atalay'ın dün Kırıkkale’de gazetecilerle yaptığı görüşmeye ilişkin detayların yer aldığı hatırlatıldı.

Konuşmada, Atalay'ın “Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğu” şeklinde bir ifadesinin veya değerlendirmesinin söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, bazı ifadelerinin "çerçevesi dışına taşınarak" ve "eklemeler yapılarak" yayınlandığı kaydedildi.

Açıklama şöyle:

"Maalesef bir haber ajansı, Başbakan Yardımcımızın açıklamalarını kendisi yorumlayarak ve çarpıtarak bu şekle getirmiş ve servis etmiştir. Konuşma kaydına ve diğer haber ajanslarının metinlerine bakılırsa bu görülecektir. Değerlendirmede sadece uluslararası medyanın Gezi Parkı olaylarını çabuk satın alması ve maksadı aşan uzun yayınlar yapması üzerinde durulmuştur. Konuşmada ne Türkiye’deki Musevi vatandaşlarımız ne de diğer ülkelerdeki Musevilere dönük bir işaret, ifade ve kasıt söz konusu değildir."

Haberin Tamamı İçin:

İşte Beşir Atalay'ın o açıklamaları. Karar sizin

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayGezi Parkı
Görüş Bildir